pátek 26. dubna, 02:47 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dělená strava
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Dělená strava
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Papinka
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Dělená strava - recepty

Datum: 12.05.2009 06:44
 

Zakládám téma, kde si budeme vyměňovat osvědčené recepty v souladu s dělenou stravou podle LK. Prosím, nadepište vždycky nahoru název a k tomu písněte, do které skupiny to patří, pro lepší orientaci - když třeba budeme hledat tip na obídek smiling smiley nebo večeři mls smiley

 

Zdravé recepty najdete např na: [www.varimezdrave.cz]

Prosím nekopírujte recepty do této diskuze přímo z jiných stránek! (admin)



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 13
  • Autor: Jarus
    Status:

    Re: Lilkové bruschetty - kytičky

    Datum: 20.02.2014 19:25
     

    [fresh.iprima.cz]

     

    Našla jsem super recept na této adrese: lilkové bruschetty mls smiley mls smiley mls smiley mls smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Jarus (25.02.2014 19:43)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Lilkové bruschetty - kytičky

     
     
  • Autor: Issis
    Status:

    ROHLÍKY, PLETÝNKY, HOUSKY Z DOMÁCÍ PEKÁRNY - kytičky

    Datum: 23.02.2014 12:56
     

    Je to recept na přípravu těsta v domácí pekárně.

    Do pekárny dáváme ve stejném pořadí jak je psané.

     

    250 ml vody
    špetka cukru ( fruktozy )
    1 lžička soli
    3 lžíce oleje
    2 lžíce Solamylu
    500 g hladké mouky
    1,5 lžičky sušeného nebo necelá 1/2 čerstvého droždí

     

    Zapneme pekárnu na přípravu těsta.

    Potom už s těstem pracujeme jak jsme zvyklé. Uděláme pletýnky, rohlíky nebo suky, bochánky. Na plechu necháme ještě 30-40minut kynout a pak šupnem do trouby.

    Pak pomašlujeme jen žloutkem, či vodou, můžeme posypat semínky nebo hrubou solí a pečeme ve vyhřáté troubě při 220°C / cca 10 minut, pak stáhneme teplotu na 170°C a dopečeme, až mají zlatou barvu.

    DOBROU CHUŤ flower smiley flower smiley flower smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Issis (23.02.2014 12:57)
     
  • Autor: Issis
    Status:

    LOUPÁKY Z DOMÁCÍ PEKÁRNY - kytičky

    Datum: 24.02.2014 13:29
     
    p2240467.jpg

    300 ml vody
    100 ml oleje
    100 g fruktozy
    trochu soli
    1 žloutek
    600 g hladké mouky
    1,5 lžičky sušeného nebo necelá 1/2 čerstvého droždí

    Do pekárny vkládáme ve stejném pořadí jak je psané.
    Zapnem program na přípravu těsta.
    Pak už pracujem s těstem obvyklým způsobem. Uválíme loupáky, necháme na plechu ještě tak půl hodiny nakynout, pomašlujeme žloutkem s rumem, posypeme mákem.
    Já pekla na 150°C asi tak 15-20min podle trouby.
    DOBROU CHUŤ grinning smiley
     
  • Autor: Jarus
    Status:

    Re: Tmavé KAIZERKY - kytičky

    Datum: 26.02.2014 17:48
     
    kaizerky.jpg

    25Og žitné mouky

    150g polohrubé mouky

    100g hladké mouky

    1 lžička soli

    1 lžička fruktózy

    5g suš. droždí

    200 - 250 ml sojového mléka

    70g oleje

    100g sojové smetany(sušené)

    semínka lněná nebo sezamová

    Zpracujeme v domácí pekárně na program TĚSTO

    Po vykynutí rozdělíme na 8 dílků

    Upleteme

    Předehřejeme troubu

    Na plechu s pečícím papírem necháme asi 15 minut ještě kynout

    Potřeme žloutkem a posypeme semínky

    Pečeme 180 C
    Tento recept jsem si vyprosila od kolegyně, která mi dala dneska kaizerku ochutnat. Byla výborná.
    Jenom jsem je upravila na dělené......Dobrou chuť smiling smiley smiling smiley winking smiley
    Vypadala jako z obchodu..... mls smiley mls smiley mls smiley
     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Jarus (19.07.2014 18:44)
     
  • Autor: zuzazuza
    Status: nováček

    Re: Tmavé KAIZERKY - kytičky

    Datum: 28.02.2014 07:13
     

    těch 100g sušené smetany je tam zbytečně, jsou dobré i bez toho...

