neděle 5. května, 05:52 Svátek má Klaudie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: alenak
Status: expert

čemeřice - helleborus

Datum: 07.11.2021 16:36
 
dsc01644.jpg

tak jsem zjistila, že mi začíná po roce čemeřicí sezóna a dovolila jsem si otevřít nové okénko, neboť určitě se využije smiling smiley

jako první u mne vykukuje Maestro



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 21
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 18.09.2023 08:37
     

    Kaaj, tu jsem kdysi vezla od tebe i s balem hlíny. Už je pořádná. A průvodčí mi chtěl pomoct s taškou a pomalu se lek a ptal se, co v tý tašce vezu. grinning smiley

    Manco, z Brožan mi asi před třemi dny přišla Frosty, jinde není, ještě jsem od nich nebrala. Co přišlo je i logicky k ceně menší než od Žižků. Ale zas tak úplně špatný to není. Sice jen dva listy ale docela silný a květník dobře prokořeněný. Rostliny byly dost mokré. Vzhledem k velikosti při sázení fakt dávej pozor na utopení. Doslova to k tomu svádí.Odkud to mají se mi vypátrat nepovedlo. Od Holuba to nebude. Co mě ještě překvapilo byla barva listů. Vypadalo to jakoby byly delší čas v nějalém tmavším prostředí. Teď na světle už víc zelenají. Přitom jsem objednala a snad během 4 dnů byly rostliny tady.I kvůli tomu je do zasazení nechám pár dnů ve stínu, abych je rovnou nevrhla na slunce.

    Tak ať to roste.

     
  • Autor: Reklama

    Re: čemeřice - helleborus

     
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 18.09.2023 10:15
     

    Děvčata, at´ vám pěkně rostou, já bych se taky ráda nakazila, ale mě prostě nejdou sad smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 22.09.2023 20:02
     

    Díky, něco se ovlivnit dá, něco ne...sucho jim asi tolik nevadí, taky mi některé lety odešly....stále se učím poznávat....

    Gabčo, máš v plánu něco přikupovat? Má je p. Ž. letos moc pěkné, alespoň co jsem brala. Vzala jsem na pokus Liaru, jestli to tady dá...

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 22.09.2023 20:08
     

    Já jsem dneska zjistila, že mám dvě, z jarního nákupu. Stáří se hlási, nevím kolik jstem jich kupovala angry smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 22.09.2023 20:17
     

    Kordul, no a přežily a jsou OK?

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 22.09.2023 20:56
     



    alenak napsal(a):

    Kordul, no a přežily a jsou OK?

    Ty dvě ano grinning smiley, jo na obecním mají poupata

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 22.09.2023 20:58
     

    Alenko, nebyla jsem tam, ale nechala jsem si přivézt Abby. Nevěděla jsem kterou a žlutou nemám.

    Z loňska jsem si jednu utopila a ulila, myslím. Musím dát pozor.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 22.09.2023 21:21
     

    Abby jsem měla taky v ruce, líbila se mi. Tak ať roste a děláí radost. Rozhodlo pro ne, že chce více stínu a je tam obsazeno grinning smiley . Kvůli Laiře musely být přesuny. winking smiley Mám dojem, že teď je vhodný čas na sázení, tak jsem pospíchala, ať jsou v zemi. Příroda je chytrá, fakt koncem srpna se objevovalo první pučení, jak to poznají, že se mají probrat. A to ještě byly horka. eye popping smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 26.09.2023 21:48
     

    Manco, jsem zvědavá.... máš už doma čemeřice? winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 26.09.2023 22:04
     

    Nemám. Přišel email, že budou posílat od 2.10. a cosi o dodavatelích cibulovin, tak jsem nepochopila, jestli přijde část, nebo všechno. Si to ještě jednou přečtu asi. No jedny tulipány jsem tam přidala.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 30.09.2023 15:04
     
    img_20230929_160216.jpg



    alenak napsal(a):

    Kordul, no a přežily a jsou OK?

    Dvě přežily a jedna smrdutá. Ale tty letité u potůčku se pěkně rozrostly, tady alespoň listy

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 05.10.2023 19:00
     
    received_1392952841286582.jpeg

    Odolala jsem

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 05.10.2023 22:08
     
    img_20231013_165313.jpg
    Další fotografie:

    Čemeřice jsou doma, zítra vyfotím. Brožany nabízí ekologické balení za příplatek a vřele doporučuji. Žádná izolepa, igelity, šlo snadno otevřít krabici i bez nůžek. Příště ani ne kvůli ekologii, jako spíš snadné manipulaci thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Manca (14.10.2023 00:13)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 14.10.2023 18:58
     

    Manco, líbí se mi. Ať to roste, vypadají, že to má kvetoucí puky, tohle už by mělo vykvést. Moc už toho nemají, ani se nedivím. Vloni jsem kupovala touhle dobou Ice Frosted - měla 2 listy a puk, kvetla z jara jak divá. Mimo Ž. nikde zatím výběr není, Spomyšl toho má taky proti loňsku polovinu. Třeba něco bude v květinkách, ale asi za vyšší peníz.

    Včera jsem zjistila, že některé mám obalené mšicemi. Máme sucho a nezalévám, obrala jsem rukavicemi, doufám v ochlazení a snad i vodu, i když předpověď není pro naši polohu na srážky příznivá.

     

    Tak oprava, mrkla jsem na Spomyšl, nabídka přibyla. winking smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil alenak (14.10.2023 19:30)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 17.10.2023 19:44
     
    dsc07481.jpg
    Další fotografie:

    Ice roses Rose - jedna v květníku připravená na zimu a kvetení, druhá v zemi - té se daří trochu více a je o rok mladší, jsem si původně myslela kvůli tmavým květům (nebyla usazená), že mám záměnu, tak jsem ji koupila znovu... eye rolling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (17.10.2023 19:51)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.