sobota 27. dubna, 07:37 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Konzervace
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Konzervace
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Zavařování

Datum: 01.10.2007 09:33
 
zavařujete klasicky v hrnci (a jak dlouho) nebo v troubě (to jsem zatím nezkoušela), ale je to prý rychlejší než v hrnci, poté co jsem zavařila už nespočet skleniček s houbama, bych třeba zkusila i tu troubu, jen nevím jak confused smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 15 z 20
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 25.06.2023 22:45
     

    Kanadské borůvky jsou dobré jen čerstvé, v knedlících hrůza, udělali to v hotelu a lidí jim to hodili na hlavu, totéž koláč. Chtěli ušetřit právé borůvky jsou drahé, no byl to výbuch. Chybí jim chuť i barva.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zavařování

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 26.06.2023 12:21
     

    No právě i merenda nic moc, vypadá, jak kdyby už jí někdo pozřel.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 26.06.2023 18:43
     

    Z kanadských borůvek kynuté knedle dělám, mě chutnají. Irisko, výborné jsou mražené, chvilku nechat povolit, nemůžu se jich dojíst. Když dáš hned do lednice, vydrží celý měsíc. Metýnky vyzkoušené nemám, neboť se nedostává a máme různé švestky. Dort ze zakysanky se dělá jak jahodový, ten děláme, mňamozní. Jen kdyby jich bylo. mls smiley Přes zimu si i kupuju, asi je potřebuju. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 27.06.2023 09:38
     

    seš dobrá thumbs down

    švagrová nám teď dávala šťávu z třešní, prý se stejně dělá i z jahod. Rozmixovat, dát na 1 kg ovoce 1 kg cukru, k tomu nějaký konzervant jak je kdo zvyklý a zcedit.

    gabca napsal(a):

    Tak už končím s bezovou šťávou, letos 20 l. Tahle poslední várka je pěkně silná, bylo víc květů.

    A marmeláda celkem z 5 kg jahod. No, ještě nějaký jsou, ale tak na dřeň nebo jsem myslela zkusit šťávu. Děláte některá?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 27.06.2023 09:40
     


    Přijedu grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Já to klukům dám do malých plastových krabiček a naskládám do mrazáku. A v létě si to pak vyklopí, třeba ještě s malinami, nechají trochu povolit a zamíchají si třeba do jogurtu nebo do tvarohu. Mizí to rychlostí blesku. winking smiley grinning smiley

    iriska napsal(a):

    Dají se nějak zpracovat tx kanadský borůvky? Bude jich hafo eye popping smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 27.06.2023 09:42
     

    Muchovník stíhám ojídat rovnou ze stromu, nemáme těch plodů ještě moc. Musím říct, že mám odrůdu, která je velmi dobrá, užrala bych se toho, stejně jako moruší, těch máme taky málo a ještě hned padají, takže je umění to "pochytat", aby toho nebylo víc na zemi jak v puse.

    A těším se na aronii. Syrovou jím jen já, ale v pečeném čaji to mají rádi všichni. A ještě je plná céčka. love smiley

    Pečený čaj jsem teď zkusila i v létě. Zaleju do konvice, nechám vychladnout, může se přidat i meduňka, máta, citron, limetka, led a je z toho výborná ovocná limonáda. thumbs down thumbs down thumbs down 

    U nás ovoce opravdu není žádný ležák, a vlastně ani zelenina. Nemám strach, že by se něco nesnědlo.

    Manca napsal(a):

    Já mám teď hafi muchovníku a nevím, asi to nechám ptákům. Kynutý knedlík z toho byl hnusný, naštěstí jsem zkusila jen asi dva. Kanadské jsou chuťově lepší, ty snad sníme.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 19.07.2023 23:51
     

    Děláte někdo marmeládu z kuliček černýho bezu? please smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 20.07.2023 20:48
     

    Irisko, dělala jsem marmeládu z bezinek úplně stejně jako třeba z rybízu. Vím, že se dělá i ve směsi s jablky, aby to trošku srazilo pro někoho nepříjemnou pachuť.

    Letos se na ni po několika letech chystám, asi přidám nějaké koření (hřebíček, badyán, skořici...).

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 20.07.2023 20:50
     
    362236151_249099797886589_358085393927400907_n.jpg

    Dnes jsem zavařila první sklenice okurek, Nakládačky venku teprve začínají, ale neobjeví-li se plíseň, mohla by být slušná úroda. Kupodivu se nám letos plíseň zatím vyhýbá, ale řádí dřepčíci. Teď jsem dala k lichořeřišnici lepovou destičku a už jich tam je požehnaně. Snad je to trošku eliminuje.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 21.07.2023 01:09
     

    momentálně zpracovávám, dávám na 1 kg černého rybízu 1/2 kg cukru, svářela jsem na cestičku, šlo to rychle, na konec trošku kysl. citronové a štamprlátko rumu, čisté skleničky sterilizuju v mikrovlnce a víčko výplach rumem mls smiley

    jestli máš možnost s červeným rybízem, je to vynikající

    neumím číst, omlouvám se - černý bez na 1 kg kuliček 1/2 kg cukru, skořice, hřebíček, badián a nakonec šamprlátko rumu + troškičku kys. citronové

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil alenak (21.07.2023 02:04)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 21.07.2023 15:16
     

    Diky winking smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 21.07.2023 15:42
     

    Irisko, teď to po sobě čtu, chybí mi tam napsáno gelfix 2-1, rybíz dělám bez gelfixu, na černý bez to chce.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 21.07.2023 20:30
     

    Jasně winking smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zavařování

    Datum: 25.07.2023 10:38
     

    Bezovou marmošku dělám, míchám s rybízem.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 22.08.2023 17:31
     

    Dnes jsem udělala z ostružin a OK. Pěkně ztuhla thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Konzervace (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.