pátek 3. května, 15:34 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Jarní práce - začínáme

Datum: 13.02.2007 14:45
 
Nechci nic zakřiknout, ale: sundala jsem chvojí ze záhonů, vyhrabala část trávníku, vyplela několik záhonů, vysbírala šutry z pole, kam přijde vysít nový trávník, vysela pár ,,otužilých´´ semen. winking smiley  jen rýt se ještě nedá, což mne mrzí.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 22
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 16.03.2024 08:42
     



    Manca napsal(a):

    Kordulko máš to pěkné, rozšířený záhon je takový vyváženější.

    Já měla u růží všechny výhony zdravé, zelené. Ale hotovo nemám. Jedna větší růže se mi v zimě rozštípla, tu budu muset vzít hodně. A zrovna se mi líbila, jak byla.

    Já si myslím, že zahrada může být hezká i bez zalévání. Stačí přizpůsobit kytky. Levandule nepotřebuje ani kapku, šalvěj, routa, juka... Je jich spousta. Člověk se musí přizpůsobit danému místu a případné žíznivé oblíbence dát k okapu nebo na dosah hadice na jedno místo a nelitat po celé zahradě. Já kytky skoro nezalívám.

    ......Děkuji , to jsi mě potěšila. love smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jarní práce - začínáme

     
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 16.03.2024 11:09
     

    Kordul, já tě obdivuju, co máš elánu. Já naopak záhony zužuju, abych se při pletí nemusela tak natahovat, záda se stále ozývají a nechci je pokoušet winking smiley. Nikdo se na pletí nehlásí grinning smiley, tak si to musím dělat pohodlnější.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 16.03.2024 12:53
     
    img_20240316_125058.jpg

    No to jsem musela odrýt asi 50 cm, oddrnovat odklepat hlínu z drnů , odvést to co zbyde do příkopu . A ještě není dodělaná obruba. Potom se pustím ho záhonku s hortenziema. To mě baví. Ale kvůliva srdci a zadům ,musím opatrně

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 17.03.2024 10:09
     

    Kordul, to já si taky myslím, že budu opatrná a pak v zápalu práce se zapomenu a je malér.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 17.03.2024 10:31
     

    Kordul umíš taky odpočívat? Nikam se pořád nehoň.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 17.03.2024 19:09
     
    img_20240316_125058.jpg
    Další fotografie:



    iriska napsal(a):

    Kordul umíš taky odpočívat? Nikam se pořád nehoň.

    Iris, já tak relexuju. Navíc byla zima tak jsem se zahřála, kůpa je odvezená. thumbs down Ještě jsem stihla pár hortenzií zpřehazet a zjistila jsem ,že jich tam je 9 eye popping smiley. A hlavně zasadila rozchodnik.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 17.03.2024 20:33
     

    Kordul, já tě obdivuju, tolik práce a dřiny s hlínou. Ale chápu, že tou pací je ti dobře. thumbs down Když přirývám, vše tam nechám, pěkně otočím. Vybírám jen tam, kde se sází. Drny krásně shnijí, max. znovu překlopím. Ale už nepřirývám, zatím, snažím se to dodržovat. grinning smiley Ale mám radost, přestaly se ztrácet z 2 dír listy, po týdnu, snad hryzci zlikvidováni, však toho mrchy požrali. Ještě mám hnojit růže, trvalky, boruvky, byla ale dnes profukovací zahrada. Navíc teploty klesají, uvidíme ráno. jak bude poničené. Lituju meruňku, je v plném květu. Kordul, ať to roste.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 19.03.2024 11:25
     

    Včera poprve po zimě větší práce, 2 hodiny mi stačily a citim každý sval grinning smiley, no musí si tělíčko začít zvykat winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 20.03.2024 13:19
     

    Pinko to znám grinning smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 23.03.2024 22:54
     

    Dnes jsem poslala dál růžičku, co se roztahovala uprostřed zahrádky, tak budu moct dělat záhonky a sadit cibuli třeba. To je tak, když člověk něco zapíchne bez rozmyslu a jak na potvoru se to uchytí.

    Zkusila jsem letos naroubovat dva jeřáby a vypadá to nadějně. Nechci přechválit, uvidí se v létě. Druhá arónie by se vešla, líbí se mi rudé listí na podzim. Třeba by to blíž domu nesežrali kosáci.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 23.03.2024 23:20
     

    Manco, smekám co všechno stíháš s dětmi. thumbs down Na aronii u baráku moc nespoléhej, že se kosáci vyhnou. Mám to doma a oberou ji rychlostí blesku..je to pro ně lahůdka, nemají zábrany.... teď už včas dáváme síť, když něco chci. To čerevené listí je krásné, ale u nás na písku dlouho nevydrží,

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 24.03.2024 15:05
     

    Alenko, máme už asi 4-5 aronii, ty co měl táta sezobali kosáci do poslední kuličky, jenže, nějak se jim nedařilo a po pár letech thumbs up . Dalších několikero jsem zasázela já, kosáci nežerou, ale stromek či keřík vydrží tak max 3 roky ... ZZ jsou nevyzpytatelné. Stříhala jsem červené rybízy, keře ... nějak nikdo z lidí neobral do poslední kuličky a stále tam byly seschlé bobulky ... možná, pravděpodobnost veliká, plná zahrada našich a všech okolo sousedů koček, ptáci nemají klid na zobání a mrchy slimáci a malí šneci už začínají likvidovat i mladé výhony na růžích (kdyby ty mrchy žrali i pampelišky a pupenec a ....).

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 27.03.2024 09:50
     

    Už máte hotový jahody? Mě se do nich stále moc nechce, si furt říkám......je čaaaas

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 27.03.2024 10:29
     

    Irisko, nemám, ani ty, co mají už dva roky slíbeno, že je zruším stydlin smiley , dnes zase nefouká. ale přímo fučí ... do zahrady ani náhodou. Můj chlap říká, už asi 40 let, zdraví jsem nenašel na hnoji ... já tam stejně budu muset aspoň na chvíli.

    Ale, zase ale, vysemenily se okrasné máky, jednoleté, mezi jahodami ... nevím, asi vyplevelím, ale nevím určite, včelky je mají rády ... nooo, jiná už nebudu.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 27.03.2024 11:43
     

    Irisko, dělala jsem jahody před kytkama. Co nejdřív. Ale já je teprve sázela, na podzim jsem si udělala pár koníčků, že se uvidí. Docela to přežily. Aby z nich něco bylo, jahody chtějí včas. A přihnojit, tolik jich ale nemáme. Chodím na samosběr.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.