pondělí 29. dubna, 06:49 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Jarní práce - začínáme

Datum: 13.02.2007 14:45
 
Nechci nic zakřiknout, ale: sundala jsem chvojí ze záhonů, vyhrabala část trávníku, vyplela několik záhonů, vysbírala šutry z pole, kam přijde vysít nový trávník, vysela pár ,,otužilých´´ semen. winking smiley  jen rýt se ještě nedá, což mne mrzí.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 21
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 23.01.2024 13:00
     

    Priobjednala jsem dalsi krokusy ve vyprodeji a dnes jsem je konecne zasadila do kvetinacku, stoji pred garazi. Az vylezou a sleze snih, pujdou do zahonu. Jsem zvedava, jak se casove sejdou s temi, co uz jsou v zahonu z lonska nebo predlonska..

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jarní práce - začínáme

     
     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 09.02.2024 10:48
     

    Když bylo hezky (a hlavně když jsem měla aspoň chvilku času o víkendu), tak už jsem začala trochu čistit zahradu od plevele a stříhat některé trvalky, u kterých se nebojím, že by je zima ještě poškodila. Už mám částečně ostřihané i klematisy. Některým čemeřicím jsem už také šmikla listy, u orientálky a dvou Hello, které mají květy hodně nízko a nebyly by vidět.

     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 09.02.2024 11:44
     

    Já jsem se chystala na listí u čemeřic taky. Jen jsem začala, zahnal mě většinou déšť. Staré listí je letos ošklivý, leží jak hnědé hadry.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 09.02.2024 11:59
     

    U nás je děsně podmáčeno. V sobotu má být krásně, teda jestli to nezmění. Tak bych chtěla taky na zahradě něco ostříhat a tak. Ale jen od podzimu trvalky, klematisy a ostatní se ještě bojím, že bude velký mráz. Myslím, že ještě něco bude. Je únor...

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 09.02.2024 15:07
     

    U nás to je taky hodně mokré, kupodivu. Komu se to velice líbí, jsou krtkové, takhle zplundrovanou zahradu nepamatuju. Stále přibývají nové a nové krtičáky, bohužel. Začala jsem obírat trvalky okolo čemeřeic, aby nehyzdily fotky. grinning smiley Nejvíc se tzv. hýbou dřevité pivoňky. Listy čemeřic jsem obrala jen to nejnutnější, vyhnal mne déšť.

     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 09.02.2024 15:19
     

    U nás krtek zmizel. Jeden byl uloven Pupíkem, když byl u nás při prvním delším hlídání. A asi byl jediný nebo se ostatní poučili a zmizeli.Pivoňky vypadají dobře, to je pravda.

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 10.02.2024 21:18
     

    Dnes jsem se pustila do cibulových kvetoucích rostlin co mám v květináčích. Nachystala jsem je na jaro, tedy očistla cibulky a dosypala zeminu. Měla jsem koupené v Lídlu cibulky krokusků a narcisků v ozdobných hliněných květináčích i s podmiskami, tak jsem je dnes posadila. Jsem zvědavá jestli budou takové jak jsou na obrázku flower smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 10.02.2024 21:22
     

    Magusko, neměly by přejít mrazem? Teda taky jsem v lednu sázela narcisy, koupila jsem je ve výprodeji. Jsou v květináči, ale venku.

    Tak to jsem sama zvědavá, zda nám vykvetou.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 10.02.2024 21:41
     
    img-20240210-wa0011.jpg
    Další fotografie:

    Jinak jsem dnes venku pohrabala listí, vyčistila pár záhonů, ostříhala pár trvalek. Bylo teplo.

    Ale práce je na zahradě spousta.

    Jo a mám nové holínky s žabičkama.😁

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 10.02.2024 21:51
     

    Gábi dala jsem je ven na stolek pod pergolu. Tak snad to bude ok spinning smiley sticking its tongue out

    Venku je stále teplo na tuto hodinu winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 10.02.2024 22:09
     

    Práce je na zahradě jak na kostele. Bylo hezky ale hodně mokro. To je tady co říct.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 10.02.2024 22:36
     

    Taky jsem něco nanosila na kompost, už včera. Dnes řezání a štěpkování, zamlčovala jsem malé rybízy, aby se neztratily v trávě. Kopat budu, až to oschne. Bylo hezky.

    A zapíchla jsem do země oblouk na růže a klematis. Chodíme tudy domů, tak ať se nemusíme prodírat trním.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 11.02.2024 11:01
     
    c4cb88a5-55c7-4a60-bf90-0d87862b7dbe.jpeg

    Jeste k tem rychlenym cibulovinam - dostala jsem na Vanoce krabicku s kvetinacem a cibulema tulipanu k narychleni. Sazela jsem 1.1. a byly to teda tak otresne cibule, ze jsem jim nedavala zadnou sanci (v zahrade bych je nejspis vyhodila) - malicke, vysusene a jeste k tomu s flekama, asi nejakou chorobou. Nakonec z nich vyrostly tak prekrasne tulipany love smiley , ze se je budu snazit uchovat do zahrady grinning smiley Na obrazku byl obyc svetle ruzovy, ve skutecnosti je tmavsi a jakoby lehce do papouskova, neni hladky...

     

    Kvetinac je bilo modry s holandskym motivem, keramika, z Tesca.

    Asi tri tydny po zasazeni byl v chladu, pak uz obyvak na okne. Kvetou uz druhy tyden thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 11.02.2024 15:35
     
    20240211_142340888_ios.jpg

    Dnes je po práci. Drobně cedí, namočeno. Tak jsem aspoň připravila pracovní pomůcky. Gabca má krásný holínky s žabkami, tady nechal Ježíšek pěnové klekátko s rukavicemi.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 11.02.2024 15:44
     

    Dámy, krásné. thumbs down smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.