pondělí 14. června, 13:13 Svátek má Roland
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Podkategorie:

Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

hortenzie

Datum: 15.06.2007 19:42

061507174318mm.jpg

Takhle nádherně a vícebarevně mi letos vykvetla má jediná hortenzie. Evidentně jí svědčí polostín a časté přetečení sudu na vodu.

Nejznámější druhy

hortenzie stromkovitá (Hydrangea arborescens) vzpřímeně rostoucí keř původem ze Sev. Ameriky; výška 1–3 m; bílé květy v červenci až srpnu; plnokvětý kultivar ’Grandiflora
hortenzie drsná (Hydrangea aspera) vzpřímený keř až stromek původem z jihových. Asie, výška 1–4 m; v létě bílé květy
hortenzie velkokvětá (Hydrangea macrophylla) nejčastěji pěstovaný druh; vzpřímený keř, květy bílé, modré nebo růžové; často i jako přenosná rostlina
hortenzie latnatá (Hydrangea paniculata) vzpřímený keř původem z vých. Asie; výška 2 m; bílé až růžové květy v srpnu; plnokvětá odrůda ’Grandiflora
hortenzie řapíkatá (Hydrangea petiolaris) popínavý keř, původem z vých. Asie, výška až 15 (20) m; bílé květy od června do července
hortenzie dubolistá (Hydrangea quercifolia) vzpřímený výběžkatý keř původem ze Sev. Ameriky; výška 2–2,5 m; bílé až načervenalé květy od července do srpna
hortenzie Sargentova (Hydrangea sargentiana) vzřímený keř původem z Číny; výška 2 m; bílé květy

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (05.09.2015 18:31)

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: gabca

Re: hortenzie

Datum: 01.06.2020 20:41

Betas napsal(a):

Tak tohle jsou ty moje chudinky. Jsou fakt divny eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley

Betas, ty je takhle moc stříháš každoročně? Přijdou mi dost hluboce střižený, proto obrážejí z těch starých tlustých klacků. Sice to dýl potrvá, ale zase jsi je omladila. Já to mám odspoda holé klacky a na koncích obražené. Takže vydrž. thumbs down

• Autor: Reklama

Datum: 01.06.2020 20:50

101575096_2739863762916235_7773723924805713920_n.jpg
    Další fotografie:

Koukej, jak je mám já. Já se do těch starých klacků bojím střihnout, že by neobrazily. Vždycky to stříhám na těch nových na dvě očka a odspodu mi to dělá dřevnaý klacky.

Ty jsi je střihla hloub, tak to dýl trvá.

• Autor: alenak
    Status:

Datum: 01.06.2020 21:31

stříhám něco jak Gabča, mám zapěstovanou kostru a potom stříhám na 1 nebo 2 očka, podle toho jak vypadá....

bude to déle trvat ze starého dřeva, zase ti déle vydrží na podzim květy winking smiley hnojila jsi a čím?

• Autor: Betas
    Status:

Datum: 01.06.2020 22:19

f5c3a4c2-2f67-4c2d-884a-54dbc1a6f41c.jpeg
    Další fotografie:

Gabi, Ali, ja takhle striham uz nekolik let, mam rada nizke, huste, kompaktni keriky s velkymi kvety. Hledala jsem ted fotky z lonska. Na te prvni je Limelight uuuplne dole vpravo nekdy v kvetnu a na te druhe v polovine srpna..

Hnojim Hosticema na rododendrony..

Datum: 01.06.2020 22:26

dsc00098 (3).jpg

Betas, znáš řčení odvážnému štěstí přeje? Tož tak. grinning smiley

Hezky jsi ji opižlala a hezky ti obrazila. thumbs down

Letos byl oproti ostatním rokům hodně studený květen. Počkej, až se oteplí, to pojedou. flower smiley

Koukej, moje neučesaná v srpnu. Taky by potřebovala na jaře na ježka. nechceš někdy přijet? grinning smiley

• Autor: Betas
    Status:

Datum: 02.06.2020 07:54

Toz ja klidne prijedu! thumbs down grinning smiley

Taky se u kamaradky vzdycky smeju, jak se boji strihat. Vzdycky ji reknu jak, pak prijedu a ma to o pul metru vyssi 🤷🏻♀

• Autor: kordula

Datum: 02.06.2020 15:11

img_20200602_145357.jpg
    Další fotografie:

Pár latnatek od nás

• Autor: berda
    Status:

Datum: 02.06.2020 17:56

hortenzie.jpg

Začíná kvést Jedna loňská v nádobě.

• Status: expert

Datum: 02.06.2020 22:53

Berdo, není to Runaway Bride? Mně je hodně vzaly pozdní mrazíky ale přežily. Stále jednu světím pro Kaaj.

• Autor: kaaj

Datum: 03.06.2020 07:40

dscn5603.jpg

Regi , neuraz se . ale pro mně už nic. nono smiley konec - už nemůžu naprosto nic. ještě nemí zasazená ta od Kordul . asi původně taky od tebe. Cotton Candy .

• Autor: berda
    Status:

Datum: 03.06.2020 14:10

regina.mocova@gmail.com napsal(a):

Berdo, není to Runaway Bride? Mně je hodně vzaly pozdní mrazíky ale přežily. Stále jednu světím pro Kaaj.

Regino, název nevím, byla kupovaná v Lidlu bez názvu

Datum: 04.06.2020 10:15

Ing. Ch. představuje novinku,......

• Autor: petrask
    Status: začátečník

Datum: 04.06.2020 12:55

Ahojte,

koukala jsem na H. Runaway Bride - netušila jsem, že je to macrophyla. Macrophyly kvetou obvykle na loňském dřevě, takže bych se chtěla zeptat, jak je to s kvetením - kvete spolehlivě každý rok?

A pak - kde se nechá sehnat? love smiley díky.

Datum: 04.06.2020 16:02

petrask napsal(a):

Ahojte,

koukala jsem na H. Runaway Bride - netušila jsem, že je to macrophyla. Macrophyly kvetou obvykle na loňském dřevě, takže bych se chtěla zeptat, jak je to s kvetením - kvete spolehlivě každý rok?

A pak - kde se nechá sehnat? love smiley díky.

Mě se ukázala jako z řady Forever Ever, pokud ano ,tak kvete i na letošním dřevě.

Podobné příspěvky
Diskuze: Keře a keříky kaktusy Jídlo jako národní vlajka

Právě jsem pročetla nového Zahrádkáře a je tam článek o zahradě brzy zjara. Takže mám zas co shánět, protože já ještě nemám kalinu (trestuhodné) a vil

Autor: Mona - 27.01.2007 12:42
Rubrika: Zahrada - Komentářů: 303

za dva měsíce vyrostli o dvacet centimetrů je to dobře ?

Autor: HANA15 - 15.03.2007 21:13
Rubrika: Pokojové květiny - Komentářů: 111

Narazil jsem na zajímavý článek, kde jsou představeny různé pokrmy jako národní vlajky - jak by asi vypadala ta naše? Zkoušel to někdo?

Autor: misan786 - 28.08.2013 11:04
Rubrika: Vaření - Komentářů: 1
Blog: Biodiverzita, biodiverzanti ..   

Biodiverzita je něco, co by se ve své nejvíce zjednodušené podobě dalo označovat jako druhová rozmanitost ekosystému. Definice biodiverzity samozřejmě

Autor: Ram - 14.12.2009 18:41
Rubrika: Příroda a květena - Komentářů: 1

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.