neděle 28. dubna, 07:18 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dělená strava
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Dělená strava
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: nováček

Dělenná strava dle Mudr. Haye

Datum: 12.01.2014 14:30
 

Dobrý den dělenky nedělenky,

přišla jsem na tyto stránky za dělenou stravou, ale bohužel vše se točí většinou olem Lenky Kořínkové. Tímto bych chtěla přispět jinou formou dělenné stravy a to podle doktora Haye. Nejsem žádný expert a Kořínkovou jsem taky držela ale po čase jsem ji nemohla ani cítit natož jíst... Narazila jsem na toto jné uspořádnání a je mi opět zase fajn i když zatím jedu tyhle jídelníčky jen krátce.

Doufám, že budete rády i za tuto diskuzi a časem se tu můžeme scházet a podporovat častěji.Ráda bych zde uváděla nejen recepty pro začínající, ale i jídelníčky pro představu ostatních ...

Děkuji za pozornost a ještě přikládám rozdělení této dělenky:

Dělená strava - dle dr. Haye

Skupina BÍLKOVINY
1. TEPELNĚ UPRAVENÉ MASO -

drůbež, hovězí, jehněčí, skopové, zvěřina, ryby, plody moře.

občas kvalitní šunka s vysokým podílem masa a pod.

 

2. SOJOVÉ PRODUKTY -

sojové boby, soj.mléko, sojová mouka, tofu a veškeré výrobky ze soji

3. OVOCE, ZELENINA

CITRUSY - pomeranč, grep, pomelo, kiwi, mandarinka, citron

EXOTIKA - mango, papája, maracuja

OSTATNÍ - jablka, hrušky, meruňky, broskve, hroznové víno, ananas, třešně, jahody, maliny, ostružiny, rybíz, angrešt
vařená rajčata

4. SÝRY

sýry do 50% tuku v sušině, tavené sýry - eidam, feta, balkán a pod. typy

5. NÁPOJE

neperlivá voda, ovocný čaj, ovocné šťávy, vodou ředěné šťávy,

bílé a červené víno, suché šampaňské.

JEN OBČAS KONZUMACE VEPŘOVÉHO MASA! PREFERUJEME BÍLÉ MASO A RYBY

NEDOPORUČUJÍ SE:
tučné uzeniny, reveň, brusinky, nakládané produkty
========================================

Skupina ŠKROBY A SACHARIDY

1. PŠENIČNÉ VÝROBKY
pšenice, žito, ječmen,špalda, oves

kukuřice, proso, jáhly, natural rýže, pohanka,

obilné vločky, celozrnná mouka, celozrnný chléb a pečivo

OSTATNÍ -

celozrnné nebo bezvaječné těstoviny ,luštěniny kromě soji, kuskus, polenta

 

2. OVOCE, ZELENINA
banány, sušené ovoce-kromě rozinek (ty jsou neutrál), datle, fíky

brambory, kapusta, cukrová kukuřice, sušená rajčata, hrášek, černý kořen-řepa

 

3. SLADIDLA

med, javorový sirup, třtinový cukr, fruktoza

 

4. OSTATNÍ

Pivo
Hustá ovocná šťáva,sirupy,pivo

Bramborový škrob, prášek do pečiva, pudinkový prášek

NEDOPORUČUJE SE
bílá mouka, hotovky, instantní polévky, bílý rafinovaný cukr, marmelády, želé, instantní jídla, šlehačka ve spreji

- marmeládu jsem si v létě udělala domácí s ovocným cukrem pro diabetiky a myslím že mi to nevadí...
----------------------------------------

 

Skupina NEUTRÁL - lze kombinovat s bílkovinami i sacharidami nebo jíst samostaně

1. TUKY

rostlinné oleje za studena, neztužené margaríny, máslo

 

2. KYSANÉ MLÉČNÉ VÝROBKY

SÝRY s min. 60% t.v.s

TVAROHOVÉ SÝRY

- tvaroh, jogurt, kefír, podmáslí, zakysaná smetana,

- niva,rokfor, brie, horácký sýr, smetanová gouda, camembert, hermelín, jadel, tvarůžky

- ovčí, kozí, mozzarella, cottage


3. OVOCE, ZELENINA, HOUBY

- borůvky, melouny, rozinky (nesířené), avokádo
- lilek, brokolice, květák, fazolky, okurky, kedlubna, r. kapusta, červené bílé zelí, špenát, rajčata, cibule, česnek, cuketa,

saláty, čínské zelí

- hlíva, žampiony, lišky, hříbky a pod.

