pondělí 29. dubna, 00:29 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: alenak
Status: expert

čemeřice - helleborus

Datum: 07.11.2021 16:36
 
dsc01644.jpg

tak jsem zjistila, že mi začíná po roce čemeřicí sezóna a dovolila jsem si otevřít nové okénko, neboť určitě se využije smiling smiley

jako první u mne vykukuje Maestro



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 15 z 21
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 09.03.2024 16:02
     
    p1060640.jpg
    Další fotografie:

    Děvčata, dotaz. Když máte čemeřice v květináči. Zaléváte spodem nebo vrchem?

    Už jsem letos vytahala docela dost uhnilých stonků. nono smiley Budu je muset co nejdřív nasadit, neumím je uhlídat v květináči.

    Mám jich letos 5 nových. spinning smiley sticking its tongue out Nechala jsem si u Žižku koupit Ice White.

     
  • Autor: Reklama

    Re: čemeřice - helleborus

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 09.03.2024 16:26
     
    p1060652.jpg
    Další fotografie:

    Něco ze záhonu

    1. Shoting Staar ( letos je trochu flíčkatá na květech, tak snad to nic není )

    2. a 5. Ice roses Frosted ( už se těším, až rozkvete )

    3. Ice roses Red

    4. Pink Frost ( ta má hezky zaděláno )

     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 09.03.2024 19:21
     

    Gabco, hezky tě čemeřice zaháčkovaly. grinning smiley Ale daří se jim. Pak je to radost. Co se týče květináčů. Spodem a hlídat, aby moc nestály ve vodě. Ale zase aby se dostatečně napily. V květináčích je s nimi svízel.

    Na dvojce je nějaká bezejmenná orientálka.Možná, že i ze Ctěnic.Docela se jí dařilo i přes mrazíky co byly.Tyhle plnolvěté to ne vždycky dobře snesou.

     
  • Autor: Kamu78
    Status:

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 10.03.2024 08:56
     

    Máte ty čemeřice výstavní flower smiley To je nádhera! love smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 10.03.2024 20:02
     
    dsc08096.jpg
    Další fotografie:

    Gabčo, já zalévám vrchem, ale jak píše Regina, hlídat. Stalo se mi, že po silném dešti jsem neuhlídala a odešla.

    White, Rose, Liara, Emma, Bennotta

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 10.03.2024 20:34
     

    Alenko, spadla mi brada, nádhera. 🤩👌

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 10.03.2024 21:08
     

    Gabčo, největší obryně je opravdu bezproblémová White, tj. neskutečná. Schválně ji zítra změřím, září hodně. Stejně staré sázení kousek od ní je Picotee, tj. 1/3, i listy nemá tak do kola položené velké. Podmínky v tom místě jsou podobné. Nejsou žádná stejná, i když je to stejná řada ICE. Ale co se mi letos líbí, je nová Liara, ta stárnutím květů jde trochu do žluta, netmavne, zvláštní kráska a hlavně vůbec neklopí a tak se mi do ní nechtělo.... grinning smiley . .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (10.03.2024 21:10)
     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 10.03.2024 21:17
     

    Aleno, paráda. thumbs down Asi musí nějaké ztráty být ale květníky je velká neznámá.

    [www.ashwoodnurseries.com]

    Přitom třeba tahle školka píše v popisu, že desetiletá rostlina by mohla být v 7,5 litrovém květníku. Možná, že nejsou tak vzrůstné. Whitka by to určitě nedala, byl by malý.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 10.03.2024 21:33
     

    Nj. jsou to semenné línie, ty podle mne tak rychle nerostou do obřích rozměrů. Nevím, čím hnojí při prodeji, myslím že na list, nadopované tj. hodně. Už jsme to probíraly. Vidím to doma u Rose, starší o rok mám v květníku. Je to podtržené, v zemi si lebedí a silně přirůstá. Taky můžou mít speciálně vyšlechtěné do květníků, nevím. Není to na dlouhou dobu, určitě ne 10 let. Ale je to v květníkách krásné. smiling smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 11.03.2024 07:58
     

    Aleno, takovou cemericovou krasu jsem snad jeste nevidela, tez mi spadla brada flower smiley love smiley

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 11.03.2024 08:39
     
    20240311_081749.jpg
    Další fotografie:

    No teda dámy, máte je všechny nádherné, ať orientálky nebo šlechtěné.

    Nad Aleninou velikostí čemeřic jsem taky zůstala v úžasu. eye popping smiley Jsou nádherné!

    Já je mám jen o trošku mladší než Alena a jsou to takové "záprdky" grinning smiley, ale je pravda, že šeřík a bez, pod kterými rostou, jim berou hodně jak živiny, tak vodu. A taky m i je vloni hodne poničily mšice, nejvíc Shooting Star, tam jsem se bála, že o ni přijdu úplně, nakonec kvete jedním květem a snad se dávají pomalu dohromady.

    Regino, ta apricot je taky úžasná. A Klárka přivezla ze Ctěnic fakt krásné. Já se do Ctěnic na čemeřice snad nikdy nedostanu, vždycky mi tam něco padne. Ale je pravda, že ty nejhezčí stejně asi mají dražší, tak bych se moc nemohla rozšoupnout. winking smiley

     

    Nejlépe mi jdou ty, které jsou na volném záhonku u ronďáků.

    1, Frosted rose - pro Gabču než jí plně rozkvete její winking smiley

    2, Merlot - z toho jsem uplně odvázaná, je nádherný

    3, Benotta

    4, Pink Frost

    5, květ Tutu

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 11.03.2024 10:49
     

    Máte je ůžasné, mám objednané na "pokus" dvě, tento týden by měly dorazit. Jen nevím, jaké posílají, jestli vzrostlé, nebo jen kořen-zatažené. No uvidím.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 11.03.2024 19:43
     
    p1060690.jpg
    Další fotografie:

    Kiko, paráda. Tutu je taková něžná. love smiley

    Moje Ice roses Frosted love smiley

    Na 4 neznámá a 5 je Roses Red

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 11.03.2024 20:16
     



    gabca napsal(a):

    Kiko, paráda. Tutu je taková něžná. love smiley

    Moje Ice roses Frosted love smiley

    Na 4 neznámá a 5 je Roses Red

    Jakou má mít vlastně čemeřice zeminu, nevim jak jsem na to přišla ,ale nasypala jsem k ní m rozdrcené skořapky, asi chyba..tak má raději kyselejší 🥵 ?

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 11.03.2024 20:45
     

    Kordul, udělala, jsi dobře, čemeřice má ráda spíš vápenito. Já taky dávám skořápky a taky rohovinu, hlavně při výsadbě.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.