|
|
neděle 7. června, 21:57 Svátek má Iveta
|
|
Vyhledávání
Co se kde šustne
Zajímavé foto
|
Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 5.00
Diskutujte!
Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
Podkategorie:
Diskuze
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení
Nejste registrovaní? zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
|
Re: Fíkovník
Mono to bude uroda

Re: Fíkovník
Re: Fíkovník
No já jsem zvědavá, jestli dozrají nebo zase přečkají zimu...
Re: Fíkovník
Mono, ten se teda zasazením do volné zeminy pěkně rozjel
. Jen taková malá technická- vytrhni tu kopřivu, jinak se jí časem už nezbavíš
.
Re: Fíkovník
Tady jsem vám schválně vyfotila.
1. letošní řízkovance, na některých jsou již mini fíčky
2. větvičku staršího keře- ten velký fík je nasazen na loňském dřevě, začne růst ihned po vyndání fíkovníku ven (zárodek, mini, se udělá napodzim) tyto fíky jsou největší a nejlepší. Pokud se jedná o rostlinu volně zasazenou, tak začnou fíky růst ihned jak začne rašit. Rostlina pochopitelně nesmí omrznout. Další (jsou vidět 3) je úroda, která by bez problémů měla ještě letos uzrát. U těch dalších si již nejsem jistá.
Běžně se uvádí na zralost 120-130 dní, ovšem vše je teorie, chce to co nejvíce tepla a sluníčka. U nás toho sluníčka letos moc není a fíkovníky se chovají divně. Například na 8 leté rostlině v kontejneru dozrály ty první fíky, ale vůbec se nevytvořila ta druhá násada
.
Re: Fíkovník
Missi...
to s tou kopřivou mě napadlo hned, jak jsem sem dávala fotku...
už tam není. 
Re: Fíkovník
Missi, letošní řízkovance mám asi nastejno, jako ty a loňské vůbec nenasadily, jen ten hodně vykrajovaný, ale má jen jeden a maličký. Zato on sám je obludně velký a začal růst další výhon ze země
Na výšku má asi metr třicet
Re: Fíkovník
Fíkovníků obalených plody jsem potkala v Chorvatsku hodně. V trhu dokonce i rostlinky v květináčích, ale nekoupila jsem si je, asi by cestu nepřežily. Ale plody jsem si koupila a hned s chutí snědla. Přivezla jsem si jen sáček sušených. Věra
Re: Fíkovník
Já včera mlsala

Je to z toho stromku, jak jsem zakoupila po cestě k Jájince na sraz .
Re: Fíkovník
Missi...my včera taky...

Re: Fíkovník
Mono supér!!!
Re: Fíkovník
Missi diky za foto dokumentaci, nikdy bych neverila, ze se tu daji fiky vypestovat
Re: Fíkovník
Brzy bude zase sklizeň...
Re: Fíkovník
Tý jo...
Re: Fíkovník