neděle 19. května, 16:08 Svátek má Ivo
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Práce na zahradě - červen, červenec

Datum: 05.06.2008 13:46
 

Dneska jsem řádila s nůžkama v ruce: čilimník, floxy, iberka, mochna, buxus, kuklíky, dlužichy, mateřídoušky - brala jsem to šmahem, snad ty rostliny můj zásah přežijí winking smiley . Byla toho dvě narvaná kolečka!!!eye popping smiley

 

Taky jsem posbírala zaschlé cibuloviny a pohnojila rododendrony, azalky, vřesy.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 15 z 20
  • Autor: JanaF

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 18.06.2009 06:20
     

    Jaja se žabincem bojuji již několik let je to hrozný plevel, kolena mám otlačená jak neustále lezu po zahradě a okopávám, ten prevít se mi dostal i do trávníku. Bojuji ještě s jedním podobným prevítem a to je peťour, je to taky nezničitelný je všude. Loni jsem si ještě zaneřádila maliny, ostružiny a rybíz, na podzim jsem si namulčovala trávou od sousedů ze zahrady a teď mi tam všude roste jitrocel a nemohu se ho zbavit. Připadá mi že plevel roste rychleji než všechno ostatní. Okopu, vypleju a za týden je to znovu zaplevelené. sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

     
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 23.06.2009 14:12
     
    Noo...letkom som pokosila aspon zahradu za domom - vyuzila, ze od polnoci konecne neprsalo!!! - trava je uz otrasne velka, mala som co utiahnut kosacku...a v tej horucave a dusne som isla vypluvnut dusu..Pred domom som sa uz na to...viete co.. Tam az nabuduce!
    ------------------
    Aleeeee....vliezla som sem preto - ze sa musim pochvalit, ze som sa po viac ako 3r!!! spekulovania stala konecne majitelkov elektr. noznic na tvarovanie plotov spinning smiley sticking its tongue out...
    Haha, konecneeee som sa rozhybala...i ked neviem ci nie uz trochu neskoro eye rolling smiley, uz davno som si mohla ulahcit to moje strihanie vsetkeho nemozneho...aleeee ja nie a nie sa na to odhodlat..
    Takze prvy pokus super - zrovnala som s tym flox, skratila jesenne astrovky ( mam ich radsej nizsie a huste - iked tie skore vyzerali dokonca ze nasadzaju pucikyeye popping smiley), iberku pri terase, ostrihala jeden maly smrek.. A kusok vyskusala aj na tuji, borievke, hebe a tise...hmmm, to vsetko este ma caka strihat...Hm..ide to super, krasne sa s tym pracuje...uff..i ked mi dost robilo problem udrzat zmacknute obidve tlacitka naraz aby to islo..eye rolling smiley
    -----------
    no....a este som si kupila jednu travu a jednu paprad...Ked uz som bola v tom Baumaxe..( ale potvory hakonku nemali sad smiley..tak je podobny carex)
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (23.06.2009 14:17)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 23.06.2009 14:24
     

    Kerie a nemáš držet dvě tlačítka jen při startu? Pak jen jedno, ne?

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 23.06.2009 15:18
     

    Kdybych se dlouho neozývala, tak to bude proto, že mě zabil rododendron - ten náš obří (za to co jsme mu provedli). Zmenšili jsme ho na výšku o cca 1 m a na šířku po celém obvodu taky cca o 1 m. Kde je to předsevzetí, že tenhle rok uděláme jen půlku, abysme mu neublížili. Zkrátka buď to to rozchodí a nebo ne. Řezali jsme i skoro 8 cm silné větve (kmeny), na kterýcjh byly metrové holé pruty. Takže příští rok určitě nepokvete (pokud to vůbec přežije).

