středa 8. května, 03:08 Svátek má Statní svátek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Práce na zahradě - červen, červenec

Datum: 05.06.2008 13:46
 

Dneska jsem řádila s nůžkama v ruce: čilimník, floxy, iberka, mochna, buxus, kuklíky, dlužichy, mateřídoušky - brala jsem to šmahem, snad ty rostliny můj zásah přežijí winking smiley . Byla toho dvě narvaná kolečka!!!eye popping smiley

 

Taky jsem posbírala zaschlé cibuloviny a pohnojila rododendrony, azalky, vřesy.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 20
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 08.06.2009 11:44
     

    Keria, já jsem zkoušela ten mech z chodníků. Dokonce z různých stanovišť. Nejvíc jsem věřila tomu, který rostl na chodníku a podezdívce jedné betonové hradby na slunečním úpalu=stejné podmínky jako máme my, ale nepodařilo se. I když jsme poctivě rosili, stejně se vždy po pár dnech odloupl. Tak teď už nezbývá než zkusit potírat tím bílým jogurtem.

    Taky jsem si vzala k srdci rady Drahušky, které dávala v sekci leknínů Haně. Zkusím po odkvětu rozsadit skalničky a osázet jimi břehy jezírka. Ale to bych musela mít 100 takových skalek jako máme, abych měla dost sazenic na to synovo Gabčíkovo, kde je tolik viditelných betonových spár mezi kamenama. Nicméně, pomalu ale jistě.....krok za krokem, třeba to za pár let bude vypadat trochu k světu.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 08.06.2009 15:51
     

    Chtěla jsem posbírat jahody a tak trochu plejt...jenže se nad zahradou prohání roj včel a ještě nikam nesedl, tak tam raději s dětma nejdu. eye rolling smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 08.06.2009 16:31
     
    roj2.jpg

    Roj už se usadil, jdu plejt. eye rolling smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 08.06.2009 18:38
     

    MOno... eye popping smiley...tak dávej bacha ať je nějak nenaštveš.. winking smiley

    Drahu teda vypadá to dobře..ono to zaroste si myslím..Já teda přihrábla brambory, postříkala cestičky, semo - tamo oplela..Jo prolila jsem kompost bakteriema, páč sem tam narvala i větve z ibichů, tak a´t je to rychle rozložený..na slimáka jsem žádného nenarazila, ani na nějaké škody, které by způsobil, mandelinky také ne..Teda na jednom keři asi před 14 dny , tak jsem ho a ty okolo stříkla a dobrý..asi to byla nějaká zatoulaná..Zelí a kapusta už dělá hlavičky, další várka salátu a keblubů roste.. winking smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 08.06.2009 18:47
     

    Lado...já se spíš bojím, že se přes noc někam přestěhujou a já budu muset obejít celou zahradu, každý strom, než vypustím děti ven. eye rolling smiley

    Vyplela jsem dva velké záhony a z obraných jahod zamrazila dřeně. (jako vždy na zimu, ale v srpnu už nebude ani jedna grinning smiley)

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 08.06.2009 19:47
     

    Mně je dnes úplně hanba, protože krom ostříhání pivoněk a vyvázání zvonků, jsem naprosto nic nedělala. Přemlouvám se k dláždění kousku před teráskou těma starejma maličkejma kostičkama (mají asi 5x5cm), ale nějak se nemůžu odhodlat sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 08.06.2009 21:06
     

    drahuško, ty máš naděláno teď dopředu, tak chvilku odpočívej winking smiley flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 08.06.2009 21:07
     

    555: tak to prozatím vyřeš netřesky a rozchodníky. Množí se úžasně rychle, stačí ti kousek do škvíry a za rok je tam placka zeleně.

     
  • Status: nováček

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 08.06.2009 21:10
     

    (mabouvivian57@yahoo.com)
    Ahoj,
    Jak se máte naději si dobře, já mabouVivian krásné dívky a já pokles na vašem profilu (www.week.cz), a já jsem rád, co jsem viděl, jsem přesvědčen, že budeme moci seznámit, takže pokud si nejste zájem, Pls mi tady v pořádku pro další komunikaci, jsem se zastavil zde čekají na vaše odpovědi. Je paní mabouVivian
    Prosím, kontaktujte mě přímo na můj box pro mě dát můj obrázek a ostatní komunikace.
    (mabouvivian57@yahoo.com)

