neděle 19. května, 21:57 Svátek má Ivo
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Práce na zahradě - červen, červenec

Datum: 05.06.2008 13:46
 

Dneska jsem řádila s nůžkama v ruce: čilimník, floxy, iberka, mochna, buxus, kuklíky, dlužichy, mateřídoušky - brala jsem to šmahem, snad ty rostliny můj zásah přežijí winking smiley . Byla toho dvě narvaná kolečka!!!eye popping smiley

 

Taky jsem posbírala zaschlé cibuloviny a pohnojila rododendrony, azalky, vřesy.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 20
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Co udělat?

    Datum: 04.07.2009 08:04
     

    Folii nemám, na jediném místě (ještě na staré zahradě) jsem ji rychle zrušila. Dala bych jí fakt tak pod zeleninu (pravda, mám pod ní vlastně okurky), jahody pěstuju s česnekem a cibulí, takže tam taky nee, mulčuju slámou.

    A přesně, mám ráda zapojené, divoké záhony (teď doháním letničkama, i když taková pidi kopretinka na jaře zasazená, celou zimu mučená v květináči, je najednou 50cm trs - šíře i výše, a to je nízká), takže ve finále plevel nemá moc šance. Navíc, mám úžasnou věc, plečku na dlouhé tyči (do růží jak dělaná), plet budu předpokládám tak dva roky (než zlikviduju zásobu semen v zemi), pak se rozrostou kytky a o zbytek se postará mulč. Mulčuju posekanou trávou, takže je to tak každých 14 dní 5-8 cm trávy, náletová semena nemají moc šance a když, tak je plečkou zlikviduju.

     

    Jinak je u nás dneska "mlíko", mlha že nedohlídnu na protější záhonek, tak jsem toho využila a řádně všechno zalila. Včera jsem rondupovala záhon pro růže (no záhon, asi 3.5 x 25m), tak mám dneska "rondupový palec" - obdoba tenisového lokte winking smiley, bolí to jak sfiňa

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co udělat?

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Co udělat?

    Datum: 04.07.2009 08:08
     

    gabco...sousedí s náma výběh pro koně, z druhé strany zahrady sousedů a pak už jen pole. Klídek je, ale přesto bych chtěla ten plot něčím popnout, ať nečučím na drátěné pletivo. eye rolling smiley grinning smiley

    Roundupoval včera muž a i když potom pršelo, tak plevel viditelně vadne.

    Taky je u nás mlíko...

     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Co udělat?

    Datum: 04.07.2009 08:29
     

    S námi sousedí pole, lada (země nikoho, jednám o pronájmu) a sousedovic (lufťáka) zahrada, na té jeho straně hodlám vysadit jedlý živý plot (nestříká, takže proto), do pole půjdou růže a různé kvetoucí keře, a směr lada je lesík, tedy smrkový (zatím) živý plot. Ale už tam mám doubek, buk, břízu a dvě borovice, kradla jsem nálety winking smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Co udělat?

    Datum: 04.07.2009 09:05
     

    amazonko... grinning smiley taky nálety? My též...plus muž byl na brigádičce u lesáka a on mu dal semenáčky různých stromů...ale to množství šlo do stovek...jenže samozřejmě dvě třetiny odešly. sad smiley

    Dokončila jsem hortenzie...jdu na ty růže. eye rolling smiley grinning smiley

     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Co udělat?

    Datum: 04.07.2009 09:15
     

    No, jám mám (až na tři) hortenzie v kbelíkách, ty přijdou do růžového záhonu v místě, kde je švestka. Jinak rýt tu vyrondupovanou hrůzu mám v úmyslu tak za 14 dní (a do listopadu tam vyseju asi svazenku, či něco podobného - zakryje, obohatí a když se vysemení, tak se nic neděje, je hezká), nebo tam vysadím dýně, aby přikryly tu plochu tongue sticking out smiley jinak mi to zase totálně zaroste.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Co udělat?

    Datum: 04.07.2009 09:36
     

    Amazonko...a když někde vzadu na zahradě něco vysadíš...lítáš to tam zalévat? Já mám totiž problém cokoli vysadit u plotu u pole...bo je to přes zahradu 100m a tahej tam konve... confused smiley eye rolling smiley

     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Co udělat?

    Datum: 04.07.2009 10:14
     

    To teda nezalejvám, proto tam taky musí všude přijít super odolné druhy winking smiley

    Ale mohutně mulčuju, taky je tu jíl, ten vodu celkem drží, no a pak počítám s úhynem, na jaře jsem takhle sázela meruňku, broskev, myrobalán, ty nálety a všechno přežilo, musí si vodu najít sami spinning smiley sticking its tongue out

    Jinde jsem zasadila hosty (na jaře, jako zásobní záhon, pravda do stínu, ale zase pod smrk), a od té doby se na ne jen chodím dívat, vodu ode mne ještě neviděly. Bují tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Co udělat?

    Datum: 04.07.2009 10:31
     

    Tak to máš v pohodě...mně toho hodně uhynulo právě kvůli nedostatku vody. eye rolling smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Co udělat?

    Datum: 04.07.2009 17:49
     
    hortenzie.jpg
    Další fotografie:

    Hm...tak jsem to dodělala a už se mi to nelíbí. Olympijské kruhy na zahradě. eye rolling smiley grinning smiley Takže z toho asi udělám jeden velký záhon...zamulčuji, sem tam šutr.

     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Co udělat?

    Datum: 04.07.2009 18:03
     

    Zase jsou to keře, za chvíli kruhy zmizí. Jde o to, jak se ti to bude sekat mezi nima (třeba).

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co udělat?

    Datum: 04.07.2009 18:06
     

    Na olympijské kruhy kašli, zmizí. Amazonka má pravdu winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co udělat?

    Datum: 04.07.2009 20:23
     

    Moni, olympijské kruhy !!! grinning smiley thumbs down Taky myslím,že po nich nebude za rok, maximálně dva smiling smiley, ani vidu winking smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Co udělat?

    Datum: 05.07.2009 07:31
     

    Nebude po nich vidu už dnes!!!!! grinning smiley grinning smiley To bych s PN nevydržela...nic proti sportu, že.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 05.07.2009 08:15
     

    Já se z tebe picnu... grinning smiley grinning smiley grinning smiley seš nějaká nevytížená asi.. winking smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - červen, červenec

    Datum: 05.07.2009 08:45
     

    Ale prd...já to ale chci raději udělat hned... winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.