neděle 28. dubna, 09:06 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dělená strava
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Dělená strava
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: nováček

Dělenná strava dle Mudr. Haye

Datum: 12.01.2014 14:30
 

Dobrý den dělenky nedělenky,

přišla jsem na tyto stránky za dělenou stravou, ale bohužel vše se točí většinou olem Lenky Kořínkové. Tímto bych chtěla přispět jinou formou dělenné stravy a to podle doktora Haye. Nejsem žádný expert a Kořínkovou jsem taky držela ale po čase jsem ji nemohla ani cítit natož jíst... Narazila jsem na toto jné uspořádnání a je mi opět zase fajn i když zatím jedu tyhle jídelníčky jen krátce.

Doufám, že budete rády i za tuto diskuzi a časem se tu můžeme scházet a podporovat častěji.Ráda bych zde uváděla nejen recepty pro začínající, ale i jídelníčky pro představu ostatních ...

Děkuji za pozornost a ještě přikládám rozdělení této dělenky:

Dělená strava - dle dr. Haye

Skupina BÍLKOVINY
1. TEPELNĚ UPRAVENÉ MASO -

drůbež, hovězí, jehněčí, skopové, zvěřina, ryby, plody moře.

občas kvalitní šunka s vysokým podílem masa a pod.

 

2. SOJOVÉ PRODUKTY -

sojové boby, soj.mléko, sojová mouka, tofu a veškeré výrobky ze soji

3. OVOCE, ZELENINA

CITRUSY - pomeranč, grep, pomelo, kiwi, mandarinka, citron

EXOTIKA - mango, papája, maracuja

OSTATNÍ - jablka, hrušky, meruňky, broskve, hroznové víno, ananas, třešně, jahody, maliny, ostružiny, rybíz, angrešt
vařená rajčata

4. SÝRY

sýry do 50% tuku v sušině, tavené sýry - eidam, feta, balkán a pod. typy

5. NÁPOJE

neperlivá voda, ovocný čaj, ovocné šťávy, vodou ředěné šťávy,

bílé a červené víno, suché šampaňské.

JEN OBČAS KONZUMACE VEPŘOVÉHO MASA! PREFERUJEME BÍLÉ MASO A RYBY

NEDOPORUČUJÍ SE:
tučné uzeniny, reveň, brusinky, nakládané produkty
========================================

Skupina ŠKROBY A SACHARIDY

1. PŠENIČNÉ VÝROBKY
pšenice, žito, ječmen,špalda, oves

kukuřice, proso, jáhly, natural rýže, pohanka,

obilné vločky, celozrnná mouka, celozrnný chléb a pečivo

OSTATNÍ -

celozrnné nebo bezvaječné těstoviny ,luštěniny kromě soji, kuskus, polenta

 

2. OVOCE, ZELENINA
banány, sušené ovoce-kromě rozinek (ty jsou neutrál), datle, fíky

brambory, kapusta, cukrová kukuřice, sušená rajčata, hrášek, černý kořen-řepa

 

3. SLADIDLA

med, javorový sirup, třtinový cukr, fruktoza

 

4. OSTATNÍ

Pivo
Hustá ovocná šťáva,sirupy,pivo

Bramborový škrob, prášek do pečiva, pudinkový prášek

NEDOPORUČUJE SE
bílá mouka, hotovky, instantní polévky, bílý rafinovaný cukr, marmelády, želé, instantní jídla, šlehačka ve spreji

- marmeládu jsem si v létě udělala domácí s ovocným cukrem pro diabetiky a myslím že mi to nevadí...
----------------------------------------

 

Skupina NEUTRÁL - lze kombinovat s bílkovinami i sacharidami nebo jíst samostaně

1. TUKY

rostlinné oleje za studena, neztužené margaríny, máslo

 

2. KYSANÉ MLÉČNÉ VÝROBKY

SÝRY s min. 60% t.v.s

TVAROHOVÉ SÝRY

- tvaroh, jogurt, kefír, podmáslí, zakysaná smetana,

- niva,rokfor, brie, horácký sýr, smetanová gouda, camembert, hermelín, jadel, tvarůžky

- ovčí, kozí, mozzarella, cottage


3. OVOCE, ZELENINA, HOUBY

- borůvky, melouny, rozinky (nesířené), avokádo
- lilek, brokolice, květák, fazolky, okurky, kedlubna, r. kapusta, červené bílé zelí, špenát, rajčata, cibule, česnek, cuketa,

saláty, čínské zelí

- hlíva, žampiony, lišky, hříbky a pod.

