neděle 28. dubna, 14:45 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dělená strava
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Dělená strava
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: nováček

Dělenná strava dle Mudr. Haye

Datum: 12.01.2014 14:30
 

Dobrý den dělenky nedělenky,

přišla jsem na tyto stránky za dělenou stravou, ale bohužel vše se točí většinou olem Lenky Kořínkové. Tímto bych chtěla přispět jinou formou dělenné stravy a to podle doktora Haye. Nejsem žádný expert a Kořínkovou jsem taky držela ale po čase jsem ji nemohla ani cítit natož jíst... Narazila jsem na toto jné uspořádnání a je mi opět zase fajn i když zatím jedu tyhle jídelníčky jen krátce.

Doufám, že budete rády i za tuto diskuzi a časem se tu můžeme scházet a podporovat častěji.Ráda bych zde uváděla nejen recepty pro začínající, ale i jídelníčky pro představu ostatních ...

Děkuji za pozornost a ještě přikládám rozdělení této dělenky:

Dělená strava - dle dr. Haye

Skupina BÍLKOVINY
1. TEPELNĚ UPRAVENÉ MASO -

drůbež, hovězí, jehněčí, skopové, zvěřina, ryby, plody moře.

občas kvalitní šunka s vysokým podílem masa a pod.

 

2. SOJOVÉ PRODUKTY -

sojové boby, soj.mléko, sojová mouka, tofu a veškeré výrobky ze soji

3. OVOCE, ZELENINA

CITRUSY - pomeranč, grep, pomelo, kiwi, mandarinka, citron

EXOTIKA - mango, papája, maracuja

OSTATNÍ - jablka, hrušky, meruňky, broskve, hroznové víno, ananas, třešně, jahody, maliny, ostružiny, rybíz, angrešt
vařená rajčata

4. SÝRY

sýry do 50% tuku v sušině, tavené sýry - eidam, feta, balkán a pod. typy

5. NÁPOJE

neperlivá voda, ovocný čaj, ovocné šťávy, vodou ředěné šťávy,

bílé a červené víno, suché šampaňské.

JEN OBČAS KONZUMACE VEPŘOVÉHO MASA! PREFERUJEME BÍLÉ MASO A RYBY

NEDOPORUČUJÍ SE:
tučné uzeniny, reveň, brusinky, nakládané produkty
========================================

Skupina ŠKROBY A SACHARIDY

1. PŠENIČNÉ VÝROBKY
pšenice, žito, ječmen,špalda, oves

kukuřice, proso, jáhly, natural rýže, pohanka,

obilné vločky, celozrnná mouka, celozrnný chléb a pečivo

OSTATNÍ -

celozrnné nebo bezvaječné těstoviny ,luštěniny kromě soji, kuskus, polenta

 

2. OVOCE, ZELENINA
banány, sušené ovoce-kromě rozinek (ty jsou neutrál), datle, fíky

brambory, kapusta, cukrová kukuřice, sušená rajčata, hrášek, černý kořen-řepa

 

3. SLADIDLA

med, javorový sirup, třtinový cukr, fruktoza

 

4. OSTATNÍ

Pivo
Hustá ovocná šťáva,sirupy,pivo

Bramborový škrob, prášek do pečiva, pudinkový prášek

NEDOPORUČUJE SE
bílá mouka, hotovky, instantní polévky, bílý rafinovaný cukr, marmelády, želé, instantní jídla, šlehačka ve spreji

- marmeládu jsem si v létě udělala domácí s ovocným cukrem pro diabetiky a myslím že mi to nevadí...
----------------------------------------

 

Skupina NEUTRÁL - lze kombinovat s bílkovinami i sacharidami nebo jíst samostaně

1. TUKY

rostlinné oleje za studena, neztužené margaríny, máslo

 

2. KYSANÉ MLÉČNÉ VÝROBKY

SÝRY s min. 60% t.v.s

TVAROHOVÉ SÝRY

- tvaroh, jogurt, kefír, podmáslí, zakysaná smetana,

- niva,rokfor, brie, horácký sýr, smetanová gouda, camembert, hermelín, jadel, tvarůžky

- ovčí, kozí, mozzarella, cottage


3. OVOCE, ZELENINA, HOUBY

- borůvky, melouny, rozinky (nesířené), avokádo
- lilek, brokolice, květák, fazolky, okurky, kedlubna, r. kapusta, červené bílé zelí, špenát, rajčata, cibule, česnek, cuketa,

saláty, čínské zelí

- hlíva, žampiony, lišky, hříbky a pod.

