sobota 27. dubna, 07:29 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Konzervace
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Konzervace
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Zavařování

Datum: 01.10.2007 09:33
 
zavařujete klasicky v hrnci (a jak dlouho) nebo v troubě (to jsem zatím nezkoušela), ale je to prý rychlejší než v hrnci, poté co jsem zavařila už nespočet skleniček s houbama, bych třeba zkusila i tu troubu, jen nevím jak confused smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 20
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 18.06.2023 22:00
     



    gabca napsal(a):

    Zatím první várka bezové šťávy ( už mám naloženo další ) a marmeláda ze 2 kg jahod.

    Lahve, skleničky viněty, ... mraky práce, ale vypadá to dobře. Vše sníte a vypijete? ....... thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zavařování

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 18.06.2023 22:06
     

    Taku, vloni jsme měli 20 l bezové šťávy a za 3 měsíce byla skoro vypitá. Mladej si ji dělá s jemně perlivou vodou a je to jako limonáda.

    A jahodovou marmeládu hodně spotřebovávám na paličinky, jinou na ni nedávám. A mám dost odběratelů ( kámošky, mamka, brácha.... ) a občas donesu jako prezent třeba na návštěvu. Nebo nějakýmu Mudrovi a sestřičce. grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 18.06.2023 22:22
     

    Bezinkovou šťávu dělám se SodaStreamem a přidám lupínko máty a kostku ledu. V létě to nemá chybu thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 19.06.2023 10:14
     

    U nás taky není problém s konzumací. Ale kdyby nebyli doma kluci, tak je to samo ležák...

    Když jsem viděla i ty počty zeleniny a brambor, co sázím, je mi jasné, že bude potom stačit tak třetina. winking smiley

     
  • Autor: Evin
    Status:

    Re: Zavařování

    Datum: 19.06.2023 17:32
     

    Ahoj všechny, obracím se s dotazem, jestli některá nepoužíváte vakuové zavařování nebo nemáte nějaké zkušenosti za svého okolí. Zavařovací kámoška to viděla na netu a kdyby to nemuselo do hrnce, tak by se jí to moc líbilo, že by té práce bylo mnohem míň.Měla za to, že se nemusí sterilovat (mně to nepřijde jednoznačné). please smiley Dejte prosím vědět.

    [www.kukacka.cz]

    oprava adresy

    Zvon odsávací (vývěva) na zavařování SONIX - mix variant či barev

     

    nepovedlo se mi vložit správně adresu...neumím to, vždycky se to zkrátí při uložení

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Evin (19.06.2023 17:42)
     
  • Autor: 256
    Status:

    Re: Zavařování

    Datum: 19.06.2023 20:43
     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 19.06.2023 21:49
     

    Já osobně bych do toho nešla, připadá mi to zbytečný a drahý. Ale každý na to určitě kouká jinak.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 19.06.2023 22:12
     

    Evin, manželova máma kdysi v pradávnu (min. 25 let zpět) něco podobného měla, skončilo v propadlišti dějin či v popelnici .... ale netuším, jak jde pokrok dopředu.

     
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 19.06.2023 23:03
     

    Evin, určitě se to vaří. Myslím zavařovaný produkt. Mně by se líbilo za syrova do sklenice a odsát. Ale to by určitě nefungovalo.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 20.06.2023 08:03
     

    Regino, ono to prý funguje docela dobře, ale ... manželovo rodičům se to nějak nelíbilo, nevyzkoušela jsem sama, nevím.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 23.06.2023 22:46
     
    355965429_240949285314938_6292232561305299278_n.jpg

    Tak už končím s bezovou šťávou, letos 20 l. Tahle poslední várka je pěkně silná, bylo víc květů.

    A marmeláda celkem z 5 kg jahod. No, ještě nějaký jsou, ale tak na dřeň nebo jsem myslela zkusit šťávu. Děláte některá?

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 23.06.2023 22:54
     

    Dělám šťávu z malin a rybízu, ty jahody by měly být podobné. Projedu strojkem, přidám cukru jako je tekutiny (na litr kilo), povařím, plním do lahví a zadělám. K malinám jsem dávala citronovou šťávu. Chutnalo nám to i do jogurtu, dalo by se na zmrzlinu nebo pohár... Ten domácí je prostě hustší a ovocnější

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 23.06.2023 22:57
     

    Taky jsem dělala více květů a má to sílu. winking smiley Ne takové množství. Ještě jsem zvědavá jaký bude likér, nacpala jsem taky více květů. Šťávy nedělám, kdysi v pradávnu. Ale děláme dřeň jahodovou se smetanou na šlehání, zamrazené v miskách. To pak přidáváme do másla na krém. Musíš to pak mít v pokojové teplotě, aby se nesrazilo. Piškot s trochou oleje, natřít rybízový džem, pak krém máslo + dřreň , navrch šlehačku, to máme moc rádi. Máma právě dělala rolády piškotové, krém máslový s jahodovou dření, nedávala do toho smetanu. Byly taky luxusní.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 25.06.2023 22:11
     

    Dají se nějak zpracovat tx kanadský borůvky? Bude jich hafo eye popping smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 25.06.2023 22:27
     

    Já mám teď hafi muchovníku a nevím, asi to nechám ptákům. Kynutý knedlík z toho byl hnusný, naštěstí jsem zkusila jen asi dva. Kanadské jsou chuťově lepší, ty snad sníme.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Konzervace (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.