úterý 21. května, 06:58 Svátek má Monika
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Práce na zahradě - červen, červenec

Datum: 05.06.2008 13:46
 

Dneska jsem řádila s nůžkama v ruce: čilimník, floxy, iberka, mochna, buxus, kuklíky, dlužichy, mateřídoušky - brala jsem to šmahem, snad ty rostliny můj zásah přežijí winking smiley . Byla toho dvě narvaná kolečka!!!eye popping smiley

 

Taky jsem posbírala zaschlé cibuloviny a pohnojila rododendrony, azalky, vřesy.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 19 z 20
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 11.07.2009 00:02
     

    Dámy, Vy furt nechápete, že Mona připravuje přistávací dráhu na tu helikopteru! Někdo buduje odstavné parkoviště, někdo helioport winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 11.07.2009 08:03
     

    Missi...copak helikoptéra...ale cessna...a nějakej Hawk neboco... grinning smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 11.07.2009 08:38
     
    Moni, super!!!...aspon budem mat nabuduci zraz kde pristat... eye rolling smiley i ked ani Cesna, ani ten Hawk a pod. to sotva bude.. Len stara klasicka brezova METLA to isti ....( fakt taku relikviu mam niekde na povale...)smoking smiley
    -----------------
    Hm...ale teraz k tvojej zahrade.. Ja co som vzdy zahradnicila na zahradke ako dlan priznam sa, ze som si totiz predtym ani vobec nevedela predstavit ako sa buduje zahrada na takej velkej ploche - doslova na luke - ako mas napr. ty...Ako sa postupuje pri vytvarani kvetinovych ostrovcekov tak, aby....raz z toho bola zahrada, ktora posobi ucelene..a zaroven poskytuje mnozstvo rozmanitych zakuti...... A vies, ze prave na tvojej zahrade a tvojej praci dnes uz tu predstavu(teoreticky) trochu mam winking smiley...aj ako to raz asi bude vyzerat thumbs down
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 11.07.2009 09:07
     

    Keria...tak přesně to byl zpočátku můj záměr...rozdělit tu zahradu na segmenty, různá zákoutí. Jenže zatím to je všechno malé, keře, stromky, takže fakt je to o té představivosti...až tohle povyroste, nebude vidět tam, až povyroste tohle, oddělí to tady tu část....prostě musím si hodně domýšlet...ale nemysli si, že to mám někde nakreslené, nějaký plán. Nemám!!! eye rolling smiley Vždycky něco naplánuju a nakonec to dopadne úplně jinak. grinning smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 15.07.2009 17:04
     

    Po těch deštích furt jen seču a seču. Tráva roste jak z vody.grinning smiley No a pask taky pleju. Včera jsem přesadila dirmána,bo už jim byly malé květináče a při každém větříčku se válely po zemi. A dnes jsem sadila oleandry od Anny.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 15.07.2009 17:05
     

    Já dnes před deštěm stihla přesadit orlíčky a dřišťály, které překážely v záhonu, kde mám rododendrony a azalky...

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 15.07.2009 17:16
     

    Tobě že na té plantáži někde něco překáží? Tam má každá rostlina své vlastní 2+kkgrinning smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 15.07.2009 17:23
     

    Ale houbelec...jenže orlíčky se semení a zaplevelily mi rododenrdon...a ty dřišťály jsem tam měla jen tak píchlý na zakořenění...a už kapánek povyrostly. grinning smiley Takže teď jsem ten záhon očistila od nežádoucích rostlin, přidám rašelinu a dodám kůru.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 15.07.2009 17:53
     
    dsc_0868.jpg

    A já jsem našla zapadlý pytlík s koupenou jiřinoustydlin smiley - a ona je živá, dokonce trochu pouští! Namočila jsem ji do vody a zítra ji zasadím. Věra

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 15.07.2009 17:55
     

    Ale zasloužím i pochvalu za pilnost. Silně jsem prostříhala keře josty, rybízů a angreštu. Z ostříhaných větviček jsem obrala přezrálé plody. Teď jsem odpeckovala kýbl meruněk, očistím jostu, černý a bílý rybíz a půjdu tvořit pečený čaj a džem. Už předem mě bolí záda.Věra

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 15.07.2009 18:20
     

    SPIKE,lepší pozdě než nikdy,co?grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 17.07.2009 08:41
     

    ahojky, nevím kam se obrátit, ale poradí někdo, jak donutit pejska ať mi nechodí se svojí potřebou na MŮJ NOVÝ TRÁVNÍČEK? Má na to celou zahradu a musí dojít zrovna na ten nový kousek trávníkuangry smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 17.07.2009 18:50
     
    Irisko - vsak predsa musi ukazat ze o nom vie - kedze je to nieco nove...a teda riadne oznackovat winking smiley...a hlavne ked vas videl ako sa s nim mordujete...
    Hihi, moje psy dtto vzdy s oblubou sa svojou troskou pridali, ked sa nieco robilo.....aby som si ich vsimla..
    Noo...na jar som tiez dorabala kusok travnika - aby mi hned nenicili kliciacu travu, tak som okolo napichala palicky a natiahla spagat...ked trava trochu zosilnela, tak som to dala prec - na uvod tiez tam obidve potvory chodili robit hromadky o dusu...ale potom ich to uz preslo..a teraz to uz byva ako predtym rovnomerne "rozlozene" - kde pride... winking smiley
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 18.07.2009 15:42
     

    Keria...provázek na tyčkách jsem měla, dokud tráva nevyrostla. pak se špagát sundal, aby se tráva mohla posekat a za pár dní mě pejsek nevítal, když jsem došla domů. Jsem věděla že něco provedla......jasně..hrabala na novém trávníku, tak je po trávě.......a další dny udělala potřebu, takže mám pár vypálených žlutých fleků na novém trávníkuangry smiley a pár fleků bez trávy.....no nádherathumbs up

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 29.07.2009 10:11
     

    Celý kus záhonu, kde byly lilie a hyacinty (tedy část) vyrývám, zeminu prosívám...objevila se tam bršlice. angry smiley Při té příležitosti záhon mírně rozšířím ( winking smiley) a upravím.

    Podél plotu mám vyroundupováno na ,,plevelné´´ rostliny...ať se tam třeba zblázní...regulovat bude PN sekacím traktůrkem. grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.