sobota 27. dubna, 22:56 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dělená strava
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Dělená strava
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: nováček

Dělenná strava dle Mudr. Haye

Datum: 12.01.2014 14:30
 

Dobrý den dělenky nedělenky,

přišla jsem na tyto stránky za dělenou stravou, ale bohužel vše se točí většinou olem Lenky Kořínkové. Tímto bych chtěla přispět jinou formou dělenné stravy a to podle doktora Haye. Nejsem žádný expert a Kořínkovou jsem taky držela ale po čase jsem ji nemohla ani cítit natož jíst... Narazila jsem na toto jné uspořádnání a je mi opět zase fajn i když zatím jedu tyhle jídelníčky jen krátce.

Doufám, že budete rády i za tuto diskuzi a časem se tu můžeme scházet a podporovat častěji.Ráda bych zde uváděla nejen recepty pro začínající, ale i jídelníčky pro představu ostatních ...

Děkuji za pozornost a ještě přikládám rozdělení této dělenky:

Dělená strava - dle dr. Haye

Skupina BÍLKOVINY
1. TEPELNĚ UPRAVENÉ MASO -

drůbež, hovězí, jehněčí, skopové, zvěřina, ryby, plody moře.

občas kvalitní šunka s vysokým podílem masa a pod.

 

2. SOJOVÉ PRODUKTY -

sojové boby, soj.mléko, sojová mouka, tofu a veškeré výrobky ze soji

3. OVOCE, ZELENINA

CITRUSY - pomeranč, grep, pomelo, kiwi, mandarinka, citron

EXOTIKA - mango, papája, maracuja

OSTATNÍ - jablka, hrušky, meruňky, broskve, hroznové víno, ananas, třešně, jahody, maliny, ostružiny, rybíz, angrešt
vařená rajčata

4. SÝRY

sýry do 50% tuku v sušině, tavené sýry - eidam, feta, balkán a pod. typy

5. NÁPOJE

neperlivá voda, ovocný čaj, ovocné šťávy, vodou ředěné šťávy,

bílé a červené víno, suché šampaňské.

JEN OBČAS KONZUMACE VEPŘOVÉHO MASA! PREFERUJEME BÍLÉ MASO A RYBY

NEDOPORUČUJÍ SE:
tučné uzeniny, reveň, brusinky, nakládané produkty
========================================

Skupina ŠKROBY A SACHARIDY

1. PŠENIČNÉ VÝROBKY
pšenice, žito, ječmen,špalda, oves

kukuřice, proso, jáhly, natural rýže, pohanka,

obilné vločky, celozrnná mouka, celozrnný chléb a pečivo

OSTATNÍ -

celozrnné nebo bezvaječné těstoviny ,luštěniny kromě soji, kuskus, polenta

 

2. OVOCE, ZELENINA
banány, sušené ovoce-kromě rozinek (ty jsou neutrál), datle, fíky

brambory, kapusta, cukrová kukuřice, sušená rajčata, hrášek, černý kořen-řepa

 

3. SLADIDLA

med, javorový sirup, třtinový cukr, fruktoza

 

4. OSTATNÍ

Pivo
Hustá ovocná šťáva,sirupy,pivo

Bramborový škrob, prášek do pečiva, pudinkový prášek

NEDOPORUČUJE SE
bílá mouka, hotovky, instantní polévky, bílý rafinovaný cukr, marmelády, želé, instantní jídla, šlehačka ve spreji

- marmeládu jsem si v létě udělala domácí s ovocným cukrem pro diabetiky a myslím že mi to nevadí...
----------------------------------------

 

Skupina NEUTRÁL - lze kombinovat s bílkovinami i sacharidami nebo jíst samostaně

1. TUKY

rostlinné oleje za studena, neztužené margaríny, máslo

 

2. KYSANÉ MLÉČNÉ VÝROBKY

SÝRY s min. 60% t.v.s

TVAROHOVÉ SÝRY

- tvaroh, jogurt, kefír, podmáslí, zakysaná smetana,

- niva,rokfor, brie, horácký sýr, smetanová gouda, camembert, hermelín, jadel, tvarůžky

- ovčí, kozí, mozzarella, cottage


3. OVOCE, ZELENINA, HOUBY

- borůvky, melouny, rozinky (nesířené), avokádo
- lilek, brokolice, květák, fazolky, okurky, kedlubna, r. kapusta, červené bílé zelí, špenát, rajčata, cibule, česnek, cuketa,

saláty, čínské zelí

- hlíva, žampiony, lišky, hříbky a pod.