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 23.06.2009 16:36
     
    eye popping smiley...Drahus diiiiik!...bozinku som to ja ale "ŤAVA"...ale nie preto, ze som na to isla zle, ale preto...ze som sa zase raz nechala zblbnut ..Ono totiz ten navod .."vezmes do ruky a drzis tieto tlacitka"...nie je z mojej hlavy, ale taky mudry bol ten moj "milovany" pan majsterR eye rolling smiley..S nim som totiz bola v Baumaxe nakupovat, lebo...nechala som jeho nech sa informuje a vybera( on sa chvali, ze je "elekt. ing.".... a mne taketo pojmy ako vykon, aku bateria a pod. nic nehovoria) ...a ja som zatial odbehla medzi rastlinkygrinning smiley...a potom uz len platilaaaaa... winking smiley
    Doma to zase ozbaloval on... haha.... a ja som isla urobit kavu...pre nas oboch a mojho ocka..Nooo...a az teraz som nasla navod v krabici, takze on sa do neho ani nepozrel eye rolling smiley...( Hm...ale aj tak som planovala vecer do neho juknut - z praktickeho dôvodu - kvoli cisteniu..- inak totiz nenavidim "studovat" navody... vlastne som asi podobny typ ako ten horespominany typek, tiez radsej skusam.eye rolling smiley.)
    ----------------------
    Tak mi treba ked nemam rozum a spolieham sa na stareho paprdu (60r.)..totiz uz moc davno tvrdim, ze ...chlapi od urciteho veku zvycajne su uz nanic....ani bohvieaky osoh, ani na ozdobu..Pardon damy, ak doma mate vynimky, ale ja v okoli takeho po patdesiatke ani nepoznam, co by mu to este riadne palilo, mal iskru, elan...a isiel s dobou..UFF! smoking smiley
     
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Co udělat?

    Datum: 23.06.2009 20:07
     

    Mám velkou zahradu . všechny záhonky pod černou fólií - některé zdobí kameny, jiné kůra, jiné kombinace obého........jenže mám taky jeden velký záhon trvalek - zahradnice profesionálka - mi poradila - ať počkám pár let, že prý se trvalky sami zabydlí a rozrostou.............jenže rozrůstají se nejen trvalky, ale i plevel, tráva, řebříček - a já pleju, pleju a pleju a už mám vztek. Vloni už jsem vyplela a čistá místa vysypala kůrou - to bylo dobré k tomu, že se plevele lépe a snadněji rozrůstají....angry smiley angry smiley angry smiley ..............dneska už jsem tak zoufale koukala na ten záhon a říkám si, že bych nejradši všechny trvalky vyndala ze země, záhon přeryla, znovu vyrandapovala, a pak po čase pokryla černou fólií a zakryla kůrou a kameny - jenže jsou tam rozrostlé pivoňky..............jenže kytičky nasazují na květ.........chjo, prosím, co by jste a kdy by jste s tím co dělaly??????????

    Mám to nechat na podzim? Nebo vsadit na letošní hnusné léto???????

    Za každou radu budu vděčnáflower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co udělat?

    Datum: 23.06.2009 20:45
     

    Nemám nikde fólii, já pleju a pleju a pro změnu - pleju eye rolling smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Co udělat?

    Datum: 23.06.2009 21:12
     
    Jaxi winking smiley...trvalkovy zahon - zapojeny - naozaj si neviem predstavit s foliou winking smiley... to potom uz len tak ako pises - folia, mulc a semtam nieco..ale to je uz iny typ zahrady... eye rolling smiley..

    To musis sama posudit, ci mas trpezlivost ...a urcity nadhlad ..pri zahradniceni...ze to obnasa nielenn uspechy, ale aj neuspechy,dost driny.. boj s burinami a skodcami...kedy aj nadavas, alebo ronis slzy ( to tu robievame casto svorne)...ale odmenou ti je to nieco co si vypiplala svojimi rukami... a hlavne zaplava kvetov od jari do neskorej jesene(...samozrejme obcas ta natruc aj nic neodmeni winking smiley a len nastve..ale ty vtedy dufas, ze na buduci rok bude inak!!..)
    Hm...lenze je uplne samozrejme, ze nie kazdy sme rovnaky...ked ta to jednoducho nebavi, tak..ta to nebavi...a preco by si sa musela nasilu venovat niecomu, co sa ti zda nezmysluplne..
    Prijmi take rozhodnutie, ktore vyhovuje tebe...lebo... grinning smiley on ten boj s burinou je nekonecna piesen, asi tazko niekto najde zaruceny sposob ako sa jej nadobro zabavit..
    Hovori sa, ze 15cm mulcu nepusti burinu winking smiley...asi hej...nejaku dobu...ale ...aj tak neverim ze nad burinou mozes uplne vyhrat...ona potvora ma vydrz a silu...( darmo osetris zahon roundapom, v zemi mas nadalej nejake semena burin, ktore raz vyklicia - klicivost semien burin je 40-70r....a niektore potvory postupne prelezu aj cez textiliu.. winking smiley
    ..takze myslim ze toto je nekonecny boj...ale na druhej strane si treba hovorit, ze mat v zivote len take problemy... smoking smiley
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (24.06.2009 08:32)
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Co udělat?

