pondělí 29. dubna, 11:51 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: alenak
Status: expert

čemeřice - helleborus

Datum: 07.11.2021 16:36
 
dsc01644.jpg

tak jsem zjistila, že mi začíná po roce čemeřicí sezóna a dovolila jsem si otevřít nové okénko, neboť určitě se využije smiling smiley

jako první u mne vykukuje Maestro



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 21
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 06.02.2024 08:08
     

    Aleno, to je nadhera flower smiley u nas nikde ani kvitek - i snezenky zatim asi jen 2cm vyhonky nad zemi. Za posledni tyden se nepohly snad ani o mm, chodim tam skoro denne grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: čemeřice - helleborus

     
     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 06.02.2024 09:56
     

    Aleno, tady stále opožděno. Asi tři vypadají jako u tebe. Možná čekají ještě to ochlazení co předpovídají.Paráda.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 06.02.2024 12:27
     

    Regino, to jsou ry ranější, ostatní nespěchají, orientálky pod keři jsou u země. Možná některé šlechtění lemperii budou ještě dřívejší, tak říjen, listopad. Kdo se v tom má vyznat, zkoušet, ale tady už není vhodné místo.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 07.02.2024 12:31
     

    Eliška do koupila bílou ,za 500,-. Prý veliká plná ,poupat Eli je po operaci kyčle ,tak proč si neudělat radost.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 07.02.2024 12:50
     

    Kordul, udělala dobře thumbs down , ať ji roste.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 08.02.2024 21:50
     

    Tak mě známá zase zlanařila na nákup čemeřic. grinning smiley

    Budu mít Victoriu ( Regi nemáš fotku? Koukala jsem, že ji máš ). Myslela jsem, že teda bude tmavší. A pak jednu bílou Double Ellen White. Bílou nemám. No, snad mi orientálky půjdou. Zařekla jsem se, že budu kupovat jen z řady Ice. grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 08.02.2024 22:01
     

    Gabco, možná jsem ji někde fotila, musím pohledat. Do mrazů byla docela kvetoucí v květináči ale teď jsou z hodně nakvetlých květů cáry. Není nijak výrazně tmavá ale má být časná.Aspo%n tady byla vykvetlá už hodně před Vánoci.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 08.02.2024 22:12
     

    Naše čemeřice žijí se mnou ... rozhodly se, že ještě je zima a nemá smysl zatím řešit nějaké jaro.

    I když ... včera volal dědek .. je v Čalovu či Čalově (nevím jak je správně je) v termálních lázních - prý tam bylo + 17.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 08.02.2024 22:12
     
    20231111_081026891_ios (2).jpg

    Myslela jsem, zda nemáš jinou než tuhle. 😁

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 08.02.2024 22:24
     

    Gabčo, když chceš bílou z Ice - máš White?, té se daří velice, chválím. foto jsem dříve dávala....

    Vektorie je krásná čemeřice, ranná, ale taky belgické šlechtění v jiných podmínkách než u nás. Záleží na zimě, netroufla jsem si na ni. Dnes jsem viděla v květince Bydžov krásnou bílou s listy kropenatý, ale paní nevěděla jméno, vůbec měla všechny značené jako orientálky, což nebylo. Tak se objevují přece jen v prodeji, proti dřívějšku.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (08.02.2024 22:34)
     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 08.02.2024 22:26
     

    Gabco, myslela jsem si, že mám.Ale nejspíš nemám nebo nemůžu najít.Ale je mi to divný, protože jsem ji určitě fotila, když ji Klára přitáhla. To už bylo určitě rok zpátky. Ale pokud přežije a pokvete příští rok, tak ji určitě před mrazy uklidím. Nebo přikreju. Snáší je špatně.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 08.02.2024 22:43
     

    No Regi, to jsi mě nepotěšila. Ty ji máš v zemi nebo v květináči? Že já se nechám vždycky něčím zlákat. Ach jo. Já jí do kvetniku nechci.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 09.02.2024 07:11
     
    20240208_102708.jpg
    Další fotografie:

    Aleno, krásné ti to kvete.

     

    Já byla pár dní pryč a kvetoucí Leonu mi urvala pesina, když běžela chránit zahradu před strakami.

     

    Ale kvete Early Rose a (myslím) Benotta. Ostatní jsou v poupatech. Benotta je tmavší, ale foťák to špatně bere.

     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 09.02.2024 10:25
     

    Gabco, je blbý, že je hodně časná a pak nějak mrazům neuteče. Ale zase třeba v zemi jí může být líp. I když někdy v květníku prosperují, tak to není úplně ono. To už psal někde i Fous ze Ctěnic. Asi Anglie a třeba Belgie mají lepší klíma na ty květníky.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 09.02.2024 10:46
     

    Njn, už je na cestě, tak uvidíme. Nebude to první ztráta. spinning smiley sticking its tongue out

    Ice White jsem si Alenko právě chtěla koupit u Žižku. Ale ještě jsem se k nim nedostala.

    Kiko, nádhera. love smiley

    Já jsem zvědavá na tu Frosted rose, pokvete letos snad víc než vloni.

    U nás je chladnějji, takže mám poutata ještě dost při zemi, ale nevadí, aspoň mi nezmrznou květy.

    Přeci jen u nás bývá chladněji než jinde. A ještě jak jsou ve stínu, tak tam to tak hned nepoleví.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.