neděle 7. června, 21:57 Svátek má Iveta
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Missi
Výsledné hodnocení: 4.7

Fíkovník

Datum: 10.08.2006 08:32
 
p1010084.jpg

Je tu někdo, kdo se snaží v našich podmínkách pěstovat fíky? A jak se daří?

Sama se o to snažím asi 3 roky.



PRUNED
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: suee

    Re: Fíkovník

    Datum: 05.07.2009 08:57
     

    Mono to bude uroda eye popping smiley eye popping smiley thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Fíkovník

     
     
  • Autor: Mona

    Re: Fíkovník

    Datum: 05.07.2009 09:03
     

    No já jsem zvědavá, jestli dozrají nebo zase přečkají zimu... grinning smiley

     
  • Autor: Missi

    Re: Fíkovník

    Datum: 05.07.2009 10:24
     

    Mono, ten se teda zasazením do volné zeminy pěkně rozjelthumbs down. Jen taková malá technická- vytrhni tu kopřivu, jinak se jí časem už nezbavíš winking smiley .

     
  • Autor: Missi

    Re: Fíkovník

    Datum: 05.07.2009 10:40
     
    p7040074.jpg
    Další fotografie:

    Tady jsem vám schválně vyfotila.

    1. letošní řízkovance, na některých jsou již mini fíčky

    2. větvičku staršího keře- ten velký fík je nasazen na loňském dřevě, začne růst ihned po vyndání fíkovníku ven (zárodek, mini, se udělá napodzim) tyto fíky jsou největší a nejlepší. Pokud se jedná o rostlinu volně zasazenou, tak začnou fíky růst ihned jak začne rašit. Rostlina pochopitelně nesmí omrznout. Další (jsou vidět 3) je úroda, která by bez problémů měla ještě letos uzrát. U těch dalších si již nejsem jistá.

    Běžně se uvádí na zralost 120-130 dní, ovšem vše je teorie, chce to co nejvíce tepla a sluníčka. U nás toho sluníčka letos moc není a fíkovníky se chovají divně. Například na 8 leté rostlině v kontejneru dozrály ty první fíky, ale vůbec se nevytvořila ta druhá násadaconfused smiley .

     
  • Autor: Mona

    Re: Fíkovník

    Datum: 05.07.2009 10:56
     

    Missi... grinning smiley grinning smiley to s tou kopřivou mě napadlo hned, jak jsem sem dávala fotku... grinning smiley už tam není. winking smiley

     
  • Autor: drahus

    Re: Fíkovník

    Datum: 05.07.2009 15:35
     

    Missi, letošní řízkovance mám asi nastejno, jako ty a loňské vůbec nenasadily, jen ten hodně vykrajovaný, ale má jen jeden a maličký. Zato on sám je obludně velký a začal růst další výhon ze země winking smiley Na výšku má asi metr třicet

     
  • Autor: SPIKE

    Re: Fíkovník

    Datum: 12.07.2009 23:00
     
    dsc_0189.jpg
    Další fotografie:

    Fíkovníků obalených plody jsem potkala v Chorvatsku hodně. V trhu dokonce i rostlinky v květináčích, ale nekoupila jsem si je, asi by cestu nepřežily. Ale plody jsem si koupila a hned s chutí snědla. Přivezla jsem si jen sáček sušených. Věra

     
  • Autor: Missi

    Re: Fíkovník

    Datum: 14.07.2009 08:31
     
    f10.07.jpg
    Další fotografie:

    Já včera mlsala winking smiley mls smiley

    Je to z toho stromku, jak jsem zakoupila po cestě k Jájince na sraz .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Missi (14.07.2009 08:33)
     
  • Autor: Mona

    Re: Fíkovník

    Datum: 14.07.2009 08:32
     

    Missi...my včera taky... mls smiley winking smiley

     
  • Autor: Missi

    Re: Fíkovník

    Datum: 14.07.2009 08:36
     

    Mono supér!!!thumbs down

     
  • Autor: suee

    Re: Fíkovník

    Datum: 14.07.2009 10:23
     

    Missi diky za foto dokumentaci, nikdy bych neverila, ze se tu daji fiky vypestovat thumbs down

     
  • Autor: Mona

    Re: Fíkovník

    Datum: 24.07.2009 09:07
     

    Brzy bude zase sklizeň... mls smiley

     
  • Autor: LadaB

    Re: Fíkovník

    Datum: 24.07.2009 09:09
     

    Tý jo...thumbs down

     
  • Autor: Keria

    Re: Fíkovník

    Datum: 24.07.2009 11:28
     
    Moni thumbs down...ja som mala figovnik par rokov len v kvetinaci...ale plody zial neboli nikdy konzumovatlne eye rolling smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.