úterý 7. května, 13:54 Svátek má Stanislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Práce na zahradě - červen, červenec

Datum: 05.06.2008 13:46
 

Dneska jsem řádila s nůžkama v ruce: čilimník, floxy, iberka, mochna, buxus, kuklíky, dlužichy, mateřídoušky - brala jsem to šmahem, snad ty rostliny můj zásah přežijí winking smiley . Byla toho dvě narvaná kolečka!!!eye popping smiley

 

Taky jsem posbírala zaschlé cibuloviny a pohnojila rododendrony, azalky, vřesy.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 20
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 04.06.2009 21:32
     

    Jajo, abych řekla pravdu, moc z toho betonu odvázaná nejsem, ale stále doufám, že kytičky nezklamou a zakryjí tu betonovou šeď .

     
  • Autor: Reklama

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

     
     
  • Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 04.06.2009 21:33
     

    To víš, že to zarostou, už bádám co Ti nachystám z těch zaručeně lezoucích po kamenech :-)

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 05.06.2009 08:14
     

    Drahuško, bude to moc pěkný. Chápu tě s tím betonem. Jestli přijdeš na nějakou vychytávku, tak budu ráda když se podělíš. Já pořád válčím s tím betonem na skalce u synova "Gabčíkova". Zkoušela jsem všechny možné druhy mechů, denně rosila a stejně to bylo na prd. Dřív nebo později opadaly. sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 05.06.2009 08:16
     

    555 zkus ten beton natřít jogurtem prý se na to chytí droboučké mechy samy a dostane to patinu. Ale nemám to vyzkoušené

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 05.06.2009 08:21
     

    Já už jsem jogurt zkoušela. Potřela, přilepila mech a prd...... Ale můžu to zkoušet znova. Někdo na foru zmiňoval, že viděl nějaký pořad v televizi, kde se natíraly nějaké betonové koule a získalo to pěknou patinu.......viděl někdo ten pořad? Dejte sem prosím nějaké info.....Díky.

     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 05.06.2009 09:03
     
    Vcera jsem to cetla, zaklad je mazlavy jil s trochou drc. dr. uhli, pak dil kravince (nebo bio jogurt), vse v trosce vody rozmichat na kasi a potrit kameny. Na jeste vlhke rozhodit, ci nafoukat smes lisejniku a ras, odrbanou z jineho kamene. Navod je z Knihovnicka zahrada
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 05.06.2009 09:10
     

    Mech se chytne skoro všude, ale na jižní straně - pochybuju. Musím si poradit jinak

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 05.06.2009 09:42
     

    Já to zkusím, ale moc šancí si nedávám, protože na to místo pere slunce prakticky celý den.

    Amazonko, knihovnička zahrada jsem začala asi před 3 měsíci kupovat. Ze kterého čísla to je? (Červnové zatím nemám).

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 05.06.2009 09:43
     

    Ale kam půjdu na ten kravinec???grinning smiley Tak raděj ten bio jogurt.......

     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 05.06.2009 10:24
     
    555 ;-) cervnove
    a vzhledem k tomu, ze ja mela beton obrostly lisejnikem (ne mechem, ten to fakt neumi) i na jizni strane, tak to pujde.
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 05.06.2009 12:12
     

    Tak se pokusíme, děkuji Amazonko!

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 07.06.2009 00:07
     


    555 napsal(a):

    Já už jsem jogurt zkoušela. Potřela, přilepila mech a prd...... Ale můžu to zkoušet znova. Někdo na foru zmiňoval, že viděl nějaký pořad v televizi, kde se natíraly nějaké betonové koule a získalo to pěknou patinu.......viděl někdo ten pořad? Dejte sem prosím nějaké info.....Díky.

    viděla jsem to, ale už je to hodně dávno. Jen já jsem nabyla dojmu, že je to o tom, že díky jogurtu se tam ty mechy pak vytvoří samy, ne, že by se na ten jogurt měly sázet!!!

     
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 07.06.2009 22:07
     

    Hojky, vy máte krásný nápady na osázení....já nevěděla co do kamenného koryta, protože není člověka, který by mi do něj provrtal zespodu díry, aby odtékala voda, když zaprší, a tak jsem korýtko vyskládala kamením a navrch dala trochu hlíny a Netřesky, ty jsou tak vděčné....vydržely dokonce přes zimu a teď se krásně rozrostly...

     

    555

    - ...každopádně odborníci tvrdí, že když chceme, aby se co nejdříve na těch bílých nádobách - rádoby zámeckých - vytvořila patina - mají se natřít bílým jogurtem....časem se potáhnou lišejníkem....ale nemám vyzkoušenoconfused smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 08.06.2009 07:42
     

    Já budu zkrátka zkoušet všechno. Díky.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 08.06.2009 09:33
     
    555 - asi som to uz nieklde davala - minule ma "ucil" moj znamy bonasajista, ze oni do bonsajovych misiek pouzivaju mach, ktory zoskrabnu niekde z betonu...ze ten sa lepsie uchyti ako ten lesny...Takze aj ty skus niekde taky najst, lesny predsa len rastie v inych podmienkach ...Ono to bude chciet aj tak asi nejaky cas, kym bude vysledok viditelny..
    ---------------------
    Drahus - ked sledujem tvoje fotky...auiii!..normalne dostavam slabost do ruk a noh
    grinning smiley, lebo si viem predstavit tu drinu, co je za vami!!! To teda je riadna makacka!
    Hm...ja som mala v plane na jar tiez prerobit pergolu - tiez mi zahnivaju tramy co nesu polykarb. striesku...Ono totiz cez diery na jej uchytenie uz za tie roky zacalo miestami pretekat pri dazdi..a tiez konce tramov su uz uplne v cudu..UFF, ale nakoniec som to vzdala ...a mozno sa to bude robit na jesen, alebo az o rok, nove tramy uz su natrete v garazi..snad sa dockaju..smoking smiley
    Drahus, ten vchod do zahrady samozrejme na prvy sup nemoze byt uplne dokonaly winking smiley - rastlinky predsa potrebuju rozrast..a vychytas detaily - vsak vidno, ze na to mas bunky!! - potom urcite to bude nadhera!
    ----------
    Ach jaj...keby som ja mala taky elan na moju zahradu, nejak mi praca v poslednej dobe neide od ruky... sad smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.