     
  • Autor: Jarus
    Status:

    Karlovarský knedlík ze zvířecího chleba

    Datum: 02.03.2014 16:16
     
    Další fotografie:

    Karlovarský knedlík ze zvířecího chleba


    1 hrnek (1/4l sušeného mléka)

    1/4l tekuté mléko

    3 lžíce zvířecí strouhanky

    2 žloutky

    Zvířecí chleba(množství asi jako za 2 housky)

    sůl, nasekané bylinky( já dala petržel )

    Sníh ze 2 bílků


    Zvířecí chleba nakrájíme na kostky, přidáme žloutky, sůl , strouhanku a suš. mléko. Zalijeme vlažným tekutým mlékem. Promícháme a nakonec přidáme sníh.

    Vymazala jsem si 3 hrnečky máslem, vysypala zvířecí strouhankou a do 3/4 hrnku jsem dala směs knedlíku. Dala do hrnce ,aby byla voda nad polovinu hrníčku. Přiklopila poklicí a vaila jsem 30 minut. Potom jsem vyndala hrnky z hrnce , obkrojila a knedlíky mi krásně z hrníčku vypadly.Po vychladnutí se hezky krájí.

    Ze zbytku těsta jsem zkusila dát do alobalu, přes to fólii a zabalit do bonbonu. Vařila jsem od doby varu 25 minut.

    Zvířecí chleba..............je v receptech, nevím na jaké straně, ani nevím kdo ho tam vkládal, kdo nechce hledat . :3 vejce,10 dkg mandlí, 10 dkg strouhaného křenu, 10 dkg syrové drůbeží mleté, drcený kmín.

    Přeji všem dobrou chuť mls smiley mls smiley mls smiley mls smiley

     
  • Status:

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 16.03.2014 13:53
     

    CHLÉB Z TROUBY.

    3 hrnky hladké mouky(může se dát po hrnku -špaldová,chlebová,celozrná),11/2 lžičky soli,1 lžička kmínu-já dávám drcený.,1a1/2 hrnku vody,1/2 lžicky-1celá sušeného droždí.

     

    V míse smícháme sypké suroviny,přidáme vodu a opět promíchámeMísu s těstem přikryjeme a necháme kynout 8-12 hod(já zadělám večer a ráno peču.Těsto vyndáme z mísy na pomoučněný vál a několikrát přehneme strany a necháme tak půl hoďky kynout.Mezi tim rozpálime troubu i s hrncem na 180-200 stupňů ,bochník vložíme do hrnce a přikryjeme poklicí.Takto pečeme 30 minut,pak poklici sundáme a pečeme ještě 20 minut.(já to raděj peču na 180).poté chleba polozim na mřížku vychladnout.

     
  • Autor: Andel
    Status: nováček

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 17.03.2014 21:54
     

    Dana ten chlebik nema chybičku spinning smiley sticking its tongue out dik za ten recept

     
  • Autor: Zamina
    Status:

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 28.04.2014 10:04
     

    Maková buchta

    Postup:

    1 hrnek mléka – nejlépe makového, návod na přípravu zde: [www.varimezdrave.cz]

    1 hrnek – mletého máku, 3/4 hrnku – cukru krupice, 2 hrnky – polohrubé mouky, 1 balíček – prášku do pečiva, 3 lžíce – olej, lžička skořice

    Pak už jen stačí vše smíchat..(přidala jsem ještě makové mléko, jelikož to bylo příliš hutné)…vylejeme na plech s pečícím papírem a pečeme zhruba 20 min. v předehřáté troubě.

    Jen pár poznámek- mléko jsem použila sojové a přišlo ho tak o maličko víc- cca 1 1/4 hrnku- ale to je podle nasakavosti maku a mouky.

    Cukr jsem použila fruktozovovanilkový asi tak slabou 1/2 hrnku- pro mě i méně, ale to je dle chuti.

    Pekla jsem v dortové formě .

    Moučník je velice vláčný a je možné i prokrojit a pomazat pikantní marmeládou nebo povidlím.

     
  • Autor: Zamina
    Status:

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 09.05.2014 06:31
     

    Makovomrkvový koláč.

