pondělí 29. dubna, 04:01 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Jarní práce - začínáme

Datum: 13.02.2007 14:45
 
Nechci nic zakřiknout, ale: sundala jsem chvojí ze záhonů, vyhrabala část trávníku, vyplela několik záhonů, vysbírala šutry z pole, kam přijde vysít nový trávník, vysela pár ,,otužilých´´ semen. winking smiley  jen rýt se ještě nedá, což mne mrzí.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 21
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 29.02.2024 21:06
     
    20240229_160231.jpg
    Další fotografie:

    Přišel jsem z práce a začal drtit větve na mulčování. Měl jsem i červený mulč z mirobalánu. Co nešlo rozdrtit, to shořelo. Popel půjde do kompostu.A je uklizeno.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jarní práce - začínáme

     
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 01.03.2024 03:22
     

    Taky průběžně štěpkujeme. To je ta zábavná část, kdy bordel mizí. Už se těším, až se k tomu dostanu (jestli mě manžel nepředběhne), jsou tu zas dvě hromady.

    Dnes mi spalo dítě v kočárku, tak jsem čistila trvalkový záhon. Listí tam ještě nechávám, ale suché klacky jsou pryč, levandule ostříhaná. Pomalu to postupuje.

     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 01.03.2024 07:59
     

    Taky oblíbená činnost. A třeba u stříhání a řezání růží si štěpkovač přiblížím tam, kde právě jsem a drtím hned. Nemusím několikrát manipulovat pichlavými větvemi. Drtič nebo štěpkovač jsou skutečně výborní pomocníci.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 01.03.2024 09:57
     

    A mate prosim tip na dobry drtic spis na tenke vetve? Meli jsme z pujcovny Bosch a ten ty tenke ani neprezvejkal.. sad smiley

    Zahlizela jsem po nejakem z lidlu, ale nevim prave..

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 01.03.2024 10:06
     

    Taku, pěkně ti jde práce od ruky!

    My jsme předloni potřebovali zmladit živý plot z pámelníku. Byla to obrovská hromada větviček. Je příjemné, když to postupně mizí mění se v drť. Po roce v kompostu nebylo ani památky po dřevě, vznikla kyprá zemina.

     

    Betas, kouknu, co mám za štěpkovač (koupila jsem před lety na radu Drahušky a je super). Drtič větví, co jsem měla před tím, stál za prd. Bral jen slaboučké rovné větvičky. Tady se dá nastavit dle síly větví a rozdrtí všechno parádně.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 01.03.2024 10:39
     

    Ten drtič už delší dobu taky řeším, ale mám problém , že by mi vypadával jistič. Musela bych to nechat navýšit.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 01.03.2024 12:46
     
    img_20231116_112028.jpg

    Já mám drtič a zásuvku na 220 a dobrý.

    Co myslíte, můžu ostříhat trávu, je suchá a lítá všude.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 01.03.2024 14:58
     

    Už můžeš winking smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 01.03.2024 14:58
     

    Kordul, klidně to ostříhej. Já to stříhal minulý týden a už vyráží nová. Letos je všechno nějak dřív.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 01.03.2024 15:11
     



    tak63 napsal(a):

    Kordul, klidně to ostříhej. Já to stříhal minulý týden a už vyráží nová. Letos je všechno nějak dřív.

    Děkuji, na obecním - hotovo.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 02.03.2024 10:36
     

    Včera jsem se byla podívat na zahradě, chlapi vykopali pařez po třešni. Byla po něm díra jak po granátu, měl i hodně silné kořeny. Bude tam nový přístavek na dřevo, který se podmáčel po podzimních deštích a málem se zbořil.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 02.03.2024 16:56
     

    Tak jsem se dnes taky vykopala na zahradu. Přesadili jsme keř, převezli velký kameny na hromadu, co s nima budem dělat nevím 🤷. Přesadila jsem hromadu dalších cibulovin, co už vyzezly ze země. A příští týden přijdou bagrovat.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 02.03.2024 18:38
     

    Trochu jsem dnes kopala a bude tam na podzim místo pro jednu růži. Na podzim asi přesadím ještě ostružinu a vejdou se dvě. Mám nějaké ztráty u narcisů, loni sázených. Hned u země je sežrali slimáci a letos nevylezly vůbec, asi sežrali i cibulky v zemi. Aspoň tam budu moct přesadit ty ze záhonku.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 03.03.2024 13:49
     

    Spike, nemohla bys prosím napsat, jaký máš drtič? Máme starý a moc se neosvědčil, tak uvažujeme o novém. Materiálu v zahradě je hodně a potřeba to zlikvidovat. Tenkrát jsme chtěli podpořit české výrobce, vari, chyba. Díky za radu.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 03.03.2024 16:46
     

    Já mám drtič z Manfildu

    Dnes jsem ostříhala trávu a sem tam střihla co se mě nezdálo na hortenziích. Jinak je zahrada samý mech, v Kaufu budou mít něco proti mechu, tak to musím rozhodit . To bude hrůza, spálená zahrada.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.