středa 8. května, 03:57 Svátek má Statní svátek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Práce na zahradě - červen, červenec

Datum: 05.06.2008 13:46
 

Dneska jsem řádila s nůžkama v ruce: čilimník, floxy, iberka, mochna, buxus, kuklíky, dlužichy, mateřídoušky - brala jsem to šmahem, snad ty rostliny můj zásah přežijí winking smiley . Byla toho dvě narvaná kolečka!!!eye popping smiley

 

Taky jsem posbírala zaschlé cibuloviny a pohnojila rododendrony, azalky, vřesy.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 20
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 01.06.2009 22:38
     

    Dneska hezky, tak jsem na celý odpolko makala, oplela, zasázela další saláty a kedluby, ohrábla brambory..Mezitím jen tak lelkovala kolem..Dotáhla jsem pomalu za tmy..Skvělej den.. winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

     
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 02.06.2009 07:18
     

    Opět jsme vyhrabali haldu květů z těch obřích ronďáků. Ale může se člověk zlobit??? Ta nádhera za to stojí.

     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 02.06.2009 07:53
     
    Vcera jsem zakladala novy kompost, teda hromadu, pac nejsem troskar, tak ma 4x1.5x1
    Ale to slehne, a mam uklizenou zahradu, a na stary komposto-hnuj prijdou cukety a melouny.
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 02.06.2009 08:02
     
    Ja som pred odchodom postriekala burinu v travniku pred domom Lonstarom. Myslim, ze celkom slusne to pomohlo, ale este budem musiet prebehnut tym raz...uff, tolko pampelisiek a vselijakeho ineho sajrajtu som tam este nikdy nemala.
    Teraz sa chystam nabehnut na zahradu za domom ..s nozom ...ale aj s roundapom angry smiley - nestriekam, ale len ho malickym stetcom nanasam opatrne na listy buriny, ktorej sa neviem zbavit nozom...
    -------------
    Dcera mi pred nejakou dobou vykladala, ze v casopise Slovenka( doniesla jej ho kamoska) boli nejake "ekologicke" rady na zahradu...napr. v dlazbe sa odstraňuje zelen praskom do peciva, krieda je proti mravcom...Kazala som jej to oskenovat ...uff, ale pozabudli sme na to, musim jej to pripomenut.. eye rolling smiley
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 02.06.2009 11:20
     

    Budu muset stříkat mšice - pustily se mi mrchy do nově založeného živého - habrového - plotu.angry smiley

     
  • Status:

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 02.06.2009 11:25
     

    555--no to vieš,taká čerstvá šťavička,to im chutíwinking smiley aj ja budem musieť striekať ruže,tiež sa mi tam tie mrchy napchávajú,ale väčší boj zvádzam so slimákmi,teraz ked je tak mokro,tak mi idú všetko zožrať,mrchy nenežranéangry smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 02.06.2009 13:25
     

    O slimácích ani nemluvím. Ještě do minulého týdne jsem si naivně myslela, že se nám nějak vyhnuli. Teď obsypávám Vanischem a druhý den sbírám slimáččí bláto - fuj tajbl.eye popping smiley eye rolling smiley thumbs up

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 02.06.2009 16:50
     

    555...taky jsem se minulý týden holedbala, že slimáky nemám...omyl...schovávali se přesně do té doby, než začaly vyrážet okuirky. Pár jich zblajzli, zbytek jsem dosela a obsypávám Vanishem.... angry smiley

    Jinak teď hlavně sekám, sekám a sekám...

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 03.06.2009 15:05
     
    _mg_5071.jpg
    Další fotografie:

    Dneska jsem umravňovala naší Adélu - vistárii a to docela dost. Vypadá hrozně, ale ona to rychle dožene. Musím, protože nám totálně zničila pergolu.

    Celé dopoledne jsem upravovala zadní svah na zahradě, protože máme před ním bazén a koukat do bordeliště se mi nechce. Nekoukejte na ty schody, nic s nima dělat nebudu, protože zadní část zahrady není dědicky vyřešena a odmítám tam cpát peníze....

    Tchýně si holt potrpěla na dlaždičky a různé střepy místo kamenů. Střepy jsem vyházela, dlaždičky taky tahám ze všech možných i nemožných míst, ale z betonu je dolovat nebudu. Třeba se schovají, až tam naroste nějaká kobercovka. Doteď tam byl pejr , divoké růže a nějaké šíleně plevelivé keře, tráva a jiný humus. Kdysi tam prý byla "skalka".... mno confused smiley

    Včera jsem si z pořezané měruňky udělala "živý" kmen. Snad kytičky porostou. A na poslední fotce je můj "živý" kámen, Mám ho osazený asi šest týdnů a netřesky žijí. Tak snad vydrží winking smiley

    Jsem totálně vyplivlá thumbs up eye rolling smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 03.06.2009 16:52
     

    Drahuško...to sis teda mákla. A koukám jako blázen na to, co způsobila Adéla... eye popping smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 03.06.2009 17:29
     

    Teda, ty jsi řádila jak černá rukagrinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 03.06.2009 17:33
     


    555 napsal(a):

    Budu muset stříkat mšice - pustily se mi mrchy do nově založeného živého - habrového - plotu.angry smiley

    mně do surfinek thumbs up thumbs up Sotva začaly kvést a mšice už na nich maj hody angry smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 03.06.2009 18:37
     


    Vladka napsal(a):

    Teda, ty jsi řádila jak černá rukagrinning smiley

    No, to jo grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 03.06.2009 21:26
     

    Drahuš, to sis mákla! Já bych měla taky vistárii umravnit. Hned zítra na ni asi vlítnu. Věra

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 04.06.2009 07:14
     

    Drahuško, to byla facha - ale pěkná. Ten živý kmen a hlavně kámen jsou excelentní. Když jsem zakládala před 2 měsíci zahrádku (tu naší), tak jsem taky dala do dvou menších trochu vykouslých kamenů netřesky. Evidentně se jim daří, protože pustili spoustu odnoží, ale jak tam není moc země, tak se asi nebudou moc zakořenit a přijdou vniveč. Až na to vzpomenu, vyfotím a poprosím o radu. Jedině bych tam musela nějakou zem nalepit, aby držela na zkosených stranách kamenuwinking smiley .

    Anavi, prvmě jsem letos sázela kytky "jako kytky" (skalničky a konifery jsem si vyzkoušela vloni u syna). O to víc mě prudí ty mšice, protože před řadou habrů mám předsazenou krásnou hortenzii (už má na květ) a za habrama směrem k plotu mám slunečnice - mimořádné parádní kousky s tlustými stonky (paní, která mi dala sazenice, má polovičnísmiling smiley ). Jestli se mi ty svině mšice do těchto pokladů pustí, tak mě klepne. grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.