pondělí 29. dubna, 12:50 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Konzervace
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Konzervace
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Zavařování

Datum: 01.10.2007 09:33
 
zavařujete klasicky v hrnci (a jak dlouho) nebo v troubě (to jsem zatím nezkoušela), ale je to prý rychlejší než v hrnci, poté co jsem zavařila už nespočet skleniček s houbama, bych třeba zkusila i tu troubu, jen nevím jak confused smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 20
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 22.08.2023 18:23
     

    Jé Irisko, z ostružin jsem dělala dnes taky.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zavařování

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 22.08.2023 20:19
     

    Je výborná, postupně dozrávají tak budu dělat ještě. Dcera je má letos nějaké obří eye popping smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 22.08.2023 20:55
     

    Teď po deštích taky nějak narostly. Nejdřív jsem povařla a pak pasírovala, nemají rádi zrníčka...pak jsem dala gelfix a je vynikající, ale je s tím práce proti jiným....

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 22.08.2023 21:49
     

    No, ostružinovou jsem dělala včera ... a ještě budu. Taky povařit, přepasírovat. Dostala jsem předloni na vánoce tenhle pasírovač [www.tescoma.cz] ... loni jsem si na něj vzpomněla až při pasírování rajčat - jinak maliny a ostružiny a angrešt přes síto. Letos jsem vytáhla zavčasu - polovina práce a s mojí lenošnou rukou je tohle výhra.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 22.08.2023 21:59
     

    Elo, díky za tip. Dělám přes síto, si říkám, že mi to stačí a už žádné "krámy" do kuchyně nechci. Šlo by i na rybíz? dík.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 22.08.2023 22:38
     

    Alenko, rybíz jsem nezkoušela, nemáme ho zas až tolik ... ale i ostružiny jsem nepřed trochu povařila. Syrové nemám vyzkoušeno.

    Ty dírky na tom nejjemnějším jsou opravdu malé, jestli propadlo pár semínek (měla jsem k ostružinám i trochu malin v mrazáku bo nestálo za to vařit zvlášť a nesnědly by se, přece to nevyhodím, že) z malin, ale opravdu jen trošku, proč by nešel rybíz. Měla jsem 3 kg přepasírovaného a to už je docela znát jestli jen točíš kličkou nebo musíš zabrat stěrkou nebo něčím jiným abys přetlačila.

    Teď se znovu dívám na odkaz a rajčata pasírují bez předváření ... návod jsem samozřejmě nečetla stydlin smiley .

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 22.08.2023 22:43
     

    Iriska chválí tenhle [www.megaknihy.cz] ... pokud jsem se spletla, Iriska mne snad opraví, díky.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 22.08.2023 22:54
     



    alenak napsal(a):

    Teď po deštích taky nějak narostly. Nejdřív jsem povařla a pak pasírovala, nemají rádi zrníčka...pak jsem dala gelfix a je vynikající, ale je s tím práce proti jiným....

    Já projela mašinkou a OK

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 22.08.2023 22:57
     

    Jojo je to on

    babkaela napsal(a):

    Iriska chválí tenhle [www.megaknihy.cz] ... pokud jsem se spletla, Iriska mne snad opraví, díky.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 23.08.2023 22:23
     
    obrzek7_2.jpg

    Alenko, vybralas který bude lepší ? Ten Irisčin mají teď v akci u Tescomy.

    Velmi mi připomíná náš prastarý Tutti frutti (asi je někde schovaný - syslíci se syndromem chudoby - až jednou nebudu, kluci stejně vyhází). jenže ten byl robusnější. Rybíz do něj se dával i se stopkami, bez nich nelisoval. Dokonce i na angrešt jsme museli vždy přidat angreštové lístky. Táta dělával po 50 l víno z červeného i bílého rybízu, mamka na tom lisovala šťávu na černorybízový sirup za studena. Angreštové (u nás se říkalo srstkové) víno bylo velice zvláštní - zrosolovatělo tak, že se dalo jíst lžičkou. Přebytky veškerého ovoce (samo, švestky šly do pálenice, ty co byly nadbytečné - jinak sušené, povidlí, ve vlastní šťávě na buchty, kompoty) jsme vozili do výkupu, dobrý přivýdělek na tehdejší dobu, taky padaná jablka - nic nepřišlo nazmar, v celé dědině. Jen zeleného angreštu jsme prodávali až 4 metráky. Ach jo, vzpomínky. Mám pocit, že dnes by se s tím nikdo nebabral.

    Na fotce již historická fronta před výkupnou - a to jsme nebyly zrovna velká dědina.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 23.08.2023 22:49
     

    V nedaleké pálenici i moštárně takovéhle fronty jsou, loni jsme si jich užili, jak bylo hodně jablek. Akorát to lidi nevozí na kárce, ale v autech.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 24.08.2023 08:28
     

    U nás v zahrádkářské kolonii byla moštárna úžasná, hlavně čistá, na to moje mamka dbala a objela to všude možně pro porovnání a zhodnotila, že je nejlepší. winking smiley grinning smiley

    U nás byla výhoda v tom, že mošt jste měli z jablek, které jste si dovezli. Někde to bývá tak, že se to počítá poměrem - kolik kg jablek dovezete, tolik litrů moštu vám dají.. jenže někdo tam přiveze jablka špatně umytá, červavá, nahnilá, naše mamka se s tím vždycky piplala...

     
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 24.08.2023 08:34
     

    Eli, asi nebabral.Taky si to pamatuju z mládí. Syna si brávala jedna známá - občas mi ho hlídala, když bylo třeba- na faru do Mšena. Její dcera měla za manžela faráře. A tam ještě s jednou přítelkyní a překážejícím malým dítětem, trhaly rybíz a anrešt do výkupu. Bylo toho určitě víc než metrák. A co mě nejvíc překvapuje, je ta práce tak nějak bavila vlastně.Jsem teď vlastně skoro v jejich letech. Tenkrát byly tak o šest let starší.Musela bych se hodně přemáhat, kdybych to měla trhat.

    Ale je pravda, že se za ty produkty zase neplatilo až tak málo. Jeden rok, někdy v počátcích svého zahradničení, jsem zasázela na chalupě takový větší záhon plný rajčat.Asi byl dobrý rok a jak se říká čím blbější sedlák, tím větší brambory, museli jsme to vozit do výkupu. Fakt už nevím přesně kolik za to dávali ale ta suma mi nepřišla tak nízká, abych se na to vykašlala.

    Fotku máš úplný poklad.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 24.08.2023 12:50
     

    Teta strašně ráda sbírá borůvky, ale nejí je. Bohužel už jí tak neslouží ruce, konečky prstů. Takže někoho to fakt může bavit.

     
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 24.08.2023 13:25
     

    Mě baví trháni rybízu moc. A vůbec sklízení bobulovin.

    Omlouvám se předtím jsem ve spěchu psala z mobilu:-)

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (24.08.2023 16:04)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Konzervace (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.