středa 8. května, 18:44 Svátek má Statní svátek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Jarní práce - začínáme

Datum: 13.02.2007 14:45
 
Nechci nic zakřiknout, ale: sundala jsem chvojí ze záhonů, vyhrabala část trávníku, vyplela několik záhonů, vysbírala šutry z pole, kam přijde vysít nový trávník, vysela pár ,,otužilých´´ semen. winking smiley  jen rýt se ještě nedá, což mne mrzí.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 19 z 21
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 26.04.2024 16:49
     
    440475621_7114123548715901_2156449579967733191_n.jpg

    POSEKÁNO

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jarní práce - začínáme

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 26.04.2024 19:16
     

    Chystám se sekat zítra, hned to jinak vypadá. Co Kordul? thumbs down

    Dneska jsem spojovala záhony, co mám rybíz a borůvky. Abych to nemusela objíždět kolem každého keře sekačkou, udělala jsem jeden dlouhý velký ztáhon.

    Máme tady přistavený kontejner, tak se to hodilo. Navozili jsme tam zase nejvíc bordelu, jako pokaždé. tongue sticking out smiley

    Máme to asi 10 m od domu, tak se to vozí raz dva. grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 26.04.2024 20:28
     



    gabca napsal(a):

    Chystám se sekat zítra, hned to jinak vypadá. Co Kordul? thumbs down

    Dneska jsem spojovala záhony, co mám rybíz a borůvky. Abych to nemusela objíždět kolem každého keře sekačkou, udělala jsem jeden dlouhý velký ztáhon.

    Máme tady přistavený kontejner, tak se to hodilo. Navozili jsme tam zase nejvíc bordelu, jako pokaždé. tongue sticking out smiley

    Máme to asi 10 m od domu, tak se to vozí raz dva. grinning smiley

    No vidíš a mě se divite

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 27.04.2024 15:00
     

    Já dnes nasadila dvě hlošiny a mám to i s rybízy (6 keříků) takový živý plot podél sousedovic plotu. Trochu jsem shrnula trávu, ale nechala na místě. Na podzim jsem část zasypala štěpkou. No ještě to bude chtít péči. Ale když to udržím bez trávy, budu tam moct dát semenáčky čemeřic, aspoň 20. Včera jsem nasadila pár koupených trvalek a přesouvala kytky na letnění, přesazovala, celkem se toho stihlo dost. S dětmi.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 27.04.2024 19:33
     

    Trávu jsem posekala včera. Dnes jsem ven vysázela rajský a papriky, sundala netkanku z jahod a všechny záhony vyplela. A teď jsem ráda že sedím , ale je to hezká podívaná na zahradu

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 27.04.2024 22:42
     
    p1070362.jpg

    Tak tady jsem si udělala novou užitkovou zahrádku. Mám tam dva rybízy ( červený a bílý ) a 5 borůvek, jedna by měla být růžová. Vzadu jsou maliny a nově na pletivu i ostružiny. Myslela jsem, že bych pořídila nějaký ovocný keř, co úplně tak dobře neznám. Třeba moruši nebo jostu.

    Ale jistota je jistota. grinning smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 28.04.2024 06:41
     

    Máš to krásně upravené i narostlé. Josta je bujný keř mezi rybizem a angreštem, moruše je citlivá na mráz, buď ráda, že ji tam letos nemáš. Chutí se myslím nic nevyrovná malinám. Já si koupila růžový rybíz, asi to bude takový nevybavený červený, ale dušička má pokoj, že zas něco zkusila.

     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 28.04.2024 09:28
     

    Gabco, myslím, že borůvky a maliny jsou jedničky. Nepíšeš angrešt. Když je dobrá odrůda, tak je to taky chutné ovoce. Moruši mám převislou, snad dokonce ani nezmrzla. Ale je tu spíš, protože ji kdysi dávno koupil dědek a dovezl tuším z Nitry z nějaké zemědělské a potravinářské výstavy. Josta už není. Nikoho to moc neuchvátilo.Ale experimentovat se musí. grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 28.04.2024 10:08
     

    Tak jostovou armeládu mám ráda, jsota je nezmar, přežije vše a nic - žádné choroby, žádní škůdci - dědek dělá jostovici. Jen je s ní dost práce, stejně jako s velkoplodou meruzalkou - pár kuliček na "střapci" a ještě nedoszrává stejnoměrně, musí se ostřihnout i "bubák". Moruši nechci, angrešt jojo, ale letos jsem nepostříkala, nevím, zda nebude plný amerického padlí. Borůvky už nemám, ani kamčatky, odešly tak nějak a zkoušet muž nebudu. Rybíz máme červený, bílý, růžový i černý - letos asi moc nebude.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 28.04.2024 10:24
     

    Jojo, angrešt a černý rybíz mám jinde. Angrešt u nás nikdo moc nejí, jen můj bratr ho má rád, ale bydlí daleko a málokdy přijede, když je tak akorát. Já taky uzobnu sem tam.

    Z černého rybízu jsem dělala marmeládu za studena. Ale přijde tam cukr v poměru 1:1 a je to dost sladký. Zkusím ho někdy normalne zavařit.

    A maliny jsou pro mě taky chuťově bezkonkurenční. Ale jak už jsem tu kolikrát psala, nějak mi nejdou. Letos jsem je vyplela, phnojila, tak běda jim. 😁

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 28.04.2024 19:14
     

    Ty maliny máš stále plodící? Ty nemaj chybu, plodí až do mrazíků thumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 28.04.2024 19:43
     

    Dneska přišla Šarka s chlapcem , jmenuje se Dominik a já mu prostě říkám Patrik eye rolling smiley ten si pěkně máknul. Je velice šikovný. Ze žebříku zkrátil jehličnany,jeden jsme skáceli.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 29.04.2024 08:27
     

    Maliny my taky moc nejdou, jen se stěhují do trávy a ve svém řádku mizí. Co jsem přikoupila stáleplodící, ty rostou bujně. Ale taky všude jinde než chci.

    Ostříhala jsem čemeřice, už na nich bylo dost mšic. Budu muset vzít nůžky na růže, vršky jsou špatné. Hlavně angličanky.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 29.04.2024 15:08
     

    dnes jsem ze židle trochu plela . mezi liliema - mám jich asi pět pohromadě a kolem všude bršlice. no děs. ale kopec vytrhané jsem udělala. taky všude narostla taková divná tráva.- naštěstí jde dobře trhat i skořeny. . no zítra asi budu pokračovat - pokud počasí dovolí . .

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 29.04.2024 15:38
     

    Kaj to jsi dobrá, je jdu koupit Randap.

    Jo a byli jsme s dědou koupit baterií do vyžínače , skoro 1000,- angry smiley a nechala jsem si dát razítko na záruční list, ten od pokladny byl nečitelný, vybledlý

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.