pátek 26. dubna, 15:52 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: alenak
Status: expert

čemeřice - helleborus

Datum: 07.11.2021 16:36
 
dsc01644.jpg

tak jsem zjistila, že mi začíná po roce čemeřicí sezóna a dovolila jsem si otevřít nové okénko, neboť určitě se využije smiling smiley

jako první u mne vykukuje Maestro



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 21
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 20.12.2023 12:55
     

    Jak bylo hodně sněhu, tak jak se odhazoval, tak samozřejmě na záhonek. Sníh je pryč a na záhonku kůpy listí, asi z chodniku.Něco jsem odklidila v neděli, to mě asi dorazilo, ale čemeřice mají čisto, jinak dost bordel.

     
  • Autor: Reklama

    Re: čemeřice - helleborus

     
     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 20.12.2023 16:06
     

    Já bych se možná neodříkala ani té chemie. Zatím nemrzne přes den a některé preparáty zabíjí velice rychle. Stříkala bych někdy kolem desáté a do večera by mělo být mrtvo.Ono nejde jen o to, že budou zničené květy ale dost často po těch mšicích začnou rostliny vyhnívat od prostředka.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 20.12.2023 16:06
     
    20231220_155939.jpg
    Další fotografie:

    U mně prvenství drží Leona a začíná nakvétat Ice N´Roses Early Rose.

     

    Gabčo , eye popping smiley, to je pech. V létě jsem taky měla hodně mšic, teď jsem na poupata nekoukala.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Kika (20.12.2023 16:09)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 21.12.2023 09:06
     

    Jseš jednička winking smiley , krásná. thumbs down

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 25.12.2023 11:28
     
    dsc07705.jpg

    Ježíšek mi přinesl dárek na rozšíření sbírky - Cheryls shine smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 25.12.2023 13:58
     

    Ta se Ježíškovi povedla. thumbs down Ať roste.

    Letos jsou čemeřice jak v blázinci.Jeden den vrstva sněhu, pak zas pomalu jak zjara. eye rolling smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 25.12.2023 16:12
     

    Alčo ,to je fašanda flower smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 25.12.2023 16:32
     

    Čemeřice letos na svátky žádná nevykvetla a jsou všechny opožděné. Zda byl moc teplý podzim na ně, v teplu moc nerostly, příroda si dělá naštěstí co chce. smiling smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 25.12.2023 19:48
     

    Alenko, krásná. U mě ještě pidi poupata venku. Mají čas.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 28.12.2023 14:20
     
    dsc07713.jpg

    Tak jako první vyhrála a rozkvetla orientálka. Byla z SKtrvalek, bezejmenná, nejlépe roste. smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 29.12.2023 16:06
     

    Aleno, není to ta z virtuální výstavy jak dělali v době covidu? Mám pocit, žes nějakou takovou objednávala. A hlásím, že Frosty, objednaná z Jahodárny, bude kvést. I když přišel prakticky jeden list.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 29.12.2023 17:37
     

    Regino, jj. pamatuješ dobře, je to z virtuální nabídky za covidu. Brala jsem pro sebe 3, tahle je nejvíce narostlá a nejranější, od začátku čiperná. Když byl vloni vyšší mráz, netýkalo se ji to. Ostatní moc nerostou, ale už jsou lepší, že by mohly i vykvést. Jsem moc zvědavá na Frosty, má být super, hodně silný růst, píší začátek v lednu. Dnes jsem koukala na to nové šlechttění lemperii, co jsem se bála brát. P.Žižková mě pokoušela a tak jsem vzala - Lairu, bez plánování grinning smiley . Kika má Leonu a je moc pěkná. Ta moje měla taky 2 listy a má ted asi 6 puků, to jsem zírala. Musela jsem i kvůli ní přesazovat, místo je asi důležité. Musí se vyzkoušet a usadit, i když recenze jsou opatrné. Mohly by teď po oteplení růst. Prostě zahrada je hra. smiling smiley

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 02.01.2024 13:44
     
    img-20231230-wa0017.jpg
    Další fotografie:

    Alenko, vánoční dárek je nádherný! Má květy jako roztančená sukýnka. love smiley

    Nad Liarou jsem letos váhala taky, ale ještě nemám připravené místečko, tak je zatím na wishlístku. Budu moc zvědavá, jak u tebe půjde.

     

    Já opravdu Leonu musím pochválit, má obrovský květ a je krásná, trochu klopí, ale ne moc.

    A druhá, která mi již naplno kvete, je Early Rose.

    Muž původně tolik místeček s čemeřicemi nechtěl (teď jsou tři a plánuju ještě jedno pod meruňkou), ale jak teď chodí se mnou po zahradě a obdivuje, co nám kvete na nový rok grinning smiley spinning smiley sticking its tongue out

     

    Edit: barvy jsou maličko zkreslené, Leona je sytější a ty špičky nemá čistě hnědé, ale spíš zabarvené do zeleno-hnědé. Tady na fotce to nevypadá nic moc, ale ve skutečnosti je to spíš zajímavé

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Kika (02.01.2024 13:52)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 02.01.2024 16:33
     

    Kiko, díky za obrázky a info, jsou krásné. thumbs down Ať se jim daří.

     

    Lemperii šlechtění se mi líbí, snad mají být květy všechny velké a lesklé. Viděla jsem na obr. novou Katii, měla prý květ 12 cm, vypadala úžasně, silný růst. Liara, vypadala slabě ale narůstají puky s květy fest, udivuje. Jak vykvete, zdokumentuju. Vychytat jejich podmínky růstu, tj. oříšek. Mám už problém s vhodným místem. No budeme se těšit na nové zkoušení. winking smiley grinning smiley

     

    Asi jsem si podsekla "Anču". Na jaře ji vítr zlomil asi 3 výhony. Tak jsem slibovala lepší místo. Přesun jsem provedla v září. Tak se na mě naštvala, že jako jediná z čemeřic, nemá na květ a ani žádné pučení, jen staré listy. Doufám, že mi neodejde. Chodím ji domlouvat, nepomáhá to. grinning smiley grinning smiley Mám ještě jednu, kupovanou vloni na jaře, kterou jsem si naštěstí ponechala. Ta mi snad kvetení vynahradí, vypadá na to. winking smiley Lepší nehýbat, nevšímat. grinning smiley

     

    .

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 06.01.2024 16:45
     
    img_20240106_162242.jpg

    Čemeřice na obecnim

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.