 

4. MARINOVANÉ A UZENÉ RYBY

 

5. OSTATNÍ

výhonky a klíčky, olivy, ořechy (ne arašídy!), semínka, mák,

želatina, agar-agar, droždí,
Bylinky,česnek,křen,všechny druhy koření

bylinkové čaje

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Miskulka2010 (05.02.2014 08:43)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 3 z 8
  • Autor: Trina1
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 20.03.2014 21:21
     

    Miris, taky bych řekla, že smetana půjde s knedlíkem i bramborem. To je dobře, že to nevzdáš, takový myšlenky máme občas asi každá. Zrovna já teď jedu AM na 50 % thumbs up . Momentálně mi nějak chybí energie, nebo co.

    Navíc ono se to nesmí brát tak moc doslova. Myslím, že zrovna v tý knížce, co máme s Rebekou, píšou, že dělit úplně na sto procent je prostě nemožný.

    Rebeko, jak Ti chutnal sojovej jogurt? Mně teda ne spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out grinning smiley 

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

     
     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 20.03.2014 21:32
     

    Trino,já si kupuju ty Ala jogurty,docela mi chutnají,já totiž s tím mým žaludkem vůbec mléčné výrobky nesnesu,snad se mi to někdy zlepší. confused smiley U Haye je výhoda,že soja je v bílkovinách,takže ty jogurty klidně můžu zaměnit.Někdy si udělám i soju místo masa,taky jsem si oblíbila cibulové krokety,jestli to znáš.Je to určitě lepší i zdravější než párky. thumbs down Objevila jsem tady kousek od Loun velkosklad se zdravou výživou,mají obrovský a pestrý sortiment zboží a mohu si to objednat přes internet a dojet si tam pro to.Ty výrobky jsou o hodně levnější,než ve zdravěnce,a nemusím platit poštovné. flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Trina1
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 20.03.2014 21:40
     

    Rebeko, tak to je super, já vždycky v ZV nechám spoustu peněz thumbs up grinning smiley . Ty Ala jogurty jsou ochucený? Já totiž měla jen bílej sojovej a byl strašnej tongue sticking out smiley grinning smiley

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 21.03.2014 19:12
     

    Trino,ty jogurty jsou ovocný,jsou výborný,Hay má ovoce až na banány a hodně sladký jablka v bílkovinách. thumbs down Jinak bych nemohla existovat. confused smiley Dnes jsem měla sacharidy,takže ráno chleba s pomazánkou hlívovou,svačina kaiserka,oběd moje oblíbená vločkovo-rýžová kaše,odpoledne kedluben a k večeři zbytek pomazánky.Byla jsem nakoupit v Lidlu a koukala jsem tam na nakrájený poličan,mám ráda i paprikáš,ale moc si to ještě nedovoluju. sad smiley Zítra a v neděli budou asi bílkoviny,mám kuřecí prsa,nebo sojové maso,podle toho,na co bude chuť.Spíš nějaký samuraj s hodně zeleninou,aby to bylo husté.Ještě k tomu jogurtu:to jsi tedy odvážná,bílý jogurt bych nedala,snesla jsem jedině tu domácí lučinu,ale okořeněnou. mls smiley Přeju hezký víkend,má prý pršet,ale nemusela by se předpověď povést.Dnes u nás bylo krásně teplo,ale odpoledne začal foukat dost silný vítr.Teď už je zase klid. flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Trina1
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 21.03.2014 20:04
     

