neděle 14. června, 11:28 Svátek má Roland
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: alenak
Výsledné hodnocení: 4

čemeřice - helleborus

Datum: 07.11.2021 16:36
 
dsc01644.jpg

tak jsem zjistila, že mi začíná po roce čemeřicí sezóna a dovolila jsem si otevřít nové okénko, neboť určitě se využije smiling smiley

jako první u mne vykukuje Maestro





PRUNED
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (24.03.2025 16:48)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 21
  • Autor: gabca

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 05.04.2025 17:02
     
    p1110777.jpg
    Další fotografie:

    Ali, ta mísa je parádní love smiley Taky to občas obětuju pro foto grinning smiley 

    Teda ne čemeřice, těch zas tolik nemám.

     

    S tou Viktorií jste měli s Regi pravdu, je to chcíploň. thumbs up 

    A nic moc ani Merlin. Mám ji podruhý a naposled.

    Ale hezká je Double Ellen White, koupená nastejno s Viktorií. Ta skomírá. Má tam dvě poupata, ale kdoví, zda vykvetou.

    Poslední ještě nerozkvetlá je Frostkiss Glenda´s Gloss, na fotce v poupatech.

    Na 4 je nová Pink Frost. Letos nakvétá popzději, ale možná než se usadí. A na 5 Abby. Té jsem nenechala žádný list, ač to nedělám, měla je všechny flekatý.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil gabca (05.04.2025 17:03)
     
  • Autor: Reklama

    Re: čemeřice - helleborus

     
     
  • Autor: gabca

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 05.04.2025 17:07
     
    p1110779.jpg
    Další fotografie:

    Máte pravdu s tím, že ty s růžovým okrajem si jsou dost podobné.

    A taky chválím Alenku za pomoc při výběru Ice Roses White, byla to dobrá volba thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: alenak

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 05.04.2025 19:25
     
    dsc08937.jpg
    Další fotografie:

    Gabčo, krásně se čemeřicím u Tebe daří. flower smiley Pink Frost je vždy pozdní čemeřice z hybridů. V předajří to jsou kytky, které mají výdrž v kvetení, nic je nepřekoná. grinning smiley

    Něco přidám na kuk.První je novinka z Marble šlechtění. smiling smiley

     
  • Autor: alenak

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 05.04.2025 19:29
     
    dsc08912.jpg
    Další fotografie:

    poslední 2 White smiling smiley flower smiley

     
  • Autor: gabca

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 05.04.2025 19:51
     

    Alenko, nádhera eye popping smiley

    Co je zač ta druhá v první sérii? Krásná love smiley thumbs down

     
  • Autor: alenak

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 05.04.2025 20:04
     

    Gabi, tj. Ice Rosado, myslím že jsi o ní taky uvažovala. Pozdnější, možná tj. místem, trochu jiné listí. Jak se zabarvuje, je zase trochu jiná. winking smiley

     
  • Autor: gabca

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 05.04.2025 20:09
     



    alenak napsal(a):

    Gabi, tj. Ice Rosado, myslím že jsi o ní taky uvažovala. Pozdnější, možná tj. místem, trochu jiné listí. Jak se zabarvuje, je zase trochu jiná. winking smiley

    Aha, já jsem místo ní nakonec vzala Ice N´ Roses Purple Sunrise', tak uvidíme, zda to byla dobrá volba. flower smiley

     
  • Autor: kordula

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 05.04.2025 21:12
     
    fb_img_1743880173821.jpg
    Další fotografie:

    Převzato z jedné skupiny, ty jsou nádherné 👍

     
  • Autor: Kika

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 06.04.2025 07:11
     

    Ahoj, zase jsem dočetla a nestačím zírat, jak nadherne cemerice máte.

     

    Bastinko, tvůj čemeřicový lesíku, to je něco eye popping smiley ti tam okolo jdou musí pořád postavat a obdivovat, ne?

    Alenko, ty tvoje bohaté trsy, toho asi nikdy nedosáhnu love smiley

    Regi, nádhera! Ten odkaz na Slovenské trvalky jsi neměla dávat. Už mi taky některá vrtá v hlavě. A jen kvůli zvědavosti - chytla se ti ta moje špičatá puntíkatá orientalka?

    Gabčo, he, si vzpomínám, jak jsi psala, že ti čemeřice nejdou grinning smiley A jak je máš teď krásné! Jo, a Abby je krásná, ale chce čas, několik let moc nepřirustala, letos udělala větší skok. A vůbec nevadí, že jdi všechny listy střihla, u ní to dělám taky tak.

    Kordulo, krásně ti ten záhonech vzkvétá!

     
  • Autor: Kika

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 06.04.2025 07:31
     
    20250405_085711.jpg
    Další fotografie:

    Přidám pár mých

    Na jedničce v popředí, Regi, ta od tebe má nové krásné listy.

    2. Jedna z mých nejoblíbenějších - Ice Merlot

    3. Maddy Marble - Alenka má ale bohatší winking smiley

    4. Spring Promise - nováček, ale zatím je tmavší než jsem čekala z fotek

    5. Pink Frost je taky obdivovaná a musím ji pochválit, jaký je držák. Vloni jsme ji vytahovali kvůli zakopáváni optického kabelu a když jsme ji vrátili, vypadala, že to nedá. Přes zimu se vzpamatovala a dokonce kvete love smiley

     
  • Autor: Kika

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 06.04.2025 07:42
     
    20250405_085741.jpg
    Další fotografie:

    Ještě Mary Marble

    Jak jsme se spoustou čemeřic hýbali, tak jsme některé umístili přes zimu jen do kyblů s čerstvou zeminou a najednou se rozjely, některé kvetou poprvé. Takže jsem zjistila, že mám asi další 3 plnokvěté bílé/žluté grinning smiley

    Mně se totiž moc líbí pod šeříkem u braky, ale ten jim bere hodně vláhy a živin, takže zkouším, které to zvládnou. Zatím OK Ice White, Ice Brunello a Tutu, byť nejsou tak bohaté jako u vás.

     
  • Autor: alenak

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 06.04.2025 11:35
     

    Kiko, Maddy jsem měla pěknou sazenici, jsem si mohla vybrat mezi prvními. grinning smiley Ale má v genech psaný silný růst.

    Díky za foto Mary, vidím poprvé, listí to má krásné a i hodně květů. Moc info o nich není, teprve se asi testují v zahradách. U šlechtitelů tj. jinak, tam se stříká horem, dolem ve sklenících. Venku tj. jinak. Ať rostou a dělají radost. flower smiley

     
  • Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 06.04.2025 11:39
     

    Kiko, Mary mám jako ty, skoro celou tmavou se zeleným tochu kolárkem vevnitř. Na obrázcích vypadala ne celistvě tmavá. Ale hlavně, že to roste. Ty Fousovy poklady se některé uchycují a dělají pěkně listy. Ale žádná velká životnost to není.Ale zatím je. Tak uvidíme.

     
  • Autor: kordula

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 06.04.2025 18:41
     
    488889539_986571670337799_603299922157108014_n.jpg

    Letité, ještě snad po mamce

     
  • Autor: Bastinka

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 07.04.2025 11:37
     

    Holky, to jsem se pokochala, nádherné je máte, to já zatím mlaďošky

    Posílám fotky květů orientálky Ellen pink, líbí se mi moc a i jak má co trsík to jiná barva květu

    Kordul, těch po mami a babi si nejvíc vážím a vlastně půlka mých čemeřic jsou potomci od té od mami a taz jí měla po babi, je to ta na posl.fotce

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Bastinka (07.04.2025 11:51)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.