pondělí 29. dubna, 14:58 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Konzervace
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Konzervace
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Zavařování

Datum: 01.10.2007 09:33
 
zavařujete klasicky v hrnci (a jak dlouho) nebo v troubě (to jsem zatím nezkoušela), ale je to prý rychlejší než v hrnci, poté co jsem zavařila už nespočet skleniček s houbama, bych třeba zkusila i tu troubu, jen nevím jak confused smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 17 z 20
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 24.08.2023 13:55
     

    Nerozumím

    jaja99 napsal(a):

    Mě baví trhanii rybízu mock

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zavařování

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 25.08.2023 09:15
     

    máš můj obdiv... to mě opravdu neba winking smiley

    jaja99 napsal(a):

    Mě baví trháni rybízu moc. A vůbec sklízení bobulovin.

    Omlouvám se předtím jsem ve spěchu psala z mobilu:-)

     
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 25.08.2023 10:09
     

    Jako dítě jsem chodila na brigádu na rybíz😉. To byla super brigáda seděli jsme a kecaly a u toho trhaly rybíz, já nikdy nebyla přehnaně akční.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 25.08.2023 10:25
     

    Rybíz mne vždy trhat bavilo i angrešt s podrápanýma rukama. Kdysi chodily mláďata na tyhle brigády docela rády ... dnes už ani nááááhodu. Tady kousek za Brnem je vysázena veliká převeliká rybízová plantáž ... nemají kdo by sklízel, prostě nejsou lidi.

    A tak trochu zase nadávání .. první várka ostružinové marmelády je thumbs down . Včerejší, při stejném postupu a pečlivém vážení ... ve skleničkách je snad sirup, nevím, kde soudružka udělala chybu. angry smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 25.08.2023 12:07
     

    No já akční jsem, takže potřebuju všechno mít rychle, a tohle mě ničí grinning smiley Já chodila na jablka, to aspoň jde od ruky. thumbs down

    jaja99 napsal(a):

    Jako dítě jsem chodila na brigádu na rybíz😉. To byla super brigáda seděli jsme a kecaly a u toho trhaly rybíz, já nikdy nebyla přehnaně akční.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 25.08.2023 12:08
     

    tohle je vždycky k vzteku.

    Já teď podvakrát taková zkušenost se šlehačkou. Vždycky ji mám tak našlehanou, že i když obrátím misku "hlavou dolů", tak drží... teď pořád voda, voda... tak nevím, jestli už tak šiděj i tu šlehačku nebo přestávám být zručná. eye rolling smiley angry smiley sad smiley

    babkaela napsal(a):

    Rybíz mne vždy trhat bavilo i angrešt s podrápanýma rukama. Kdysi chodily mláďata na tyhle brigády docela rády ... dnes už ani nááááhodu. Tady kousek za Brnem je vysázena veliká převeliká rybízová plantáž ... nemají kdo by sklízel, prostě nejsou lidi.

    A tak trochu zase nadávání .. první várka ostružinové marmelády je thumbs down . Včerejší, při stejném postupu a pečlivém vážení ... ve skleničkách je snad sirup, nevím, kde soudružka udělala chybu. angry smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (25.08.2023 13:57)
     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Zavařování

    Datum: 25.08.2023 12:28
     

    Anavi, za A je správně winking smiley šiděj všechno thumbs up

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 25.08.2023 14:08
     
    img_20230824_123100.jpg
    Další fotografie:

    A mám majdu na těstoviny. Přidala jsem kupovaný protlak, na rozdíl od cuket rajčata nezbývají. Ještě bych chtěla zkusit něco úplně bez rajčat, s karí. Nejdřív načtu něco pro inspiraci.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 25.08.2023 18:29
     
    370554800_268729832590252_1226017871710557524_n.jpg
    Další fotografie:

    Dnes jsem udělala 3 skleničky rajčat (jen se solí, bylinkami a troškou oleje) a 1 sklenici okurek.

    Včera jsem pro změnu dělala beraní rohy + 2 sklenice okurek. Musím to kombinovat, aby se vyplatilo zapnout zavařovací hrnec.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (07.09.2023 20:27)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 07.09.2023 15:09
     
    img_20230907_135851.jpg

    Zkusila jsem šťávu z dřínu, chutná jako rybízová. Nebyl čas nechat to kapat přes plátno, jen narychlo přes cedník.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 07.09.2023 17:06
     

    Mančo, tohle mi taky hlava nebere ... jak ty to při dětech zvládáš love smiley thumbs down . Naše dříny jsou ještě trpké neskutečně, je jich tam hrstka, netrápí mne to.

    Nooo, kdysi v pradávnu jsem zvládala dost, moji starší kluci vědí, občas pomohl i můj táta nebo máma s něčím (ty jsi na to všechno sama asi) ... dnes mi to připadá jako povídám, povídám pohádku, že už to ani pravda není .....

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 07.09.2023 17:17
     

    Elo, je to šikovné děvče a umí si porychtovat práci thumbs down

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 08.09.2023 08:10
     

    Alenko, zrovna včera jsem o ní vyprávěla, vykládala, říkala ... mému nejstaršímu synovi (46 let) .. nenašel zatím tu pravou a asi by chtěl, ale už moc přemýšlí (starej mládenec je prostě na facku) .. že taková by se mu víc než líbila, ale je zadaná, navíc daleko . . a prý - takový holky se snad dnes už nerodí.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 08.09.2023 12:28
     

    Děvčata vy mi dáváte grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Udělala jsem dva litry šťávy na úkor úklidu a likvidace molů ve spíži. Manžel to moje zahradničení nese dost nelibě, říká tomu zelená priorita. No já zas nesu nelibě to jeho ,, pojď si k dětem ". Dnes bude zas boj, kdo půjde ven, jestli on sekat, nebo já něco.

    Elo, v tomhle věku jsou lidi dost přebraní, buď rozvedení, nebo s nějakou diagnózou. Jedna známá, teď jí je 40, lékařka, intenzivně hledala. I různé seznamky, uvědomovala si věk a chtěla mít ještě děti. Samí exoti, pacienti na psychiatrii... Ani nevím, jak se teď má, jestli ještě hledá.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 08.09.2023 20:32
     

    Úklid není zajíc ... neuteče a nikdo ho za tebe stejně neudělá ... agrotechnické lhůty se prošvihnout mohou ... moli ve špižírně (doooost velké) tak nějak řeším neřeším už asi měsíc ... vystěhovala jsem nejdůležitější (těstoviny, kafe, semena, část kandovaného, ořechy ....) rozvěsila mololapky, dnes pověsila další novou ...

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil babkaela (09.09.2023 06:17)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Konzervace (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.