úterý 30. dubna, 04:24 Svátek má Blahoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: alenak
Status: expert

čemeřice - helleborus

Datum: 07.11.2021 16:36
 
dsc01644.jpg

tak jsem zjistila, že mi začíná po roce čemeřicí sezóna a dovolila jsem si otevřít nové okénko, neboť určitě se využije smiling smiley

jako první u mne vykukuje Maestro



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 21
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 11.03.2024 21:42
     

    A jsou celý den na slunci ,už roky

     
  • Autor: Reklama

    Re: čemeřice - helleborus

     
     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 12.03.2024 20:47
     
    20240312_140907457_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Na jedničce Icen Red, dvojka je Charmer. Sourozenec od Annas Red. Má mramorované listy. Pokud není ostříhaný. grinning smiley Ale letos jsem stříhala důkladně. Mokrá zima a hodně listí udělalo svoje.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 12.03.2024 21:29
     

    Mé dámy, pěkně mne štvete, víte to? Ne, teď opravdu kecám, mám vás všechny ráda a víc než ráda kouknu jak se vaším čemeřicím daří thumbs down love smiley flower smiley . Stále nemám ostříhané špatné listy, chtěla jsem nafotit naše, i když bezejmené jsou krááásné, ale celý den prší ... a navíc, mám jedinou touhu .... spát. Takže pokud nic není nutné extra, zalezu do pelechu stydlin smiley .

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 13.03.2024 21:42
     
    dsc08150.jpg
    Další fotografie:

    Elo, máš krásné čemeřice, až bude čas pofoť nám. smiling smiley

    Regino, na 1ní obr. je loňská Rosado. Další orientálka bezejmená od švagrové, 2 roky nekvetla a napínala, už se polepšila winking smiley White + v pozadí Anna sred, Froste, Brunnello

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (13.03.2024 21:43)
     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 13.03.2024 21:57
     

    Aleno, jedou ti jak z vody.Paráda.A Rosado máš větší než já. grinning smiley

    Elí, nemáš nízký tlak? Já tuhle spavost měla někdy v únoru.Pak mě napadlo změřit tlak a měla jsem taky někdy 80/60.

    Skoro na měsíc jsem vysadila prášky co normálně beru na tlak.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 13.03.2024 22:00
     
    p1060713.jpg
    Další fotografie:

    Alenko, ta White, to je neskutečný. eye popping smiley Těším se na ní, zítra půjde do země.

    Ta první Rosado vypadá taky moc hezky, zvrchu má ten květ takovej do sytě růžova, nebo se mi to zdá? Hezká. love smiley

    1. Pink Frost

    2. Ice Roses Red

    3. Ice roses Frosted

    4. Ice roses Rose

     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 13.03.2024 22:06
     

    Gabco, taky ti jedou krásně.Rosado je barevně pěkná. Já iji měla jednu chvíli barevně skoro malinovou.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 13.03.2024 22:09
     

    Gabčo, Ice Red i Rose je typ White, listím podobou, Rose mám taky velikou, ale bílá více vyniká při focení. grinning smiley Red nemám.

    Rosado teprve začíná, je pozdnější a bude asi tmavnout, mám ji teprve od loňska, chce to tak 2-3 roky pozorování, pak teprve jsou usazené. Máš to moc pěkné, to se lehko zadrátkuje a zaplápolá proi čemeřice. grinning smiley flower smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 14.03.2024 19:32
     
    dsc08490.jpg
    Další fotografie:

    Mé dámy, na vaše krasavice nemám ani náááhodou. Ale tyhle naše mám moc ráda ,,, jsou absolutně bezproblémové, mně i včelám a čmeldům na jaře dělají radost. Nepečuji o ně mnoho, zjara trochu odstraním špatné listy, začátkem léta odkvetlíky a tím to končí.

    Na první f. je královna matka, dobře 50ti letá, mnohokrát přesazená ... tady je snad 13 (?) odpočítávám podle našich prvních štěňat.

    Zbytek jsou její potomci.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 14.03.2024 19:40
     
    dsc08479.jpg
    Další fotografie:

    Ta poslední má trošku zvláštní okvětní lístky, jaboby užší a víc do špičky. Tak nějak je každá jiná. Ptž. nejsou každá zvlášť je to čemeřicoviště a nějak jsem nedala vybrat úplně všechny.

    Docela mne letos štve bezproblémová vždy čemeřice smrdutá, je nějaká prťavá, navíc spodní listy, vždycky moc pěkné, má jakoby ohnilé či co. Musím pro ni vymyslet jiné místo. Mláďat je tam dostatek - bude pokus-omyl.

    Regi, nízký tlak být může (mám ho celý život), neměřím si, k dr. nechodím. Náš veterinář onehdá říkal, že jistli náhodou nemám štítnou žlázu, odpovídala jsem, že tu má snad každý - nestežovala jsem si na nic, jen asi se mu něco nelíbilo.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (14.03.2024 19:43)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 14.03.2024 20:40
     

    Elo, ty tvé čemeřice jsou úžasné, bohaté. Móc se mi líbí. Nelžu. grinning smiley Právě že ten mix barev je hezký. Ty orientálky máš takové silnější, u mne jsou slabé hodně klopící. Ale nestěžuju si, jiná kytka více nevydrží kvést a dá se říct bezpracná. Nabíječka energie po zimě. I hmyzí společenstvo si to užívá. Užívej si je taky , máš co. flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 14.03.2024 21:02
     

    Jak píše Alena a víme už dávno z jiných fotek.Vypadají jako moc dobře živené. thumbs down

    Eli, možná bylo i na tu smrdutou letos hodně mokro.Moje některé taky bojovaly.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 14.03.2024 21:04
     

    Elo, paráda.👌

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 14.03.2024 21:19
     
    dsc08205.jpg
    Další fotografie:

    Dnes měla Rosado zase jinou barvu, nakvétá Pirouetee + Benotta + semenáč Regina, Ice Rose je taky obr, bezejmená orientálka z SKtrvalek teprve letos je pěkná - trvalo ji to dlouho, prokvétání Camelot winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 14.03.2024 21:20
     

    Díky flower smiley .

    Moje zásluha to není, to Matka příroda.

    A dobře živené, ach jo, za celé roky neviděly nebo nepoznaly kousíček, ani gram, nějakého hnojina. Jen popadané švestky a listí - nedávala jsem tam, švetkový strom je přímo nad nimi a nikomu se nechce v tom čemeřicovišti hledat a sbírat.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.