pondělí 29. dubna, 02:38 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Jarní práce - začínáme

Datum: 13.02.2007 14:45
 
Nechci nic zakřiknout, ale: sundala jsem chvojí ze záhonů, vyhrabala část trávníku, vyplela několik záhonů, vysbírala šutry z pole, kam přijde vysít nový trávník, vysela pár ,,otužilých´´ semen. winking smiley  jen rýt se ještě nedá, což mne mrzí.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 24.03.2023 08:25
     

    Spike, jedeš v termínech. thumbs down Tady se říkalo, že brambory mají být na Josefa v zemi.

    Anavi, já brambory taky vždycky hned hrobkovala. I když možná logicky se mají přihrnout až začnou vykukovat. Ale to mi nějak nešlo, něco jsem poničila, tak byly hned hrobečky. eye rolling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jarní práce - začínáme

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 24.03.2023 10:06
     

    Dáváme taky brambory odjakživa na Josefa, jsme v Polabí a tady se to dá. Někde v diskuzích na to koukají jak blázni, že až na Marka.

    A hrobkovali jsme právě až když vylezly.

    Já teď dávám brambory do listí a trávy, takže to je jiný způsob. Navozím na hromadu listí s trávou kopečky kompostu, posadím do toho bramboru, lopatou kompostu to překryju, nasypu na to zase listí nebo posekanou trávu, případně nadrcená stébla okrasných trav a nazdar smiling smiley.

    A pak to vždycky po sekání trávy zase dosypu.

    Úroda byla loni slušná, ještě jsem nekoupila brambory. winking smiley thumbs down A ještě mi vznikne pěkná listovka a udusila jsem pýr. Takže hned několik bonusů.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 24.03.2023 11:04
     

    Anavi, tak to je super, at´ to roste i letos thumbs down

    No já začínám velmi pozvolna , čekám, co záda, zatím dobrý. Střihám teprve to, co už mělo být na podzim. winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 24.03.2023 11:10
     

    Hrobkují se, když vylezou, aby pouštěly výhonky s brambory. Kdo pěstuje v pytli, pohřbí je i opakovaně. Pod zemí ve tmě dělá dlouhý výhonek který se tolik nevětví.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 24.03.2023 11:13
     

    My je pěstujeme pod tou trávou a vždycky zasypu i to, co vyleze, proleze to zase přes tu zaschlou trávu ven. winking smiley Je to zajímavý proces vidět, jak ta brambora "bojuje o život" winking smiley grinning smiley. Je to nezmar.Nesmí se ale samo té trávy dát moc, aby stihla zaschnout a nehnila. Lidi to dělají nesprávně a pak se diví, že úroda minimální. My jsme teda byli loni spokojení a to jsem tam dala jen různé naklíčené přebytky. Letos jsem dokonce po tom loňském úspěchu koupila brambory sadbové, tak snad nebudu zklamaná. Někdy mi připadá, že čím menší snaha, tím lepší výsledek. grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 24.03.2023 13:36
     

    vždyť jsou i pořekadla o sedláku a bramboře,grinning smiley u nás dáváme do země až v dubnu... můj táta říkal, že je studená zem a nerostou, že to brambory doženou....

    Anavi, nikdy jsme nezkoušeli bramborty do listí a trávy, nahlodáváš mně s testem. grinning smiley Ani ještě nemáme vyklíčené, byla dlouho sadba. Zahrádka pro zeleninu ještě není připravená, nebylo to oschlé, pár dní to počká, musí. winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 24.03.2023 13:53
     



    Anavi napsal(a):

    To už máš brambory rovnou už zahrobkované?

    Tak ať to všechno roste!

    Chystala jsem se něco udělat zase o víkendu, ale má pršet, tak to bude ze všeho zase bláto. stydlin smiley

     

    Ne, brambory jsou v té brázdě. Hrůbky kolem jsou zásobárno zeminy, kterou na ně časem nahrnu.

    Jo a jsem sedlák-čuně, nekupovala jsem žádnou sadbu, ale vybrala naklíčené brambory ze sklípku. grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (24.03.2023 14:28)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 24.03.2023 14:10
     

    U nás to bylo tak, že jsme měli kus země, kde byly x let zanedbané jahody prorostlé pýrem. Nikomu se to nechtělo plet, tak se do toho místa začala vyvážet posekaná tráva a na podzim listí. No a to bych nebyla já, aby mě nepopadl nápad, jak to zužitkovat. winking smiley grinning smiley
    Trochu doufám, že to pod tou vrstvou všeho možného vyhnije a výhledově se tam třeba zase dají ty jahody.

    alenak napsal(a):

    vždyť jsou i pořekadla o sedláku a bramboře,grinning smiley u nás dáváme do země až v dubnu... můj táta říkal, že je studená zem a nerostou, že to brambory doženou....

    Anavi, nikdy jsme nezkoušeli bramborty do listí a trávy, nahlodáváš mně s testem. grinning smiley Ani ještě nemáme vyklíčené, byla dlouho sadba. Zahrádka pro zeleninu ještě není připravená, nebylo to oschlé, pár dní to počká, musí. winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (24.03.2023 14:10)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 25.03.2023 08:08
     

    na víkend hlásili ochlazení , dokonce sníh . no a co?? je +10 st hned ráno a ochlazení prý až po víkendu. tak jsem zvědavá --

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 25.03.2023 17:46
     
    img_20230325_173737.jpg
    Další fotografie:

    Tak mě napadlo... grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 25.03.2023 20:38
     

    Kordulko, to chceš propojit?

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 25.03.2023 21:51
     
    received_940285043685156.jpeg
    Další fotografie:



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Kordulko, to chceš propojit?

    Regi na to už nemám sílu,ale č.3 ještě před 5ti lety byla cesta, jezdila jsem tam kolem plotu s mamkou na vozejku. Propojením by vznikla dost velká plocha, ale bylo by to pěkný.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 25.03.2023 21:56
     

    Kytek není nikdy dost. A kdo má tu trávu furt sekat. Já myslím, že je dobré být připravená, kdyby se v obchodě objevila nějaká pěkná hortenzie třeba...

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 25.03.2023 22:01
     



    Manca napsal(a):

    Kytek není nikdy dost. A kdo má tu trávu furt sekat. Já myslím, že je dobré být připravená, kdyby se v obchodě objevila nějaká pěkná hortenzie třeba...

    Boli mě koleno. , mám neuropatií, bolí mě záda a jdu s tím srdcem. Ale nějakou úpravu by to chtělo

     

    ..jo a chtěla jsem pálit rošti z podzimu a jsou tam napučené větve hortenzii

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (25.03.2023 22:10)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.