pátek 3. května, 06:11 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Jarní práce - začínáme

Datum: 13.02.2007 14:45
 
Nechci nic zakřiknout, ale: sundala jsem chvojí ze záhonů, vyhrabala část trávníku, vyplela několik záhonů, vysbírala šutry z pole, kam přijde vysít nový trávník, vysela pár ,,otužilých´´ semen. winking smiley  jen rýt se ještě nedá, což mne mrzí.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 17 z 21
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 27.03.2024 18:10
     
    img_20240327_180643.jpg
    Další fotografie:

    Šutr je na zahradě

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jarní práce - začínáme

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 29.03.2024 16:17
     
    img_20240329_144945.jpg
    Další fotografie:

    Byla jsem u Elišky sázet kopřivy thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 29.03.2024 18:08
     

    Kordulko, jsi nezmar. Kolik ten kámen váží?

    Kopřivy máte pěkný. thumbs down

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 30.03.2024 07:08
     



    babkaelanapsal(a):

    Ale, zase ale, vysemenily se okrasné máky, jednoleté, mezi jahodami ... nevím, asi vyplevelím, ale nevím určite, včelky je mají rády ... nooo, jiná už nebudu.

    Elo, to jsem ráda, že nejsem sama. Asi bych je vyplela po odkvětu. Já včera stříhala podnož u jedné švestky, myrobalán. Trochu jsem odhrabala hlínu, abych to zlikvidovala co nejníž, tak měla pár kořínků. A už jsem přemýšlela, jestli ji někam nesadit a naroubovat. Naštěstí byla křivá... A vidina koupě hotového stromku na podzim silnější. Ale co mi roste ve spárách chodníku i po zahradě semenáčků floxů třeba (co kdyby to mělo nějaký zajímavý květ), to bude bohatší než leckterá skalka.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 30.03.2024 08:34
     

    Kordulko, krásné kopřivy, u nás teď mnoholeté přes zimu zašly. Nejde o život.

    Mančo, jsem ráda, že opravdu sama v tom nejsem, díky. Floxy neumím a přitom ráda je mám, no nic, člověk vše mít nemůže. A s máky ... to už je úplně postižení moje, když už odkvetou, musím je uchovat (ve své hlavě musím), super makovičky pro kamarádku floristku a Tondě na tvoření se stařišinami do Dámského klubu. Jsem nesmírně vděčná ... nevím komu ... že tohle děcko je schopno jít samo do tohohle spolku a pomoci nějak ukočírovat mladší děti.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 30.03.2024 08:38
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Kordulko, jsi nezmar. Kolik ten kámen váží?

    Kopřivy máte pěkný. thumbs down

    Kámen děsně těžký, nevím co je zač eye popping smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 03.04.2024 18:30
     
    img_20240331_130824.jpg

    Loni jsem si koupila tuhle mašinku thumbs down. Super věcička. Hned je vše přivázané a nemusím shánět provázek a nůžky. Můžu jen doporučit

     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 03.04.2024 19:51
     

    Irisko, kdes to koupila a jak se to správně jmenuje?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 03.04.2024 20:18
     



    Betas napsal(a):

    Spike, moc dekuji! flower smiley
    A rikas teda, ze s nim jdou jak ty tenoucke, tak i silnejsi vetve? A jde taky nastavit velikost toho nadrceneho materialu?

    Jsou tam pořádné kovové zuby, které to "překusují", kousky nejsou dlouhé, délka je daná těmi zuby.

    Když vidím, že mi dole leze větvička, jen nakousaná, ale není úplně na kousky, tak utáhnu zuby, aby ji zvládly. Na silnější větvičky je zase povolím. Mám štěpkovač už docela dlouho, je dost využitý a za mě spokojenost.

    Předloni jsme potřebovali zmladit živý plot z pámelníku. Ten má větvičky docela tenoučké, ale šlo to dobře. Z obrovské hromady byla úhledná hromádka štěpky a letos je z toho už krásně rozložená hmota. Samozřejmě drtíme i silnější větve z keřů i stromků.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 03.04.2024 20:36
     

    Název různý....zadej si do vyhledávače třeba vázací kleště zahradní

    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Irisko, kdes to koupila a jak se to správně jmenuje?

     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 03.04.2024 23:44
     

    Irisko, děkuju. flower smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 04.04.2024 12:04
     

    Regi našla jsi? Koukej ať jsou u toho náhradní pásky a sponky winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 04.04.2024 13:15
     

    Irisko, našla. A právě o tom materiálu jsem přemýšlela. Jestli je pro všechny typy stejný nebo jak to je. Musím se někam vypravit to okouknout a zjistit. Mají spousty druhů. Třeba pro vinohrady to musí být pomůcka jako hrom.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 04.04.2024 13:55
     

    Je to super pomoc, můžu jen chválit. Koukala jsem mají to i na Temu a cena podobná

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 04.04.2024 14:14
     


    no nám někdy právě tak jako spíš sežvýká, ale používám to na cestičky v zahradě, tak to nepotřebuji mít nějak úhledné... účel to splní.. ale ty špalíčky jsou samo nejlepší. thumbs down

    SPIKE napsal(a):



    Betas napsal(a):

    Spike, moc dekuji! flower smiley
    A rikas teda, ze s nim jdou jak ty tenoucke, tak i silnejsi vetve? A jde taky nastavit velikost toho nadrceneho materialu?

    Jsou tam pořádné kovové zuby, které to "překusují", kousky nejsou dlouhé, délka je daná těmi zuby.

    Když vidím, že mi dole leze větvička, jen nakousaná, ale není úplně na kousky, tak utáhnu zuby, aby ji zvládly. Na silnější větvičky je zase povolím. Mám štěpkovač už docela dlouho, je dost využitý a za mě spokojenost.

    Předloni jsme potřebovali zmladit živý plot z pámelníku. Ten má větvičky docela tenoučké, ale šlo to dobře. Z obrovské hromady byla úhledná hromádka štěpky a letos je z toho už krásně rozložená hmota. Samozřejmě drtíme i silnější větve z keřů i stromků.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.