neděle 19. května, 18:19 Svátek má Ivo
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Práce na zahradě - červen, červenec

Datum: 05.06.2008 13:46
 

Dneska jsem řádila s nůžkama v ruce: čilimník, floxy, iberka, mochna, buxus, kuklíky, dlužichy, mateřídoušky - brala jsem to šmahem, snad ty rostliny můj zásah přežijí winking smiley . Byla toho dvě narvaná kolečka!!!eye popping smiley

 

Taky jsem posbírala zaschlé cibuloviny a pohnojila rododendrony, azalky, vřesy.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 20
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 09.06.2009 14:01
     

    Drahuš, ty jsi ďábel. Nemůžeš zapřáhnout někoho z rodiny - vždyť se urveš. Trochu se šetři nebo to s tebou flákne a už si tu krásnou zahradu na který ses tak nadřela ani neužiješ!!!! Tak ti posílám pro radost alespoň kytičkuflower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

     
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 09.06.2009 15:08
     
    Drahus...ty si akoze segra od Jajy...a Jaja odo mna..Takze nejaka geneticka spojitost tu asi je.. napr..mala zahradnicka lopatka(s rylom sa dtto nekamaratim- vynimocne s polovicnym vojenskym zakopovym - velky je pre mna tiez velky...), obcas dlazdice( dnes som napr. uklada pas kamenov okolo okraja zahona - krajsie , co mi tam s dobrym umyslom minule dal sused.) ...a vlastne stala nespokojnost s danym stavom... a sustavne "vymyslanie"...(..trakaca)
    Hm, lenze.... cim dalej tym castejsie zufalstvo ci tu kvazi "idiotinu" co si zase vymyslim ...ci mi na dokonecenie budu stacit fyzicke sily ...Samozrejme so zatatymi zubami predsa musia!!!....len potooooom ked skoncim...a hlavne vecer mi je na umretie winking smiley..
    ----------------
    Pritom da sa zit bez kopca vecieye rolling smiley....teda ked vynecham tie kamene....aj bez pokoseneho travnika ( uff...este rano som nevedela ci vyleziem z postele - zas ma obchadza 2 dni viroza...aj bez ostrihaneho smreku ( ciastocne - lebo skoda nevyuzit volne miesto v popolnici ked zajtra odvazaju odpad..)....ale...dalsie strihanie krikov a pletych kvetinovych zahonov som uz vzdalaaa...a..veru take kreslo pri pocitaci je uzasnaaaaaa vec! eye rolling smiley .
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 09.06.2009 15:32
     

    Můžu položit idiotskou otázku? Když nechám rozrůst trvalky na záhonu tak, že by se "spojily" - budu muset plejt nebo plevel nebude mít šanci? Ona je směšná nejenom ta otázka ale i současný stav - kdy záhonky teprve zakládám a mám na nich zatím celkem prd.stydlin smiley Nebo mám zatnout zuby a vystříhat v propustné folii díry na to co už je v zemi a zakrýt záhon mulčem?

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 09.06.2009 16:02
     
    555 - u zaciatocnikov idiotske otazky neexistuju...ale ani u tych otukanych...clovek sa uci cely zivot..
    Hm...zacnem od konca - folia - tu by som davala na zahon len v pripade, ze ...chcem mat taky "vzdusny" - a na zahone nasadene semtam nieco..smoking smiley
    Ja mam taky pred domom pri ceste - rastie tam velky strom, nejake kriky - medzitym volna plocha , kde povodne bola trava co sa stale horsie a horsie kosila, ako sa to rozrastalo...Pred dvoma rokmi som travnik zlikvidovala, natiahla foliu, mulc, nasadila semtam travy a este nieco...NIe je s tym ziadna extra starost, burina nerastie...a krikom sa to asi dost pacilo, lebo...zbujneli a postupne sa plocha zaplna - takze volnej plochy tam uz takmer niet....
    Ale....klasicky trvalkovy zahon by som takto zalozit nedokazala - ide o to , ze mam znacny pocet druhov a v podstate zahon je viacmenej "zapojeny"- skutocne volne plochy tam opticky ani nie su...
    No....a burinu dole - medzi rastlinkami ...mavala som....a mam eye rolling smiley...Predtym som pravidelne casto plela, teraz uz nejaku dobu medzi rastliny sypem mulc. koru..Ked je toho hrubsia vrstva, je to celkom O.K, , ale napr. t.r. som tych vriec nemala az tolko, takze...burina tak rastie zas podstatne viac ako inokedy...Ale zase nie az tak moc, ako bez mulcu a lahsie sa doluje... smoking smiley
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 09.06.2009 18:52
     

    Drahuš a co tam budeš dávat? Dlažbu?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 09.06.2009 21:39
     


    555 napsal(a):

    Můžu položit idiotskou otázku? Když nechám rozrůst trvalky na záhonu tak, že by se "spojily" - budu muset plejt nebo plevel nebude mít šanci? Ona je směšná nejenom ta otázka ale i současný stav - kdy záhonky teprve zakládám a mám na nich zatím celkem prd.stydlin smiley Nebo mám zatnout zuby a vystříhat v propustné folii díry na to co už je v zemi a zakrýt záhon mulčem?

    čekala jsem, že když třeba poléhavé floxy "zatáhnou", budu bez pletí. Omyl!!!

    angry smiley Prorůstá to stejně sad smiley. Černou netkanou nemám ráda, připadá mi, že to pod ní nějak nedýchá, takže holt vytrhávám travičku sad smiley. Ale zdálky to není tolik vidět jako když roste v té tmavé kůře smiling smiley, to je jediný pozitivum.

