sobota 27. července, 11:47 Svátek má Věroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: alenak
Status: expert

čemeřice - helleborus

Datum: 07.11.2021 16:36
 
dsc01644.jpg

tak jsem zjistila, že mi začíná po roce čemeřicí sezóna a dovolila jsem si otevřít nové okénko, neboť určitě se využije smiling smiley

jako první u mne vykukuje Maestro



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 21
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 22.04.2023 23:11
     

    thumbs down Říkám to stále, není kytka, která by vydržela dělat radost tak douho jako čemeřice.A některý se teď velice zajímavě vybarvují.

     
  • Autor: Reklama

    Re: čemeřice - helleborus

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 06.06.2023 13:08
     

    Listy čemeřice jsou ze spoda obalené . Nejdříve jsem si myslela že to jsou molice, ale nelítaji, tak to budou mšice, bílé. Postřikala jsem je mospilanem, jestli to na ty breberky zabere. Máte to někdo, mám to i na zahradě.

     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 06.06.2023 13:25
     

    Kordulko, na čemeřicích mám několikero druhů mšic.Spíš snad už můžu říct, měla jsem. I ty bílé a stříkala jsem snad třikrát.Taky Mospilanem.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 06.06.2023 16:06
     

    Taky mám mšice, hlavně se to drželo v květech, které byly pěkné a bylo mi líto je ostříhat...

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 06.06.2023 16:25
     

    Letos je jich nejak moc - treba na hortenziich jsem se jeste nikdy nemela a ted budu muset strikat uz podruhe.. eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 06.06.2023 17:28
     


    Vidím až teď ,to jsou teda neskutečné kousky. thumbs down

    gabca napsal(a):

    Jojo, jsou to krasavice. love smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 18.06.2023 22:41
     

    Děvčata, SOS. Jedna čemeřice mi začly uvadat listy, jsou takový gumový, už i stonky. Nějaká houba? Co s ní? Mám ji zkusit přesadit nebo co s ní mám udělat. Nerada bych o ni přišla. please smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 18.06.2023 23:08
     

    Gabčo, určitě bych nepřesazovala. Nepřelila jsi ji? Nebo že má málo vody. Ale asi bych ji prostříhala listy, aby byla vzdušná. Kdyby měla polámané stonky listů, tak fikni. Lepší je v tom horku moc nelít, podpaří se. Takhle přišla švagrová zaléváním v horku o ni. Měla jsem teď taky zvadlinu, ale té zas chyběla voda. Reagovala rychle. Nezalévat za sluníčka a raději pro ni odstátou vodou.

     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 19.06.2023 07:32
     

    Gabco, vystříhala jsi jí květy? Jak píše Alena. Suchem to u tebe těžko bude. Jedině pokud bys ji měla na prudkém slunci. Jestli máš okolo vlhko, prostříhej dost brutálně a nakypři hlínu kolem, aby rychleji vyschlo. U zalívání nelít přmío do srdíček rostlin, hlavně když jsou husté. Spíš okolo jakoby podmočit.Najmě když je hodně horko. J

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 19.06.2023 10:39
     

    Asi jsem jí spíš přelila, abych jí dopřála. Včera jsem nakypřila a květy ustřihla, dnes ostříhám ty uvadlé listy.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 19.06.2023 11:03
     

    Přeji, ať se vzpamatuje. thumbs down

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 25.08.2023 08:50
     

    Jahodárna Brozany - byla tam nabídka nových čemeřic a včera koukám, ono je vše vyprodané, ta rychlost. thumbs up

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 25.08.2023 09:15
     

    Na jednu stranu to těm zahradníkům přeju. Je s tím spousta práce, tak je fajn, že to prodají. thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 01.09.2023 08:24
     

    Ruším zprávu. Některé ze jmenovaných čemeřic budou ale úplně jsme se s Alenou nepochopily. Tohle byla nabídka od Holuba a z nich budou u Žižků vybírat.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (01.09.2023 11:44)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 01.09.2023 14:53
     

    Dívala jsem se i na jahodárně Brožany, je to boj. Tak doufám, že je vykoupíte, jinak neodolám

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.