 

4. MARINOVANÉ A UZENÉ RYBY

 

5. OSTATNÍ

výhonky a klíčky, olivy, ořechy (ne arašídy!), semínka, mák,

želatina, agar-agar, droždí,
Bylinky,česnek,křen,všechny druhy koření

bylinkové čaje

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Miskulka2010 (05.02.2014 08:43)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 2 z 8
  • Autor: Miris
    Status: začátečník

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 28.02.2014 14:36
     

    Přidávám se do klubu, džím ca.týden L.Kořínkové, ale ta mi moc nevyhovuje. Nechci zhubnout moc, ale jen tak trochu splasknout, skříně mám narvané, obleču vše, ale ve všem se cítím tak nějak natěsno.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

     
     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 28.02.2014 18:56
     

    Ahoj holky,chtěla bych se k vám taky přidat,Hay mi vyhovuje,jenže mám v poslední době problém se žaludkem a nemám jíst mléčné výrobky. sad smiley Myslím si ale,že by se to dalo udělat tak,že bych se stravovala stylem dopoledne a oběd sacharidy,svačina neutrál a večeře bílkoviny.Myslím,že už to tady někdo takto drží. thumbs down Za zkoušku nic nedám,přes víkend si zkusím napsat pár jídelníčků,pak to sem hodím ke kontrole,jestli to nebude vadit. confused smiley Miskulko,ten úvod s rozpisem zařazení jídel do skupin je paráda,jsi šikovná. thumbs down thumbs down thumbs down Doufám,že se to tady rozjede,že se sem přihlásí víc holek,blíží se jaro,tak určitě je nás víc,kdo chce nějaké to kilčo shodit. flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Milcina
    Status: nováček

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 03.03.2014 11:11
     

    Hezký den, všm ráda bych se k Vám také přidala. smiling smiley

     
  • Autor: Miris
    Status: začátečník

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 04.03.2014 13:19
     

    Vidím, že dělená strava už moc nefrčí. Našla jsem diskuzi na omlazení.cz, která má ca.1000 stránek, ale týká se převážně Kořínkové a poslední příspěvek je někdy z roku 2009.

    Byl zde uveden ukázkový jídelníček, na snídani šunka, eidam, okurka-no, už teď mám hlad, to bych nezvládla asi bych se brzo hlady vyvrátila, ráno musím mít chleba. Pište inspirace co k němu -smiling smiley

     
  • Autor: Trina1
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 04.03.2014 14:08
     

    Miris, já jsem držela Haye jen asi měsíc, takže nejsem žádnej expert, ale ke chlebu bych viděla třeba tvarohovou pomazánku nebo sýr nad 60 % a k obojímu zelenina. Nebo podle AM na sladko chleba s medem a oříšky.

    Po tý šunce, sýru a okurce bych taky měla hned hlad thumbs up

     
  • Autor: Milcina
    Status: nováček

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 05.03.2014 12:28
     

    Také by šla k chlebu lučina, žervé + zelenina. smiling smiley

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 06.03.2014 19:11
     

    Ahoj,já si myslím,že k tmavému chlebu by šel i kromě lučiny nějaký fermentovaný(sušený) salám,který není tepelně opracovaný,podle mně je to Vysočina,Paprikáš,Poličan,Uherák apod.Na většině salámů je to napsané na etiketě. grinning smiley grinning smiley grinning smiley Já jsem delší dobu drřela Kořínkovou a je pravda,že se mi to občas plete.Mám rozpis potravin na ledničce a na studování mám knihu z antikvariátu-Hubneme s dělenou stravou od Ursuly Summové, je to z roku 1998 a je tam i plno celkem dobrých receptů. flower smiley flower smiley flower smiley Doufám,že se rozepíšete a přidáte i pár vámi vyzkoušených receptů a rad. love smiley love smiley love smiley

     
  • Autor: Miris
    Status: začátečník

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 17.03.2014 10:27
     

    Tak jsem v sobotu zhřešila, taťka měl narozeniny a na oběd byl řízek a bramborový salát, a říct před mojí maminkou něco o dietě, tak budu poslouchat, že ona v 65 letech má téměř stejnou váhu jako na střední škole a tím jsem si den nechtěla kazit...