    Hello,
    How are you hope you do well, I mabouVivian beautiful girls, and I drop in on your profile (www.week.cz), and I like what I saw, I believe that we will be able to get acquainted, so if you are interested , Pls me here okay for further communication, I stopped here waiting for your response. It is, Ms. mabouVivian
    Please contact me directly to my box for me to give you my picture and other communications.
    (mabouvivian57@yahoo.com)

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 09.06.2009 07:57
     

    Anavi, ty netřesky jsem naflákala do čelní strany skalky kam jen to šlo. Je ale hodně strmá, tak někde nedržela zem a to jsou právě místa, kde chci nějakou tu patinu (mech by byl nejlepší, ale bohužel....). No a stejný problém řeším kolem těch jezírek, kde je strašné kvantum kamenů zasazených do BETONU a jsou mezi nimi široké spáry (betonové) a ty zkusím tedy zakamuflovat nějakými skalničkami, které by se rozlezly do těch spár směrem k vodě. sad smiley Nevím, jestli řešit tuhle anabázi u syna nebo se věnovat své zahrádce. Ale kluk spoléhá na mě,...........tak je to jasný.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 09.06.2009 08:14
     

    555: sežeň si jíl a smíchej zeminu s jílem. Bude líp držet

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 09.06.2009 10:01
     

    S jílem by neměl být tak velký problémgrinning smiley na klukovo zahradě se totiž skoro nic jinýho nevyskytuje.

    Drahuško, jsem natěšená jak závodní kobyla. Sehnala jsem nějaké kusy starého dřeva i potažené trochu mechem. Chci se pokusit o osázení netřeskama event. dalšími skalničkami. Jsem zvědavá, jestli to půjde. Vlastně musí!!!! - při převozu jsme tak zadělali vnitřek auta, že jsem myslela, že manžela klepne. Mravenci, mech a různá jiná havěť byla po celém autěeye popping smiley . Nedovedu si představit tu reakci, kdyby jsem usoudila, že dřevo stojí za prd a přijde vyhodit.

    Jen kde vzít čas.....Na chatičku jsme teď jezdili skoro denně a doma to mám jak po výbuchuwinking smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 09.06.2009 10:24
     
    p5150002.jpg
    Další fotografie:
    555 - noooooo, nechcem byt kuvik...ale napr. netresky a mach mi neidu dohromady...
    Aby mach zostal zivy, musi tam byt sustavna vlhkost.. winking smiley...a netresky potrebuju sucho - skor kamen, strk...
    Ale ine rastlinky sa k tomu staremu drevu a machu mozu nadherne hodit...napr. si viem predstavit aranzma - napr. stare drevo, nejake kamenie.... drobne kapradiny( vlani som si kupila dve take krasky..), trs travy...ale to chce aspon trochu tien... eye rolling smiley
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 09.06.2009 10:59
     

    Keria, máš úplnou pravdu. Ten jeden kousek s tím mechem bych chtěla dát do takového zákoutíčka s minijehličňánky (zatím) a trávou. Je to roh který je tvořen z tůjového živého plotu. Nemám tůjové ploty ráda, tak jsem se snažila ten kousek něčím oživit. Další kus dřeva (bez mechu) by měl přijít na sluníčko s těma skalničkama. To je plánwinking smiley , ale skutečnost může být jiná - až uvidím, jak to vypadá a jak to do zahrady zapadá nebo nezapadá. Jsem amatér - zahrádkářský nadšenec se ze mě stal až tak před půl rokem a tak nemám ještě ani to potřebné cítění pro rostlinky. Snad se i to časem dostaví.spinning smiley sticking its tongue out

    Kéž bych měla cit jako ty nebo Drahuška. Vaše zahrádky jsou mému srdci nejblíž.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 09.06.2009 13:40
     

    Dneska jsem kopala před teráskou terén, Vykutala jsem "vanu" s plochým dnem (ještě není hotová, vyhnal mě déšť), kam nasypu písek a pak se ze mne stane na chvíli dlaždič. No, někdy už tak mluvím, takže jsem vlastně minimálně poloviční dlařdič, ne? winking smiley

    Nechci tam ten hnusný venkovní koberec a bez ničeho nelze, taháme domů hlínu....

    Nikdy bych neřekla, kolik hlíny budu muset odstranit. Dělám v rukavicích, ale už mám dlaně plné puchýřů a to mi ještě čeká vykopat minimálně jedna třetina. Dělám to sázecí lopatkou, protože rýč neutáhnu a ani bych neměla tak začištěné kraje a ploché tvrdé dno... eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.