sobota 27. dubna, 14:38 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Konzervace
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Konzervace
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Zavařování

Datum: 01.10.2007 09:33
 
zavařujete klasicky v hrnci (a jak dlouho) nebo v troubě (to jsem zatím nezkoušela), ale je to prý rychlejší než v hrnci, poté co jsem zavařila už nespočet skleniček s houbama, bych třeba zkusila i tu troubu, jen nevím jak confused smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 19 z 20
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 22.09.2023 20:13
     
    380684733_283110737818828_989372380869048593_n.jpg
    Další fotografie:

    Zavařovala jsem rajčata a papriky.

    Z bazalky, které se letos obzvlášť dařilo, je pesto.

    Hroznů máme taky dost a ty zelené nejsou oc dobré pro přímou konzumaci. Zkusila jsem z nich udělat džem. Původně ta barva byla jedovatě zelená, škoda, že se varem změnila.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zavařování

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 22.09.2023 21:06
     
    381254360_296164659796316_6394959380898276960_n.jpg

    Letos jsem taky zavařovala, ale míň než minulé roky. Poprvé jsem nechala opadat černý rybíz a nic jsem z něj neudělala. stydlin smiley

    Marmelády jsem dělala hlavně jahodovou a rybízovou. Meruňkovou mám ještě z loňska.

    Zavařovala jsem jen meruňky, okurky ( taky ne moc, asi 35 sklenic ) a červený papriky.

    Možná jkeště budu dělat jablečný povidla, ale uvidím. Nějaký zásoby ještě mám.

     
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 23.09.2023 13:03
     

    U nás letos nic po ničem nebylo, o všechno ovoce nás připravila nemocná srnka a ptactvo. Srnka vše poslintala už jsem neměla odvahu to sklizet. Zbyly jen ostružiny (srnka asi konečně někde v lese pošla, myslivcům se ji nechtělo nahánět a mezi domy ji střelit nemůžou, tak trpce dožila) ze 6kg jsem udělala džem. Koupila jsem v Polsku okurky a zavařila asi 30 sklenic a nějakou čalamádu, naše rajčata a papriky stíháme sníst. Ještě zavařuju houby a mám koupený pytel červené řepy a to bude z bídného letoška vše.

    A máme nasušené 4 velké 4 litrovky hub, to většinu rozdáme, ale mě to sušení strašně moc baví.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (23.09.2023 13:41)
     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 25.09.2023 18:39
     



    SPIKE napsal(a):

    Zavařovala jsem rajčata a papriky.

    Z bazalky, které se letos obzvlášť dařilo, je pesto.

    Hroznů máme taky dost a ty zelené nejsou oc dobré pro přímou konzumaci. Zkusila jsem z nich udělat džem. Původně ta barva byla jedovatě zelená, škoda, že se varem změnila.

    SPIKE,prosím,mohla bys napsat recept na pesto?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 25.09.2023 20:01
     

    Bosk, dělám pesto odhadem.

    Tyčákem rozmixuji listy bazalky, přidám nějaké ořechy (tentokrát to byla namočená slunečnice a vlašské ořechy), trochu soli a olej. Ve sklenici to potom ještě zaliju olejem, aby byla navrch vrstva oleje. Mám od jara v lednici ještě trochu pesta z medvědího česneku a je ok.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 26.09.2023 20:42
     

    SPIKE,díky zkusím to,dám tam taky ořechy,těch máme dost.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 27.09.2023 09:54
     
    384115325_287304224066146_8267999269495689016_n.jpg
    Další fotografie:

    Včera jsem dělala švestková povidla z cca 3,5kg švestek.

    Po neblahé zkušenosti s pečením povidel v troubě jsem poctivě míchala na kamnech. z toho množství mám dvě sklenice povidel a trošku v misce (to už jsme ochutnáváním zlikvidovali grinning smiley).

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 27.09.2023 10:18
     

    Letos povidla nedělám, není z čeho. Buď jsou shnilé na stromě nebo opadané červivé na zemi. Ale mám ještě od loňska

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 27.09.2023 10:45
     

    Irisko, já je včera koupila. Svoje nemám, samosběr nikde v okolí nebyl...

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 29.09.2023 11:37
     

    Děvčata, něco vám řeknu, že už mě s tím zavařovánim a povidlama pěkně séřete grinning smiley já jsem neotrhala ani ostružiny, shnily na keři stydlin smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 27.10.2023 10:49
     
    img_20231027_104353.jpg

    Letošní šťávy. Bez, kdoule, kdoule, dřín, rybíz. Ty dvě kdoulové jsou dělané každá trochu jinak a i jinak chutnají, budu muset ještě degustovat. Ta světlá je asi lepší. Nastrouhaná kdoule prosypaná cukrem a nechána pár dní stát, tmavší varianta se vařila hned.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 27.10.2023 13:03
     

    šikovná flower smiley

    Manca napsal(a):

    Zkusila jsem šťávu z dřínu, chutná jako rybízová. Nebyl čas nechat to kapat přes plátno, jen narychlo přes cedník.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 27.10.2023 13:05
     


    Alenko, my taky máme velkou spotřebu. Nepřijde mi to nijak přehnané množství.

    Vařím každý den, cibuli cpu snad i do marmelády. grinning smiley Cibule pod maso, na topinky, na bramborovou kaši, do zelí, na omáčku.

    alenak napsal(a):

    Jajo, co vaříš, že máš doma takovou spotřebu cibule?

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 27.10.2023 14:36
     

    Naše roční spotřeba je zelená bedýnka plná, cca do 20 kg. Teď jsem si koupila cibulku už hotovou, např. na kaši, Kamarádka mi povídala, že vozí sušenou z PL. Prý je výborná, nechá se trošičku nabobtnat, voda se pak odpaří, říkala že na guláš, pod maso super. Dostala pytel cibule, která je špatně usušená a hnije. Tak má z PL, taky řešení.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 27.10.2023 16:27
     

    Taky spotřebujeme dost cibule.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Konzervace (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.