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 17.03.2014 17:49
     

    Ahoj Miris,já si myslím,že se to pochybení časem stane každému,když pokračuješ dál,tak by to nemělo zase tak moc vadit. grinning smileyJá mám zase problémy s tím,že nesnesu mléčné výrobky,takže se živím sojovými jogurty,což je u Haye bílkovina.Ještě že tak,jinak bych musela mít pořád sacharidy a ty mě jako nulce moc nevyhovují. confused smileyMaminka je dobrá,že má pořád stejnou váhu,hlavně v tom věku se to cení. flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Trina1
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 18.03.2014 13:36
     

    Rebeko, kdybych to věděla o těch salámech, tak bych Haye neopouštěla grinning smiley . Tu samou knížku mám taky, z bazaru smiling smiley . Jsou na ní takový závitky v zeleným listu a nakousaná houska smiling smiley . Zrovna včera jsem ji pročítala, ale nechce se mi zase zvykat na něco jinýho, tu AM už mám vychytanou.

    Miris, někdy je to těžký odolat. A je fakt, že já taky nemám někdy chuť to vysvětlovat okolí. To mi pak každej říká, že hubnout nepotřebuju a že se mám pořádně najíst a kdesi cosi a to se pak těžko vysvětluje. Sice nepotřebuju nějak moc zhubnout, ale prostě skrytý špeky tam jsou grinning smiley .

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 18.03.2014 14:16
     

    Trino ahoj,s AM tě obdivuju,to já bych nedala. tongue sticking out smileyJá nemám problémy něco odmítnout,pořád mi občas zlobí žaludek,tak se na to odvolávám.A z toho titulu mi nikdo nic nenutí.Dokonce se mě světe div se zastane i mužík,který byl přesvědčen,že mi chutná to,co jemu. nono smileyTu knihu o dietě podle Haye máme stejnou. love smiley love smiley love smiley

     
  • Autor: Miris
    Status: začátečník

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 19.03.2014 07:57
     

    Děvčata děkuji za podporu, ale já to asi vzdám ...včera jsem si dala těstoviny s bazalkovým pestem a teď koukám na to pesto a stojí tam "může obsahovat mléko". Ach jo, to aby člověk byl chemik, než prostuduje ty etikety. Je pravda, že jsem za necelým měsíc zhubla 1,5 kg, ale to hlavně díky tomu, že jsem omezila pečivo na polovinu.

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 19.03.2014 11:25
     

    Ahoj Miris,nevzdávej to,bereš to moc "chemicky",když někde něco může být,tak to tam taky být nemusí. smiling smiley Nedělej si z toho nic,napsané to tam napevno není,takže je to v pohodě.Když jsem držela Kořínkovou,tak taky v něčem bylo napsáno,že jsou tam "stopy",a nebralo se to v úvahu. confused smiley Dělej jak myslíš,ale je to škoda.Kor když ti jde váha dolů.Držím ti palce,ať vytrváš.Množství jídla se většinou časem upraví a o tom to je. flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Miris
    Status: začátečník

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 19.03.2014 13:09
     

    Rebeko, nevzdám to ! To byl ten prvotní vztek a musela jsem si někde ulevit. Mám dotaz na koprovku. U L.Kořínkové byla smetana zvířátková tak jsem ji udělala s vajíčkem. Tady u Haye je smetana neutrální, šla by teda jíst s knedlíkem nebo bramborem ? Chápu to dobře ? Na tom bych si asi víc pochutnala...

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 20.03.2014 19:14
     

    Miris,podle mě to chápeš správně,když je něco neutrální,tak se to dá jíst s oběma skupinami. mls smiley Máš docela dobrý nápad,zkusím to taky.Já jsem si dnes dala bílkoviny,ráno jsem si pochutnala na camembertu a šunce,k obědu vepřovou kýtu na zelenině,dala jsem jí tam tolik,že jsem to ani nemixovala,aby se to zahustilo. stydlin smiley odpoledne jsem si dala červenou papriku,a sojový jogurt a k večeři jsem si udělala aspik se šunkou,vajíčkem,okurkou a paprikou.Je to moc dobré,asi budu zítra pokračovat s bílkovinami. flower smiley flower smiley flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dělená strava (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.