     

    [www.week.cz]

    ještě mě napadlo tohle - sagina. Poroste zakrátko velkou plochu, jen netuším, jak je náročná na zálivku. To by ti fundovaně řekla Keria.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 09.06.2009 21:54
     
    _mg_5135.jpg
    Další fotografie:

    Tak jsem právě skončila. Foto dodám z hotového zátra. Zatím fotečky z výstavby. Musela jsem dnes dodělat, páč se zítra nehnu. Všechno je hrozně těžké - hlína, kostky, písek..... uf, nato, že bych neměla zvedat víc, jak pět kilo.... no, nebudu to rozebírat. Mám to zasypané pískem a zítra smetu písek pryč a už na to ani nesáhnu (doufám)

    Dlažební kostičky jsou asi šedesát let staré, ze starých chodníčků, co jsme před časem rušili. Každá kostka jinak velká, jinak vysoká a erůzných patvarů... hrůza!

    Takže jsem ti Vladko vlastně odpověděla. smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 09.06.2009 21:57
     

    drahu, ty jsi prostě ďábel!!! eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 10.06.2009 07:37
     

    Drahuško, to bude paráda.......

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 10.06.2009 07:53
     

    Anavi, dík za to vlákno o sagině. Mám jí u syna - bochánek o průměru tak 10 cm a je stejně velká už rok. Problém je v tom, že u něj je všude folie a mulč. Kopeček je krásně světlezelený a mezi mulčem pěkně svítí, ale už to má spočítaný. Vydloubnu, ukradnu, zasadím na zahrádce u nás......a budu čekat jestli jí neumořímgrinning smiley

    Kerie, děkuji za trpělivost. Mě se líbí styl bujných záhonů (něco v anglickém stylu) ale to nikdy nebudu umět udělat. Teď jsem ve fázi, kdy dosazuju na záhon dary od známých a mnohdy ani nevím konečnou výšku a barvu. Takže co si myslím, že bude vyšší dávám dozadu a nižší dopředu. Je ale jasný, že se leckde seknu a budu příští rok přesazovat....

    To je tak, když se člověk po padesátce zblbne do kytiček a do zahrádky a myslí si, aby už to bylo honem honem pěkné, aby se ještě dožil toho, že záhon vypadá k světu a alespoň trochu podle původních představ.flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 10.06.2009 11:25
     

    Drahuš, Kerie fakt segry já taky jedině s maličkou sázecí lopatkou (už mám dvě Fiskarsky širokou a úzkou grinning smiley)

    Včera jsem dolovala růže rýčem a hrůza hrůz byla jsem zbitá jak soumar. Musela jsem je zachránit před bagrováním, kdo ví jestli to přežijou.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 10.06.2009 12:06
     

    Děláte mi radost, když tu čtu, že nejsem sama, kdo jeden rok sází a další zas stěhuje na jiné stanoviště, protože jsem neodhadla včas výslednou velikost nebo jiný "detail". Věra

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 10.06.2009 12:13
     
    _mg_5136.jpg
    Další fotografie:

    Mně se ty kostičky nelíbí angry smiley

    Nelíbí se mi ten dlážděný "flek" pod teráskou sad smiley Jasně, že tam něco musím mít, protože jinak bych stále jen vytírala a uklízela byt. Ono se po sejití schůdku v trávě vydupal flek stejně velký, jako jsou teď kostičky a zbyla na něm jen hlína a při provozu, jaký máme, bych se asi pos***. Courají tudy psi, my i vnoučata, jsou-li u nás. Ovšem to nemění nic na tom, že je to nějaký divný, nepěkný sad smiley

    A navíc manža, z mně nepochopitelných důvodů, vyspádoval terásku, ale schod udělal rovně confused smiley

    A tak mě z toho bolí hřbet angry smiley

    No nic.

    Dneska jsem zasadila oleandry, které mám napadené puklicí, do volné půdy, ať se ještě pomějou, než zřejmě umřou (na zimu je tam nechám, aby mi nezamořily ostatní kytky v domě. Snad hodně pokvetou, když můžou kořenit, jak se jim zlíbí. Musela jsem jim zakrátit kořeny, protože svah je navážka a po dvaceti centimetrech je tam jen jíl s kamením....

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 10.06.2009 12:56
     

    Drahuško, neblázni. Čiší z tebe depka až k nám do Plzně. Musíš být pěkně zvalchovaná a zřejmě ti to už ani hlava nebere. Počkej až se odplaví ten písek a omeje se tráva okolo a ono to bude vypadat jinak. Kdybys nepřiložila ty fotky, tak by člověk měl dojem, žes tam spáchala kdoví jakou hrůzu. Ono se to poddá. Navíc koukám, jak ti vlevo už začínají převisat kytičky přes ten betonflower smiley . Hlavu vzhůru. Bude to pěkné a kdyby se ti to snad přeci jen z nějakého důvodu nelíbilo - tebe napadne zcela určitě jak tomu dát ten správný punc. Tak hlavu vzhůru. Mimochodem, kolikáté řemeslo už zvládáš?

     
  • Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 10.06.2009 13:01
     

    Drahuš zírám na ten svah je to super. Ten dlážděný flek není divný líbí se mi a Aronovi zřejmě taky. Počkej tráva okolo doroste trošičku se přes dlažbu natáhne, ve spárách naroste mech a ani to nebude vidět. Koukej odpočívat a neřeš to fakt se mi to líbí a hlavně to bude praktické. thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (10.06.2009 13:48)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.