pátek 19. dubna, 21:29 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

hortenzie

Datum: 15.06.2007 19:42
 
061507174318mm.jpg

Takhle nádherně a vícebarevně mi letos vykvetla má jediná hortenzie. Evidentně jí svědčí polostín a časté přetečení sudu na vodu.

Nejznámější druhy

hortenzie stromkovitá (Hydrangea arborescens) vzpřímeně rostoucí keř původem ze Sev. Ameriky; výška 1–3 m; bílé květy v červenci až srpnu; plnokvětý kultivar ’Grandiflora
hortenzie drsná (Hydrangea aspera) vzpřímený keř až stromek původem z jihových. Asie, výška 1–4 m; v létě bílé květy
hortenzie velkokvětá (Hydrangea macrophylla) nejčastěji pěstovaný druh; vzpřímený keř, květy bílé, modré nebo růžové; často i jako přenosná rostlina
hortenzie latnatá (Hydrangea paniculata) vzpřímený keř původem z vých. Asie; výška 2 m; bílé až růžové květy v srpnu; plnokvětá odrůda ’Grandiflora
hortenzie řapíkatá (Hydrangea petiolaris) popínavý keř, původem z vých. Asie, výška až 15 (20) m; bílé květy od června do července
hortenzie dubolistá (Hydrangea quercifolia) vzpřímený výběžkatý keř původem ze Sev. Ameriky; výška 2–2,5 m; bílé až načervenalé květy od července do srpna
hortenzie Sargentova (Hydrangea sargentiana) vzřímený keř původem z Číny; výška 2 m; bílé květy



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (05.09.2015 18:31)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 02.07.2023 18:25
     

    To je nádhera, to už kvete?

     
  • Autor: Reklama

    Re: hortenzie

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 02.07.2023 19:27
     



    kordula napsal(a):

    To je nádhera, to už kvete?

    Kordul Ophelia je kupovaná letos, tudíš rychlená a ta druhá zase přezimovaná v květináči v garáži, takže taky už kvete. grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 02.07.2023 20:12
     
    img_20230702_163640.jpg



    gabca napsal(a):



    kordula napsal(a):

    To je nádhera, to už kvete?

    Kordul Ophelia je kupovaná letos, tudíš rychlená a ta druhá zase přezimovaná v květináči v garáži, takže taky už kvete. grinning smiley

    Na Ophelii asi ještě mistečko najdu, je nádherná. Nějaka sviňka mě žere latnatku, něčím jsem to postříkala,...

     
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 07.07.2023 20:03
     
    20230707_140558830_ios (2).jpg

    Vřele doporučuju. Mám ji pod názvem Polestar. Je skutečně taková, jak ji popisují, kompaktní a obalená květy.A viděla jsem ji ve velkých květináčích, nádhera.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 07.07.2023 23:35
     

    Parádnice. thumbs down První mi sežrali kořeny v květníku lalokáči, druhou mám v zemi, teprve se po zimě oklepává...

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 08.07.2023 07:40
     
    img_20230707_141929.jpg

    Polestar u Elišky,má ji v zemi a je to jedna nádherná kytice. Já ji nemám

     
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 08.07.2023 08:56
     

    Kordulko, to určitě nebude dlouho trvat a nějak ji opatříš.Podle toho, co jsem viděla velké, je to vděčná, nerozrůstavá rostlina.

    Já o ní ani nevěděla, koupila jsem ji jednou s Alenou. Ta má nahledáno. smiling smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 08.07.2023 09:58
     

    Ta je opravdu moc pěkná, hlavně že se moc nerozrůstá, to by se mi taky hodila winking smiley, ještě by se místečko našlo grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 08.07.2023 10:02
     

    Pinko, tak neváhej. nono smiley Je to skutečně dobrý šlechtění. I do nádob. Tady už přežila druhou zimu nomálně v květináči venku. Je to vlastně paniculata a ty nebývaj choulostivý.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 08.07.2023 10:25
     

    Regi, jsem hrozná, hned jsem koukla, kde by byla k mání, no a je to - aby nebyla sama, tak je objednáno vč. pošt. za pětistovku grinning smiley. No aby se to vyplatilo, né grinning smiley Ona sama je za 99.

     
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 08.07.2023 10:38
     

    grinning smiley grinning smiley Poštovný se musí vyplatit. Souhlas. Tak hlavně ať dorazí v pořádku a pěkně roste.Cos ještě přibrala?

    Jinak když jsme u toho objednávání, musím pochválit Aronii. Jasmín nebyl požadovaný kultivar, potvrdil to i dodavatel rostliny. Byly vráceny s omluvou peníze i za poštovné.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 08.07.2023 10:50
     

    Ještě se najde slušný obchod thumbs down

    Přibrala jsem růžový rozrazil, krásnoočka červené a žluté a perovskii.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 08.07.2023 11:04
     

    Holky a kde jste nakupovaly?

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 08.07.2023 11:05
     

    Já u Weisů.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.