neděle 28. dubna, 06:38 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a fitness
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Zdravotní pojišťovny

Datum: 20.02.2008 13:19
 

Chtěla jsem se vás zeptat, jestli někdo využíváte určité výhody, které vám nabízejí zdravotní pojišťovny. Já bohužel nikdy nic nežádala - třeba příspěvek na to, že chodím s dítětem plavat apod. Včera jsem pročítala leták od pojišťovny a zjistila, kolik věcí by se tam dalo využít a nikdy mě to nenapadlo- např. příspěvek 300 Kč na vyšetření mamografem (na které je zdarma nárok tuším až po 40.roce věku) nebo různá očkování pro děti, která jsem cvakla v plné výši a doklad už nemám.

Znám spousta lidí, kteří to mají zmáknuté do detailů a pořád chodí s paragony a nechávají si něco proplácet... winking smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zdravotní pojišťovny

    Datum: 20.02.2008 13:48
     

    No já vůbec nevím...k doktorovi chodím jednou za rok na prevenci...očkovat se nedávám...winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zdravotní pojišťovny

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zdravotní pojišťovny

    Datum: 20.02.2008 14:04
     
    Lado, tak ty jsi vůbec spešl případ smiling smiley. Já málem taky k doktorovi netrefím, spíš mi jde o ty děti a preventivní vyšetření.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Zdravotní pojišťovny

    Datum: 20.02.2008 14:05
     
    Nevyužívám. K doktorům skoro nechodím, mamograf mne čeká letos....
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zdravotní pojišťovny

    Datum: 20.02.2008 16:51
     
    taky o tom nic moc nevím.kdysi jsem si nechávala proplatit antikoncepci,ale to asi skončilo.příjde mi,že na co má člověk nárok,je před ním docela utajeno a já osobně mám dost lítání po úřadech,tak na nějakou pojištovnu ani nevzpomenu.možná je to škoda.
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zdravotní pojišťovny

    Datum: 20.02.2008 17:05
     
    Anavi...děti jsou jaksi taky mimo.. grinning smiley Je ale fakt, že spoustu lidí po asi tom moc nepátrá , možná by se jeden divil...o co přichází...
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zdravotní pojišťovny

    Datum: 20.02.2008 22:36
     
    Lado, právě z toho důvodu jsem to napsala. Myslím, že to využívá málo lidí sad smiley, většině se nechce lítat po úřadech sad smiley
     
  • Autor: alca
    Status: začátečník

    Re: Zdravotní pojišťovny

    Datum: 21.02.2008 10:31
     
    K doktorům také nechodím ale využívám příspěvku na plavání od OZP.
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zdravotní pojišťovny

    Datum: 16.07.2008 16:04
     

    Párkrát jsem po úrazu využila revizního doktora, když jsem musela brát drahé léky kvůli alergii na léky, které jsou hrazené. (např. 2 tablety za 600-700,- Kč, velké balení - do tisíců). Vždy mi plnou úhradu potvrdili. Je to ale už pár let zpět.....

     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: Zdravotní pojišťovny

    Datum: 16.07.2008 16:59
     

    Připojím se k diskusi, protože jsem krátký čas pracovala pro VZP a shodou okolností jsem psala článek o tom, na co všechno peníze poskytujeme smiling smiley Můžu vám říct, že se dá z pojišťovny vymámit příspěvek skoro na všechno. Rovnátka, plavání, přilba na kolo, dovolená u moře...

     
  • Autor: terka
    Status:

    Re: Zdravotní pojišťovny

    Datum: 16.07.2008 22:27
     

    ale to asi jen pro ty děti, že? confused smiley

    Galad_Elen napsal(a):

    Připojím se k diskusi, protože jsem krátký čas pracovala pro VZP a shodou okolností jsem psala článek o tom, na co všechno peníze poskytujeme smiling smiley Můžu vám říct, že se dá z pojišťovny vymámit příspěvek skoro na všechno. Rovnátka, plavání, přilba na kolo, dovolená u moře...

     
  • Autor: terka
    Status:

    Re: Zdravotní pojišťovny

    Datum: 16.07.2008 22:28
     

    příspěvek na antikoncepci byl fajn, 500 na rok, ale na zemi se nenajdou, že? škoda, že to zrušili...asi aby zvýšili porodnost grinning smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Zdravotní pojišťovny

    Datum: 16.07.2008 22:36
     

    Tak já jsem teď u VZP čerpala 500,- příspěvek na očkování, nechala jsem Denču očkovat na žloutenku.

    A 1000,- na školku v přírodě. Hodlám ještě využít ten příspěvek tuším taky 500,- na ochranné prostředky.

    Vypsala jsem jediný papír a 500,- přišlo na účet, žádný štráchy s tím nedělali.

     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: Zdravotní pojišťovny

    Datum: 17.07.2008 10:33
     

    Jojo, jen pro děti:-/

    Teď jsou nové tuším příspěvky na odvykání kouření(to už je pro dospělé:-))

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zdravotní pojišťovny

    Datum: 17.07.2008 12:41
     

    Dneska mi kamarádka říkala, že pojišťovna údajně přispívá 1 000 Kč na vakcínu Prevenaru, který stojí 2,5 tis. Tak to už by stálo za optání confused smiley

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a fitness (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.