    Nastrouhám 3 mrkve najemno, přidám cca 3 lžíce maku, 3 lž.kokosu a3 lžíce když mám mleté ořechy nebo mandle- když ne dám víc kokosu., 1 lžíci kakaa, skořici. Přidám 4 žloutky a kapku mléka/ to je dle šťavnatosti mrky/ a ušlehám sníh ze 4 bílků. Toho mléka jen trochu- těsto je hutnější a přidáním bílků sice zřídne, ale celkově je hutnější.

    Dám do dort. formy a peču 1/2 h na 180 st..

    Díky té mrkvi a kokosu je velice vláčná a já si jí ji rozdrobím do jogurtu/ jakoby místo vloček/.

     
  • Autor: VAJAj
    Status:

    Re: KÁVOVÝ DORTÍK-ZVĚŘ

    Datum: 23.05.2014 15:07
     
    k.jpg
    Další fotografie:

    KORPUS.....

    Vyšleháme 3bílky přidáme 2lžíce fruktozy(pokud chcete sladší přidejte o lžíci)-žloutky-lehce rychle prohodíme-kakao holandské-špetku sody.Vše lehce promícháme.Těsto vylijeme do dortové formy vyloženým a vymazným máslem peč.papírem.Pečeme v předehřáté troubě 180c 8_12min dle trouby.

     

    NÁPLN.....

    TVAROH-JOGURT-SMETANA-SLADIDLO-(FRUKTOZA)ROZPUSTNÁ KÁVA-ŽELETINA DR. OETKR ZA STUDENA.

    Nápln si uděláme dle chuti já dala celý tvaroh ve vaničce-půl holandie-půl deci smetany(nešlehané)vyšleháme -dochutíme-nakonec zašleháme želatinu.(v 100ml vlažné vody řádně vyšleháme prášek)

    Vylejeme na schládlý korpus(papír necháme)a dáme dobře vychladit do lednice.

    ŽELATINA JE NA 700ML NÁPLNĚ tak si hlídejte množství at ztuhne.Samo můžete udělat jen z vyšlehané smetany se zakysankou,kdo jede volný graf může si udělat korpus světlý do trarohu mixnout nějaké ovoce-nahoru poslkádat ovoce a ještě zalít čirou želatinou.Variací je spousta mls smiley DOBROU CHUT flower smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil VAJAj (23.05.2014 15:13)
     
  • Autor: haskova9
    Status: nováček

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 28.05.2014 09:37
     

    Ahoj všichni,mam prosbu jsem teprve tyden nově na dělené stravě,mam dotaz můžu kaiserky a tmave pečivo z obchodu nebo musim jen pect doma???Díky moc a hodně štěstí pri našem hubnutí!! Jana

     
  • Autor: Issis
    Status:

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 29.05.2014 10:11
     

    haskova9 prosím nepiš příspěvky sem do receptů, pokud nechceš přímo vložit recept. Tady ti stejně nikdo neodpoví. Svoje dotazy směřuj do diskuze DĚLENÁ STRAVA LENKY KOŘÍNKOVÉ 8 . Díky za pochopení. smiling smiley

     
  • Status:

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 31.05.2014 09:07
     
    img_20140531_090650.jpg

    ZVIŘECI CHLEBIK.

    3 vejce-zvlášť bílek-tam přidám troch sody a vyšlehám tuhý sníh.

    100g tvarohu

    100g mletych mandlí

    lžici suš mléka

    sůl,kmín

    Žloutky rozšlehám se solí,pak přidám sůl kmín(trošku)znova zašlehám,pak mandle s tvarohem a suš.mlekem,prošlehám a pak lehce vmíchám sních.Naleju do formičky(srnčí hřbet)-dát pečící papír a do vyhřáté trouby já dala na 200 asi deset minut a pak dvacet minut na 140. Měla jsem horkovzduch.Na vršku trochu tmavší.

     
  • Autor: Issis
    Status:

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 04.06.2014 15:40
     

    PALAČINKY - kytičky


    500ml rostlinného mléka

    200 - 300g hl. mouky smíchané s celozrnnou - já dávám půl na půl

    1pol. lžíce oleje

    špetka soli

    Smažím na teflonové pánvi úplně bez oleje. Ta první se potrhá, ostatní už jsou ok. Může se pak nasladko nebo naslano.

    Taky jde píct palačinky na peč. papíru v troubě.

    Dobrou chuť flower smiley flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dělená strava (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.