 

4. MARINOVANÉ A UZENÉ RYBY

 

5. OSTATNÍ

výhonky a klíčky, olivy, ořechy (ne arašídy!), semínka, mák,

želatina, agar-agar, droždí,
Bylinky,česnek,křen,všechny druhy koření

bylinkové čaje

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Miskulka2010 (05.02.2014 08:43)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 5 z 8
  • Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 02.04.2014 12:13
     

    Miris: hlavně je to v hlavě .... dřív lidé taky jedli třeba jen 2-3 denně .... a mělináročnou práci .... dneska už máme všechny možné vychytávky ... a pořád bychom se nečím cpali .... takže ...když si řeknu ne, tak prostě ne smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

     
     
  • Autor: reba
    Status: nováček

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 02.04.2014 23:12
     

    Ahojky holky smiling smiley

    hlásím se asi tak po půl roce,nejsem schopná dodržovat vůbec nic a pěkně jsem se poopravila stydlin smiley

    Nejdřív jsem držela dělenku (bez úspěchu), potom jsem počítala KJ (Rebeka si mě asi ještě pamatuje winking smiley ),to jsem dala dolu 8 kg, od léta jsem měla nějaký nervíky a do dneška jsem tak 6 kg nažrala zpátky.

    Sem tam sem nakouknu a jelikož se nemůžu sama k ničemu dokopat, tak bych to zkusila s vámi a s dr. Hayem grinning smiley Holky ale budu asi otravovat, páč v tom mám guláš.

    Moc by mi pomohlo, kdyby jste tu pro začátek psaly svoje jídelníčky. Předem díky winking smiley

    A ještě jeden dotaz, jaké děláte rozestupy mezi bílkov. a sacharid. skupinami ( v jednom dni)

    Zatím díky a dobrou noc.....

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 03.04.2014 09:16
     

    Ahoj Rebo,to víš,že se na tebe pamatuju,jsem moc ráda,že ses rozhodla k nám přidat. love smileyMně se zezačátku taky pořád pletla Kořínková s Hayem,proto já tedy v jednom dni bílkoviny a sacharidy nemíchám,protože bych si v tom udělala guláš.U Haye je dobré,že v neutrálu jsou i mléčné výrobky,jako cottage,Lučina,smetana,bílý jogurt,takže když mám sacharidy,tak se dá ta kaiserka nebo chleba něčím takovým namazat. mls smileyTaky dr.Hay má soju v bílkovinách,to je změna proti KOŘÍNKOVÉ,u ní je soja sacharid.Jinak si prostuduj nebo vytiskni to rozdělění potravin v úvodu,a hlavně se ptej,co ti nebude jasné.Holky i jáí ti poradíme,co víme. grinning smileyJsem opravdu moc ráda,že ses ozvala. flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Miris
    Status: začátečník

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 03.04.2014 12:32
     

    KoalaBoky-tak můj manžel by pro změnu padl po mém jídelníčku, ale dělá fyzickou práci-tak to je pochopitelné.

    U mě je to tak, já snídám v 7.hod. a pak mám oběd ve 13.hod., takže mezitím musím mít svačinu. No a večeřím ca.okolo 20.hodiny a chodím spát až po 23.hodině, někdy o půlnoci-tak proto musím na večeři sníst malinko víc.

    Tak pro Rebu můj dnešním jídelníček, ale pozor jsem začátečník, takže děvčata pište kritiku co je špatně.

    snídaně: 1 pl.celozrnný chléb + pomazánka (tvaroh, tvarůžek, jar.cibulka)

    svačina: banán + bílá activia

    oběd: filé + falešný bramborový salát (dušená zelenina ochucená trochou majonézy a jogurtem)

    svačina: asi kefír

    večeře: chystám se udělat uzené se zelím a bramborovo-jáhlové knedlíky (já si asi dám jen to uzené se zelím a knedlíky až zítra na oběd)

     
  • Autor: Trina1
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 03.04.2014 18:56
     

    Holky, děkuji za schválení Herkulese thumbs down grinning smiley . Akorát... kdybych si pak ještě nedala hrst gumových medvídků, tak by to bylo OK... njn, nějak se mi poslední dobou nedaří eye rolling smiley

    Rebeko, jj, vím, že jsi taky kašičková smiling smiley . Ale teda abych se přiznala - snídám kaše nějaký 2 roky a už se mi začínaj zajídat. Dnes jsem si dala chleba se sýrem. Dnešek mám celkově nedělenej.