    No však já jsem ten jogurt taky nedala, letěl do koše thumbs up grinning smiley

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 22.03.2014 11:21
     

    Trino,koukám,že si tu píšeme spolu,jsi moc hodná.Dnes jsem začala jíst až v 10,30,akorát okurku,máme k obědu zeleninové rizoto,takže bílkoviny se nekonají. nono smileyNebo až později,četla jsem,že Hay kllidně mění skupiny po jednotlivých jídlech. grinning smileyPřeju hezký víkend. love smiley love smiley love smiley

     
  • Autor: Trina1
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 23.03.2014 18:59
     

    Rebeko, u AM je to taky tak, doporučuje během dne jak bílkoviny, tak sacharidy. Ale někdy je pro mě těžký dodržet interval mezi skupinama - mám totiž hlad dřív než za 3, přípaně 4 hodiny. Sice můžu zeleninu, ale to je, jako bych nejedla vůbec nic, mě to nezasytí a mám hlad pořád grinning smiley . Ale stejně teď dělím tak na 50 % thumbs up . Ale díky osmičce to snad nejde nahoru.

    Teď mě napadá, že u Haye, když je hlad, může se vlastně sníst třeba neutrální jogurt se zeleninou, viď? Tak to by už šlo grinning smiley

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 23.03.2014 19:30
     

    Trino ahoj,já se snažím jíst cca za dvě hodiny,protože jinak mi to nevychází na 5 jídel denně,můžu ti říct,že někdy jím opravdu jen symbolicky,hlavně odpoledne,protože za tak krátkou dobu většinou nemám hlad. eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley Zjistila jsem,že v poslední době nejsem moc kamarád ani s ovocem,ani se zeleninou,zavinily mi to ty moje problémy se žaludkem.Musím je zkusit opatrně zase začít zařazovat,nebo budu mít nějakou avitaminozu.To bych nerada,v poslední době mám jiných zdravotních problémů plno. thumbs up A předem nechci nic jíst,myslím nějaké pilulky,už takhle bych nemusela mít jinou stravu. nono smiley Někdy si připadám jako kosmonaut. confused smiley Hlavně že ti jde ta osmička,ta mě taky drží v lajně. flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 23.03.2014 19:49
     

    Ahoj,

     

    taky držím Haye ... LK u té mě chyběli některé kombinace ....

    Rebeko, jak jsi psala, že Vysočina atd. jsou neutrál, tak se mýlíš ... jsou to opracované salámy všechno takže bílkovina ... a v neutrálu se můžou tepelně neopracované uzeniny (př. Schwarzvaldská šunka) a pokud chceš kombinovat v jednom dni jídla, tak je potřeba rozestum jako u Kořeny ... já to dělám třeba tak že ...

    SN: sacharidy + neutrál

    O: sacharidy + neutrál

    SV: neurál

    V:bílkovina

    Prostě než přecházím skupinu dávám si neutrál smiling smiley


    tady je kdyžtak odkaz na celkem dobře zpracovanou tabulku holek z FB

    [word.office.live.com]

    Jediné co je tam špatně, tak cottage je neutrál a né bílkovina, další neutrál je balkán

     

    Pro ukázku jídelníček na zítřek

     

    Snídaně: celozrnné pečivo 1 ks, cottage, zelenina

    Oběd: Gnocchi se špenátem a česnekem, zalité lehce 3,5 % mlékem

    Svačina: bílý jogurt, lískové oříšky

    Večeře: celozrnné pečivo 1 ks, cottage, zelenina

     

     

    Všem hezký večer flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 24.03.2014 18:52
     