 

4. MARINOVANÉ A UZENÉ RYBY

 

5. OSTATNÍ

výhonky a klíčky, olivy, ořechy (ne arašídy!), semínka, mák,

želatina, agar-agar, droždí,
Bylinky,česnek,křen,všechny druhy koření

bylinkové čaje

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Miskulka2010 (05.02.2014 08:43)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 4 z 8
  • Autor: Miris
    Status: začátečník

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 26.03.2014 12:15
     

    Děvčata, děkuji za rady, kniha je dobrá věc, ale na spoustu otázek neodpoví. S čím kombinujete paštiku ? Sice je moc nemusím, ale jednou za čas dostanu chuť na játrovku, tak ať je nějaká změna.

    Trino-Tady posílám odkaz na ten sójový jogurt-sice je tam napsáno jogurt, ale chutná to spíš jak puding. Já sójové věci moc nemusím, ona až zas tak super zdravá také není jak se kdysi psalo, zkrátka všeho s mírou.

     

    [www.kalma.cz]

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

     
     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 26.03.2014 18:58
     

    Ahoj Miris,já jsem od Kalmy měla jedině párek a taky nebyl špatný,jogurty jsem ještě nezkoušela,ikdyž v tom mém velkoskladě je nabízejí taky,takže až sním zásobu Ala jogurtů,co mám v lednici,si nějaký objednám. grinning smiley grinning smiley grinning smiley Já jsem měla játrovku buď samotnou,nebo namazanou na salátové okurce,zatím ji nejím.Taky nevím,s čím jiným by se dala dát dohromady. confused smiley Snad nám někdo poradí. flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Trina1
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 26.03.2014 20:49
     

    Miris, díky za odkaz, ten jogurt vypadá, že by moh bejt dobrej grinning smiley . S tou sojou máš pravdu, já to s ní moc nepřeháním, jen občas si dám tofu, ale zato zajíce si dávám denně do kafe a do kaše. A dělám si spíš bílý kafe, toho zajdy tam dávám dost eye rolling smiley . Když ono je to tak strašně dobrý love smiley .

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 27.03.2014 19:20
     

    Ahoj holky,já jsem si spíš oblíbila rýžové mléko tekuté z DM,ale je pěkně drahé,takže mám i rýžového Zajíce ,dokonce i sojového fialového,ten mi chutná nejvíc. mls smiley mls smiley mls smiley Miris,ten odkaz na Kalmu je prima,akorát bych potřebovala vědět,jestli mají nějaký eshop,nebo kde by se ty výrobky daly objednat.Tady totiž na severu Čech není označena ani jedna prodejna,kde by toto měli. grinning smiley

     
  • Autor: Milcina
    Status: nováček

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 28.03.2014 08:50
     

    Ahoj Rebeko, tady v Mostě je Bioracio tam mají dost věcí od této společnosti, v Enapu mívají i jogurty, a na mapě to ukazovalo Globus Chomutov. Snad jsem ti pomohla. smiling smiley

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 28.03.2014 19:01
     

    Ahoj Milcino,díky za informaci,ještě mi prosímtě popiš,kde v Mostě je Bioracio,sice jsem z Loun,v Mostě jsem občas,ale snad bych to našla. stydlin smiley Stačil by mi nějaký záchytný bod,něco známého. grinning smiley Do Chomutova se chystám příští měsíc,tak to v Globusu omrknu.Po té nové silnici je tam člověk razdva. flower smiley

     
  • Autor: Miris
    Status: začátečník

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 31.03.2014 08:13
     

    Rebeko - taky mě napadlo napasat paštiku na nějakou "pevnější" zeleninu-kedlub,paprika. Tak třeba ještě někdo přijde s nápadem.

     

    Trino - ten zajíc - to je to sušené mléko v modré krabici ? A jak ho dáváš do kaše ?

     
  • Autor: Trina1
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 31.03.2014 13:22
     

    Miris, no zrovna toho v modrý krabici jedinýho nepoužívám, jinak všechny - zelený, fialový thumbs down , hnědý, žlutý - těch druhů je víc. Kaši dělám tak, že do hrnku čtvrtlitráku nasypu do třetiny zajíce, zaliju vroucí vodou a zamíchám, přeliju do talíře a přisypávám nějakou instantní kaši ze ZV - zrovna teď mám rýžovou. A nebo ovesný otruby, to taky není špatný. A někdy jen ovesný vločky. Šlehám vidličkou, aby se to pěkně rozmíchalo, nechám chvilku stát (ono to pak ještě trochu zhoustne, tak se to množství kaše musí vychytat) a nakonec přidám med, případně ovoce.