    Datum: 24.06.2009 08:13
     

    Já sice folii mám...třeba na jahodách....ale plevel se prodral dírama místo jahod, takže na to kašlu...raději budu plejt. I když na keřovém záhonu mám taky f olii, na tom kůru...a tam plejt nemusím. confused smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co udělat?

    Datum: 24.06.2009 08:27
     

    Mono, mít jahody, tak je taky podložím fólií, protože nejen trochu brání plevelu, ale urychluje zrání. V zeleninové/ovocné zahradě to myslím smysl má.

    Jsem na tom, jak Kerie - spíš se mi líbí parková, trochu divoká zahrada, bez umělých ohraničení záhonů a květinových ostrůvků. Raději dvakrát do roka skalku i záhony obryju a vyndám prorůstající plevel, než kamínky (obzvlášť kačírek) - ale to už mě znáte, ne? Co jsem kdysi měla na své původní zahradě, byl dvacetimetrový květinový rabat, po kterém toužím i teď, ale máme zahradu malou a nevejde se. Chce prostor a podívání z dálky, což při členitosti zahrady nejde, tak si musím nechat zajít chuť.

    Jenže každý má jinou představu zahrady a fajnový na tom je to, že si svou představu může každý na tom svém plácku zrealizovat a to je krásné love smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Co udělat?

    Datum: 24.06.2009 08:30
     

    Drahuško...no proto právě folii na trvalkové záhony nedávám...rostliny se tam rozrůstají a sem tam plevel mi nevadí...taky mám raději divočejší zahrady. Barevné mulčovací kůry nejsou pro mne. Ono by se mi to ani k vesnické zahradě nehodilo. Takže si myslím, že tu folii dám už jen k růžím..,.tam bych chtěla jen růže a okolo levandule. winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co udělat?

    Datum: 24.06.2009 08:36
     

    Mono, já kvůli plevelu všechny růže zrušila, protože jsem měla ruce rozdrápané, až hrůza a špatně se mi to hojilo. Všechny jsem rozdala. Teď mám jen dvě pnoucí a jednu údajně skalkovou, ale je velká a kvítka mrňavá..... Asi taky půjde, i když je stará.

    U tebe se mi právě květinové záhony moc líbí, protože máš prostor a tím vyniknou. Můžeš mít jednotlivé druhy rozrostlé a ne jednu krčící se rostlinku, která se bojí vyhodit výhon, protože bys jí ho nemilosrdně upajcla. Myslím, že to vyváží všechnu tu dřinu, kterou na tak ohromné zahradě máš thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Co udělat?

    Datum: 03.07.2009 19:28
     
    hort.jpg
    Další fotografie:

    Konečně jsem našla vhodné místo pro hortenzie...

    A druhé foto - vyroundupováno na záhon růží...

    Zítra dodělám hortenzie a vrhnu se na to rytí... grinning smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co udělat?

    Datum: 03.07.2009 20:26
     

    Mono, jsi dříč.thumbs down

     

    Vypadá to, že nemáte poblíž žádný sousedy, co? Musíte tam mít klídek ne?smoking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co udělat?

    Datum: 03.07.2009 21:57
     

    Hi hi, Gabčo, sousedy mají, ale to mají tak velké latifundie winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.