sobota 27. dubna, 07:33 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Konzervace
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Konzervace
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Zavařování

Datum: 01.10.2007 09:33
 
zavařujete klasicky v hrnci (a jak dlouho) nebo v troubě (to jsem zatím nezkoušela), ale je to prý rychlejší než v hrnci, poté co jsem zavařila už nespočet skleniček s houbama, bych třeba zkusila i tu troubu, jen nevím jak confused smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 20
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 20.07.2022 08:09
     

    Taky si myslím, že teplota u sterilizace hraje docela důležitou roli. Vodu jsem vždycky svařovala s cukrem. A jak píše Ela, jsem ten případ, do bodu varu a hotovo. Nejvíc jsem toho nazavařovala v pračce, Mini Romo. Vešlo se na sebe 2x9 lahví. Po dosažení varu, to člověk viděl okem, jsem podle druhu zavařovaného nechala buď vystydnout ve vodě anebo jsem hned vypustila, láhve vyndala a na víčka položila ručník namočený do studené vody. Víčka se líp zatáhla.

    Teď o produkty nikdo moc nestojí ale třeba přijde doba, že zase oživím.Ale to chce mít vlastní zdroj ovoce nebo zeleniny, kupovat a zavářet se zatím moc nevyplácelo ale zase...Co není může být. confused smiley O zítřku nikdo nic neví.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zavařování

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 20.07.2022 08:30
     

    Regi, kupované jsme měli vždy jen nakladačky. Ty jsme nikdy nedokázali vyprodukovat v množství, aby bylo dost na zavařování. Mamka zavařovala třeba 80 sklenic.

    Už jsem to tady někde psala-mamka měla plný sklep všeho, oni to s taťkou dost spotřebovávali. Když taťka nebyl, tak najednou o to nikdo moc nestál, moje děti byly malé, moc toho nepojedly. A teď? U večeře zlikvidují láhev okurek na jeden zátah. To samé zavařeniny a kompoty. Takže teď bychom potřebovaly rozjet velkovýrobu. A mamka jede ve velkém, co se týká přesnídávek nebo dření do mrazáku. To je první, kam se kluci hrnou... Babi, máš dřeň? winking smiley grinning smiley Jablek je naštěstí dostatek a sem tam do toho přihodí jahodu, malinu, ostružinu.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 20.07.2022 12:05
     

    Já se do toho chci pustit. Jabloně jsou letos obalené, nemusí skončit jen v jabkovici. Chci přesnídávky, jablka na štrůdl a mošt. Snad se něco podaří. Mrazák nám začal být malý. Blumy a švestky letos taky slibné, kdoule ani nemluvím, ty jsou vždycky.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 21.07.2022 12:50
     
    294838950_10218793255976691_193291769922047460_n.jpg
    Další fotografie:

    Byla jsem na samosběru okurek (22 kilo), do večera byla zavařené.

    Další den samosběr meruněk )15kg) a třešní (těch jen 2 kila na mlsání), ale meruňky jsou většinou ještě tvrdé.

    Jednu dávku jsem zavařila, ostatní nechám dozrát a potom dám do mrazáku a něco zpracuji na pečení i mlsání.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 21.07.2022 15:17
     
    20220715_170714.jpg

    Jo zavařování, tak to mě taky baví.

    winking smiley drinking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 21.07.2022 17:40
     

    Ty meruňky jsou nádherné už od pohledu. Já včera udělala další dva litry malinovky, čili mám ve spíži asi litr. Mizí to samo. Jednu lahvinku jsem poslala švagrové, když se tam jely děti vykoupat, abychom nebyli za socky, půl litru se od včera vypilo...

    Rybízový sirup zbývá poslední lahvinka, chci ještě otrhat. Teď zrají pozdnější keříky, ale je to paběrkování. Ten raný červený mám nejlepší. Rybízák by byl lepší, ale to musím nejdřív něco vypěstovat.

     
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 21.07.2022 19:34
     

    Takže, prosím co to je za kvasný proces? To neznám.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 21.07.2022 19:55
     



    jaja99 napsal(a):

    Takže, prosím co to je za kvasný proces? To neznám.

    Rybízové víno. Bílý, černý a červený rybíz.

    Není to přímo zavařování, ale ovoce je využité.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil tak63 (21.07.2022 19:56)
     
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 21.07.2022 20:29
     

    JJ jasně, takhle to neznám, rodiče když vyráběli "rybízový ocet" tak měli takovou skleněnou bančičku a bublalo to skrz vodu.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 21.07.2022 22:35
     

    Rybízový ocet .... grinning smiley ... Všechno chce svoje, aby to bylo dobré. Protože nepoužívám demižony, tak z víčka vede hadička do sklenice s vodou, kde to taky bublá. Tak nějak jsem si to vymyslel. Ještě si nikdo nestěžoval.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 21.07.2022 22:41
     
    294962190_1247528806049643_6842713992895966907_n.jpg

    Věrko, krásná práce. love smiley

    Taku, nooo, taky super. Stačíš to vypít? Že bych přijela. grinning smiley

    Já dnes další várku z černého rybízu marmeládu za studena.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 22.07.2022 10:09
     

    Vy jste, holky, tak šikovné. Musíte mě to naučit. please smiley please smiley please smiley Já to nikdy dělat nemusela, a tak to neumím. confused smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 22.07.2022 13:58
     

    jste dobré thumbs down já už dávno nezavařuju - letos mladá dotáhla od milého okurky, tak je děda naložil . ale jinak bychom nedělali . nono smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 22.07.2022 23:03
     

    To se mi právě líbí, že je v té sklenici relativně malé množství. Protože mít to všechno v jednom demižonu, pak se něco zvrtne, netěsní to třeba, zplesniví, to by mě mrsklo.

    tak63 napsal(a): Protože nepoužívám demižony, tak z víčka vede hadička do sklenice s vodou, kde to taky bublá.
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 23.07.2022 23:23
     

    Oproti demižonu se sklenice dobře vymývá. Proto po demižonu netoužím a přesně jak píšeš. Pokud se něco nepovede, tak přijdeš o 2,5 - 3 litry a ne o 10 v demižonu. Zatím se nic nezkazilo.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Konzervace (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.