    Ten úbytek máš super, blahopřeju flower smiley flower smiley flower smiley . Já, protože se mi osmička sem tam nepovede, tak asi nehubnu, ale snad se aspoň držím.

    Miris, ano, soja je u Haye bílkovina = nemíchat s obilovinama.

    Koalo, já bych taky po tom Tvým jídelníčku padla hlady grinning smiley . Ale jako inspirace super thumbs down . Taky jsem nenažraná, ale možná by mi taky pomohlo víc pít, sice nemám s pitím problém, ale asi by to chtělo víc.

    Rebo, kdybych Ti já měla napsat můj dnešní jídelníček, to by se Ti asi protočily panenky grinning smiley grinning smiley grinning smiley . Já budu radši jen nahlížet grinning smiley . Já teď poslední dobou nějak prasím, jsem asi vyhořelá, či co. AM držím 2 roky, detoxy zvládám v pohodě, ale pak nejsem schopná podle ní jíst dlouhodobě - je to furt dokola a už toho mám za tu dobu plný zuby. Ten Hay je super v tom, že je variabilnější, sice v tom je zezačátku guláš, ale jak se to člověk naučí, tak už je to v pohodě, je tam víc možností kombinací. Akorát co mi vadilo, nedaj se moc dělat třeba ovocný buchty - většina ovoce jsou bílkoviny.

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 03.04.2014 19:30
     

    Ahoj,Trino,koukám,že jsme si podobné ve více věcí,mně se teď kaše tak trochu taky zajídají,včera jsem si dala k večeři ovesnou s rýžovým zajdou a dohustila jsem to instantní rýžovou kaší a parádně mě pálila žáha,už jsem přemýšlela,co si asi vezmu když beru ráno a večer léky na žaludek proti pálení.Nakonec se to po nějaké době usadilo samo. confused smiley confused smiley Myslím,že krizi v téhle době má kdekdo,není to výjimka.Asi je to ještě stále jarní únava. eye rolling smiley Nevím,kdo se mi to ptal na osmihodinovku,tak snad to nebude vadit,když to tady napíšu.Je to vlastně jen doba jídla,která trvá pouze 8 hodin,a dalších 16 hodin se nejí.aby organizmus vše snědené strávil. smiling smiley Já třebas snídám v 9,00 a jím do 17,00 hod.Může se jíst cokoliv,a mělo by se hubnout.nejlepší je,když zadáte do vyhledavače Osmihodinová dieta a tam je přesný popis,jak to funguje a je u toho i diskuse,jak to děvčatům jde.Já se snažím kombinovat tu osmihodinovklu s Hayem,většinou mi to jde,pokud nemám krizi jak psala Trina. flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: reba
    Status: nováček

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 03.04.2014 20:23
     

    Ahoj holky, všem moc děkuji flower smileydneska jenom letem, přišla jsem z práce a má přijít návštěva. Jazyk mám na vestě grinning smiley Tak dokud to mám v paličce...

    dotazy: řepa -sacharidy? eye rolling smiley

    vejce - ???

    mléko - bílkovina?( já kvůli tomu, že si ho dávám do kafe, zajíce nemám, musím dokoupit.)

    A teď můj dnešní jídelníček : sn.-kaiserka s tvarohem,ředkvičky,porek

    sv - půl kaiserky, tvaroh.....

    ob - brambory a dušená kapusta

    sv.- chleba a humus, ředkvičky

    vč - chleba a matesy (ryby v koření .a.oleji)

    Ještě, když si dám sacharidy, tak musím tučnější sýr nad 50 %, a když bílkoviny, tak do 50 % ?

