sobota 27. dubna, 11:08 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Konzervace
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Konzervace
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Zavařování

Datum: 01.10.2007 09:33
 
zavařujete klasicky v hrnci (a jak dlouho) nebo v troubě (to jsem zatím nezkoušela), ale je to prý rychlejší než v hrnci, poté co jsem zavařila už nespočet skleniček s houbama, bych třeba zkusila i tu troubu, jen nevím jak confused smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 20
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 27.10.2023 17:02
     

    Tu sušenou mám rok doma a neodvážila jsem se ji použít, vypadá divně dávat to sušený roští na jídlo. Já ráda krájím cibuli čerstvou, jsem asi divná. Jinak hlásím druhý 5 kg pytel (od nové sklizně ) úspěšně spěje ke dnu a to jsem několikrát brala i váženou protože byla malá a líbila se mi:-)

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zavařování

     
     
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 27.10.2023 17:52
     

    Těch sušených cibulí je povícero druhů. Občas Lidl a Ikea má běžně suchou ale už jakoby usmaženou. Lidl to mívá když je americký týden. Sypou to na hamburgery. Pak je jen usušená a to je zase docela dobrá věc na vaření v rodinách, kde má někdo trochu problémy se žlučníkem nebo zažíváním.Něco podobného je sušený nebo granulovaný česnek. Při sušení se z cibule dostanou silice, které jsou vlastně hlavní příčinou potíží a bez cibule se vaří blbě. Ale platí jen pří mírnějším postižení.

    Je to taky hodně o zvyku.Třeba na čočku nebo hrachovou kaši mi vyhovuje ta sušená smažená. Přijde mi to míň mastný.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (27.10.2023 17:55)
     
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 27.10.2023 19:32
     

    Aha tak na čočku si cibuli nedávám jim ji holou ani nekyselim.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 20.11.2023 14:47
     
    img_20231120_133329.jpg

    Sirup z kdoulí, necelé 4l

    Až budu příští rok hledat, najdu tady grinning smiley

    2 kg nastrouhaných kdoulí, celkem necelá dvě kila cukru a trochu kyseliny citronové, možná 20 g. Příště asi míň. Nechat stát třeba 5 dní - ztratí zoxidovanou barvu a trochu kvasí (u první dávky kvašení nebylo). Předpokládám, že je to jako s rybízem - co kvasí, to neželíruje. Tmavá barva v pravo je želé.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Konzervace (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.