pondělí 29. dubna, 17:46 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: alenak
Status: expert

čemeřice - helleborus

Datum: 07.11.2021 16:36
 
dsc01644.jpg

tak jsem zjistila, že mi začíná po roce čemeřicí sezóna a dovolila jsem si otevřít nové okénko, neboť určitě se využije smiling smiley

jako první u mne vykukuje Maestro



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 21
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 19.06.2023 07:32
     

    Gabco, vystříhala jsi jí květy? Jak píše Alena. Suchem to u tebe těžko bude. Jedině pokud bys ji měla na prudkém slunci. Jestli máš okolo vlhko, prostříhej dost brutálně a nakypři hlínu kolem, aby rychleji vyschlo. U zalívání nelít přmío do srdíček rostlin, hlavně když jsou husté. Spíš okolo jakoby podmočit.Najmě když je hodně horko. J

     
  • Autor: Reklama

    Re: čemeřice - helleborus

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 19.06.2023 10:39
     

    Asi jsem jí spíš přelila, abych jí dopřála. Včera jsem nakypřila a květy ustřihla, dnes ostříhám ty uvadlé listy.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 19.06.2023 11:03
     

    Přeji, ať se vzpamatuje. thumbs down

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 25.08.2023 08:50
     

    Jahodárna Brozany - byla tam nabídka nových čemeřic a včera koukám, ono je vše vyprodané, ta rychlost. thumbs up

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 25.08.2023 09:15
     

    Na jednu stranu to těm zahradníkům přeju. Je s tím spousta práce, tak je fajn, že to prodají. thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 01.09.2023 08:24
     

    Ruším zprávu. Některé ze jmenovaných čemeřic budou ale úplně jsme se s Alenou nepochopily. Tohle byla nabídka od Holuba a z nich budou u Žižků vybírat.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (01.09.2023 11:44)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 01.09.2023 14:53
     

    Dívala jsem se i na jahodárně Brožany, je to boj. Tak doufám, že je vykoupíte, jinak neodolám

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 16.09.2023 20:58
     

    Manco máš pravdu, je to boj. grinning smiley Dnes jsem byla u Žižků. Včera přivezli čemeřice, tak jsem neotálela, a jelo se. Nechtěla jsem už nic dávat do hromady, říkám že naposledy, já už to nemám kam dávat, kamarádky se ale hlásily. Zjistila jsem, že si nakupování čemeřic užívám, nj. postižení. grinning smiley . Chtěla jsem 1 - mám 2. nono smiley

    Hodně má tmavšich z ICe, novinky od Winter balett, něco ji nedodali, něco pokrátili, takže pro mne 1x Monte Christo zkusím. Přemýšlela jsem o Abby, nakonec jsem neodolala na vyzkoušení Liaru. Ty nové s kropenatými listy nikde u nás nejsou v nabídce, zatím. Rostliny jsou ve velmi slušném stavu, zdravé. Letos se mi líbil i stav orientálek. Kdo chcete objednávat neotálejte, neptala jsem se, zda pojede jako vloni ještě v říjnu. smiling smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 16.09.2023 22:27
     

    Nakonec jsem objednala, včera. Něco už je vyprodané. Chtěla jsem White, tak ta bude no a pak ještě asi 4 stydlin smiley. Zjistila jsem, že se mi líbí úplně všechny. Ale já mám vlastně jen 2, co jsem si koupila. A dvě klopící orientálky od sousedky. A jednu mi koupila mamka, té se moc nechce růst. Místo teoreticky bude, ale musím připravit.

    Kropenaté listy u kytek nevyhledávám, ale až to sem dojde, budeš mít problém. grinning smiley Prohlížela jsem zálibně obrázky, jsou taky hezké.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 16.09.2023 23:10
     

    Manco, cos objednávala? Měla tam moc pěknýho Camelota. Pokrátili ji dodávku, proto asi vyprodané. Co se týká kropenatých listů, jestli to bude jako u "Anči", tak tj. moc pěkný. to se musí vidět. Není to divočina. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 17.09.2023 08:35
     

    A, další nakažená. grinning smiley Manco, to listí je velice decentně žíhaný. Na fotkách většinou vypadá ještě výraznější než je ve skutečnosti.Věřím, že budeš nadšená. Hlavně je při sázení neutop a nepřemokři. Jinak jsou to celkem bezproblémový rostliny.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 17.09.2023 22:23
     

    No, tak jsem si koupila 2. Jednu jsem dnes s přesazováním vsadila. S druhou chodím po zahradě a hledám vhodné místo, to jsem to dopracovala.... grinning smiley grinning smiley Co mě překvapilo, jaké je u nás opět velké sucho, přitom je ráno dlouho rosa....nejde moc klofnout do země bez prolití ...

    Manco, nemáš to z Brozan? Já jsem psala o Žižkové. Jinak zatím nikde nic není, mimo Slov. trvalek.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 17.09.2023 22:55
     

    Jo, objednané z Brožan. Jsem zvědavá, co přijde. Mám tam White, Bianco, Barolo, Bennotta a Malory. Měly by být všechny větší. Já jsem obecně ujetá na vysoké kytky a pak to lehne a je to hnusné, ale tady se mi fakt hodí, budou mít za sebou kamennou zídku. Ještě budu chtít Carlottu nebo Rosado nebo co bude, ty jsou vyprodané. Nebo kropku. Zas budou nervy, aby to nevyhrabaly sousedovic slepice.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 17.09.2023 23:33
     

    Manco, před zídkou budou úžasné. Velmi dobré reference má Frosty, tu bych já prohodila s Bianco. Mají je na poměry laciné. Frosty nikdy taky v prodeji nebyla, má mít květy větší koukací. Ono to je taky o místě. Carlota a Rosado si jsou hodně podobné květem, to mi říkal kolega z růží. Malory zas ale proti Bennottě tak vysoká nebude. Ben. má vyšší stvol. Dej ji na chráněné nevětrné místo, to ji prospěje a odvděčí se. Nj. zas v tom postižení jedem.... grinning smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 17.09.2023 23:46
     

    Frosty se mi líbila hodně, ale píšou u ní malou výšku. Bianco má na obrázku hodně kulatý květ, tak proto. Jinak čekám, že to budou malé rostlinky. Od Žižků ve 2l to bude o něčem jiném.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.