    Díky za trpělivost grinning smiley Jinak jsem nafouklá jen prasknout, to asi ta kapusta eye rolling smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Trina1
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 03.04.2014 21:49
     

    Rebeko, taky mě občas trochu pálí žáha a řekla bych, že je to po těch kaších thumbs up . Nebo jestli to není medem, nevím.

    Rebo, červená řepa = neutrální (zelenina), mléko = bílkovina, vejce = bílkovina, ale žloutek samotnej je neutrální.

    Na sacharid má být sýr nad 60 % (je neutrální), k bílkovině je to jedno - sýr do 50 % je bílkovina a nad 60 % je neutrál, můžeš oboje.

     
  • Autor: reba
    Status: nováček

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 03.04.2014 22:01
     

    Trinko díky, jsem si to tak myslela winking smiley

     
  • Autor: Trina1
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 04.04.2014 08:20
     

    Jste mě holky naladily - že bych se vrátila k tomuhle dělení? grinning smiley . Ta AM mi fakt už leze krkem, teď to skoro vůbec - až na snídaně - nedodržuju.

     
  • Autor: Miris
    Status: začátečník

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 04.04.2014 09:43
     

    Trino-hrst gumových medvídků ? No a co ! Otočila se kvůli tomu ručička na váze o 360 stupňů ? Ne ! Tak pak není co řešit. Vím, že Kořínková psala, že když se někdy zhřeší tak se nic neděj, ale že to celý systém nabourá. Tomu se mi nechce věřit, když oddělujete žloutek od bílků, tak ho také neoddělíte na 100%-ne ? Takže jídlo nikdy nebude zcela sacharidové nebo bílovinové.

     
  • Autor: Milcina
    Status: nováček

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 04.04.2014 09:57
     

    Ahoj Rebeko, omlouvám se že jsem ti ještě neodpověděla, bohužel mám nějaké starosti z dětmi, no snad už to bude lepší. Bio prodejna je pod dolním vchodem u Centrálu naproti. Vyjdeš z Centrálu spodním vchodem, a dáš se do leva přez silnici a přímo naproti tobě bude prodejna, kousek vedle je prodejna Bilba, a dole je čedok. To nemůžeš minout. :-)

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 04.04.2014 10:12
     

    Ahoj holky,dnes jsem začala dobře,dala jsem si k snídani hrušku.Chtěla bych to vydržet do oběda,pak mám v plánu kapustové karbanátky,doufám,že jsem správně přečetl,že kapusta patří do bílkovin. confused smileyJsem z toho někdy zmatená. nono smileyTrino,já bych se aspoň na čas vrátila k Hayovi,aby sis od AM oddechla,je to hodně podobné a vrátit se můžeš kdykoliv. love smileyRebo,jsi šikovná,za chvíli to rozdělení budeš ovládat perfektně sama. thumbs downJinak se ptej,určitě ti pomůžeme,myslím,že to není problém.Dnes se sem asi mrknu až pozdě večer,musím u dcerky v bytě čekat,až se vrátí z odpolední. grinning smileyTak kdybych to sem nestihla,přeju hezký slunečný víkend bez deště. flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: reba
    Status: nováček

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 04.04.2014 12:34
     

    pěkné poledne smiling smiley děvčátka

    Rebeko, teď jsi mě dostala grinning smiley , já měla včera kapustu s bramborem, jsem si myslela, že je to sacharid , jestli jsem to blbě nevyčetla.Pochopila jsem , že růžičková je neutrál a normální sacharid.Jéééé to bude ještě sranda, ale nevadí, zatím to nehrotím. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Trino obdivuji tě,tak dlouho vydržet, já bych AM nedala. Ale máš pravdu, že se to přejí. Jak já milovala červenou řepu a teď jí nemůžu vidět.

    Kočky všechny zdravím, přeji krásný víkend ,jdu do práce a pak jedeme na chajdu.Ale nevím, nevím, jak to budu dodržovat, protože tam máme zatím jen to nejnutnější eye rolling smiley tak paaaa

     
  • Autor: reba
    Status: nováček

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 04.04.2014 13:25
     

    Ještě jsem teď nakoukla a včera jsem si dala humus s chlebem, takže chyba humus je cizrna, takže bílkovina eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dělená strava (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.