    Koalo ahoj,díky za informace,bylo mi řečeno,že tyto salámy a ještě uherák,paprikáš a lovecký nejsou tepelně opracované(vařené,),že jsou jen sušené. confused smiley No zatím mi to nevadí,jestli je to špatně,nejím to kvůli problémům se žaludkem.Nemůžu zatím ani mléčné výrobky,takže mi u Haye vyhovuje,že soja je v bílkovinách a ovoce většinou taky.Ta tabulka mi bohužel nejde otevřít,je to škoda.Kde na fb je uložená?Koukla bych se tam,fb běžně navštěvuju. grinning smiley Ještě mi prosím napiš,po kolika hodinách asi jíš a jestli ti to nevadí,tak prosím napiš ještě nějaký jídelníček.Díky. flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Miris
    Status: začátečník

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 25.03.2014 13:32
     

    luté volské oko smiling smiley . To mě přivedlo na otázku, pokud použijete žloutky, co děláte se zbylými bílky (pokud je jich víc) ? Hledala jsem na internetu nějaké recepty, ale jsou většinou na moučníky takže s moukou ?

    Trino-a sojové jogurty od Kalmy jsi nezkoušela ?

     
  • Autor: Miris
    Status: začátečník

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 25.03.2014 13:47
     

    Tak teď mi odešla jen část příspěvku..takže tady je ta první polovina měli jsme špenát s bramborem a pěkně nám to vyšlo, protože dcera nemá ráda žloutky-tak já měla žluté, dcera bílé a manžel bílo-žluté volské oko.

     
  • Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 25.03.2014 14:38
     

    Ahoj,

     

    Rebeko, je to dělená strava dle dr. Haye [www.facebook.com] j

    Já jsem byla v krámu, tak jsem si všechni etikety přečetla a třeba v albertu jak jsou vakuované salámy, tak tam vzádu je psáno tepelně opracovaný ... a bylo to u vysočiny a poličanu, ty jsem naposledy kupovala ....

    Já jsem víceméně přes tu dobu co mám směny, tak si jedu sacharidy + neutrál a když mám volno tak většinou bílkoviny + neutrál .... a nebo třeba si napůlím den podle toho jak se mi chce....

    Příklad mého dnešního jídelníčku:

    9_00 SNÍDANĚ: 1pl celozrnného chleba, lučina linie, 125 g cherry rajčátka

    12:00 OBĚD: rajská omáčka, těstoviny

    15:30 SVAČINA: bílý jogurt

    19:00 VEČEŘE: 1 pl celozrnného chleba, máslo, 125 g cherry rajčátka

     

    pokud večer budu cvičit, tak si dám po cvičení ještě asi bílý jogurt

    časy mých jídel jsou cca co 3-4 hodiny ... záleží na hladu a jak v práci běhám nebo neběhám smiling smiley a taky podle hladu, někdy mám hlad dřív někdy díl .... ono je hlavní se nepřejídat a jíst pravidelně a zdravě, což není nic nového ....a hlavně trošku pohybu smiling smiley a já už to taky nejedu na hubnutí, jen na udržení a abych zase nenabrala ... pohybuju se u své cílené váhy thumbs down

     

    Miris: buď si druhý den udělám omeletu nebo vajíčka na jinej způsob a přidám ty bílky k tomu a nebo když mám chuť na sladké tak si udělám kokosky smiling smiley

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 25.03.2014 19:44
     

    Ahoj Lucie,díky za odkaz,tu skupinu taky často(denně )pročítám,jsou tam dobré recepty,dokonce jsem si vytiskla jídelníčky od Lenky Pelíškové a tak trochu se k tomu přizpůsobuju.Já jsem měla dnes dopoledne ovoce,asi tak v 9,00,k obědu bramboračku,ke svačině rýžovou kaši a k večeři zbytek té bramboračky. grinning smiley grinning smiley

    Miris,ten příspěvěk se ti tedy povedl,četla jsem ho dvakrát,to se tak někdy stane. thumbs down Já taky bílky přidávám do omelety k celým vajíčkům,nebo přidám do mletého masa,kokosky jsou výborné,ale sladké moc nemusím. flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Trina1
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 25.03.2014 19:44
     

    Miris, jogurty od Kalmy jsem nezkoušela, ten jedinej mě odradil natolik, že jsem se od tý doby neodvážila koupit další grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dělená strava (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.