     
  • Autor: Miris
    Status: začátečník

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 01.04.2014 10:34
     

    Tak jsem dnes zkusila posnídat paštiku na "krajíci" z papriky a okurky. Celkem to jde, dá se to. Ale já zůstanu u sacharidové snídaně, ráno prostě potřebuji kus chleba nebo zkrátka pečivo. Maso po ráno bez chleba mi moc nejde, na svačinu v pohodě.

    Děvčata, já se omlouvám, že se někdy ptám na takové blbosti, ale já jsem fakt začátečník. Proto jsem se ptala Triny jak používá toho zajíce, teď to chápu je to náhrada za kravské mléko. Vlastně teď si vzpomínám, že i ten zelený zajíc tam byl. Já jsem z malého města a je tady jedna prodejna zdravé výživy, výběr se hodně zlepšil, těch trvanlivých věcí jako mouky, kaše atd. mají celkem výběr, horší je to s těmi sojovými výrobky jako jsou jogurty, párky atd.

     
  • Autor: Trina1
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 01.04.2014 14:09
     

    Miris, od toho tu ta fóra jsou, abychom si navzájem radily a vyměňovaly zkušenosti flower smiley

    Já jsem po ránu taky "sacharidová" grinning smiley . Dělám si hlavně ty kaše, někdy chleba s medem a oříšky.

    A zrovna před chvilkou jsem si ke sváče dala chleba s takovým sýrem - něco jako Lučina. Tak to je podle Haye v poho, ne? No i když... pak jsem si ještě dala pár koleček salámu Herkulese stydlin smiley , to už asi v poho není thumbs up grinning smiley

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 02.04.2014 11:22
     

    Ahoj holky,včera jsem se sem nedostala,hlídala jsem našeho Matýska u nich v bytě a on mě lumpík jeden nepustil vůbec k počítači.A to mu jsou 4 roky,házel tam jednu hru za druhou,já sama to neumím. eye popping smiley eye popping smiley|Nejradši jsem s ním u nás,tam vítězí zahrada a procházky. grinning smiley grinning smiley grinning smiley Trino,podle mně je v pořádku i ten Herkules,to není tepelně upravený salám určitě,je to uherák a ty se jen suší. thumbs down Jinak víš že já taky miluju různé kaše,člověk se tím perfektně zasytí a ještě je to dobré.Plácám k tomu tu osmihodinovku,nějak to nehrotím,hodilo mi to za druhý měsíc dvě a třičtvrtě kila dolů,takže celkem asi 7,5 kg. love smileyMyslím,že je to na mně akorát,nechci hubnout nějak rychle,to už tady bylo a půlka naskočila zpátky.Tak mi držte palce,ať mi to jde aspoň takhle,já na vás taky myslím a fandím vám. flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Miris
    Status: začátečník

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 02.04.2014 11:54
     

    Rebeko-souhlas, pomalu, ale jistě. 7,5 kg to je paráda ! -to bych brala, víc nechci, neměla bych co na sebe. sad smiley

    Trino-tak teď v tom mám zmatek ! Ale je to moje chyba pořád se mi tam plete ta Kořínková. Ale tady patří sójové vyrobky do bílkovin, takže nejdou míchat s obilovinami, ne ?

     
  • Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 02.04.2014 11:54
     

    Ahoj holky

     

     

    Trino: Herkules je v pohodě -[cs.wikipedia.org]) , ale je lepší číst etikety .... není salám jako salám ....

     

    Rebeko, co je to ta 8 hodinovka???

     

    Dnešní jídelníček

     

    SN: 2 tmavé rohlíky, cottage, 1/2 papriky

    O: zapečené brambory se špenátem a zakysanou smetanou

    SV: bílý jogurt

    V: 2 pl šunky, gouda, cherry rajčátka

     
  • Autor: Miris
    Status: začátečník

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 02.04.2014 12:04
     

    Tak to já jsem nenažranec... po jídelničku KoalaBoky bych asi zkolabovala. Ale vím, je to individuální, někomu stačí méně.

     
  • Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 02.04.2014 12:11
     

    Miris: Mě to stačí a jím skoro pořád stejně .... hodně piju .... když jsem začínala na váze cca 60 kg na 154 cm, tak jsem jedla jen o trošku více .... ale že bych doslova žrala, tak to určitě ne .... někdy třeba jím i více .... a třeba večer až přijdu domů ... tak si ještě něco dám .... ono taky záleží jestli ten den cvičím nebo necvičím smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dělená strava (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.