pondělí 29. dubna, 00:43 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: nováček
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

Datum: 23.02.2010 10:57
 

smiling smiley Aj ja sa chcem pochváliť.

ŽE: Mám základné vzdelanie, 58 rokov a sama, bez pomoci som si vytvorila túto stránku pre radosť:

[zabenka.svet-stranek.cz]

A ešte som sa na internete naučila pliesť košíky.

Pozdravujem všetky, čo sa rady chválime. smiling smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Majka (23.02.2010 11:23)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 21
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 09.06.2022 07:28
     

    Já nechávám květy louhovat přes noc, pak zahřeju, aby se rozpustil cukr a bylo to sterilní, ale nevařím. Je to ale horké. Dětem jsem v zimě kupovala sirup z mateřídoušky, lípy.. a říkám si, že zkusím z tymiánu, když ho tu mám mraky. Budou pokusy.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 09.06.2022 09:06
     

    Mančo, meduňkovou děláme roky tímto způsobem, nikdy se nezkazila snad ani deci.

     

    Natrhat meduňku včetně stonků, roztrhat na drobnější části, poťukám to paličkou na maso, namočím do 5 litrů studené vody, přidám 100 g kyseliny citronové. Nechám do druhého dne, meduňka úplně zhnědne. Potom nahrubo vyndám, když v tom zůstanou drobnější kousky, nic se neděje. Přidám 5 kg cukru, míchám, dokud se nerozpustí. Cca 1-2 dny. Přecedí se to pak přes jemné plátno nebo nějakou silonku. Nalije se do lahví až po víčko, zavíčkuje, položí do temna naležato... vydrží x let. Což máme otestováno díky pár zapomenutým lahvím, ale jinak je hned pryč. winking smiley

    Manca napsal(a):

    Mám naloženo ve vodě a zítra dodělám. Bezovou šťávu a poprvé i meduňkovou. Jen půl litru. Když mi bude chutnat, ještě udělám. Překvapilo mě, že se to má ještě sterilizovat, v jednom receptu psali. Já to naliju horké s zavřu, jak marmeládu. To mi přijde dost.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 09.06.2022 09:10
     

    Tady jsem našla recept, kde dávají kyseliny citronové méně. Ale větší množství zařídí, že má krásnou barvu. Tak to je asi na každém, jak se s tím obsahem kyseliny srovná.

    [www.sonnentor.com]

     

    Ta kyselina citronová by snad ale ničemu škodit neměla:

    [www.ferpotravina.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (09.06.2022 09:12)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 13.06.2022 20:32
     
    287337101_1341702602983984_5786523110897785407_n.jpg
    Další fotografie:

    Pátek odpoledne , brigáda na chatě " akce studánka " . Voda tekla dva roky, něco v potůčku, něco po cestě , v zimě kluziště. Cesta je panelová, panel rozříznout se nepodařilo a tak byl plán "B", naštěstí. ! Oprava byla celkem jednoduchá, jak se zjistilo, udrolilo se dno,... ale co s tím. Naštěstí měla Kordula dekoraci na zahradě, glazované koleno, / lepší než na obrázku ! Průměr pasoval,

    nastrčilo se zevnitř na potrubí a jeden brigádník namíchal dvě kolečka betonu, Kordula měla i kus trubky , co se použila, aby voda zatím netekla na nové dno. Tak celou akci zachránila stará bába, která se tam motala, protože kluk nebyl doma, aby se akce zůčastnil. Jinak nás tam bylo šest, cestu jich používá 60 lidí a všechny autem. angry smileyPůvodně jsme mysleli, že XXXX let stará cesta, nevydržela provoz a trubka praskla, jezdí tam lesáci, nákladní auta se zeminou, když chataři stavěli bazény atd...

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kordula (14.06.2022 06:57)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 18.06.2022 18:36
     
    dscn8139.jpg
    Další fotografie:

    nóo - brigáda musí být .. - u nás dneska taky. naběhla st. dcera se zeťem. vypleli , okopali záhon u horní cesty a vytrhali trávu kolem angličanek . zeťák navíc opravil sekačku .Zuzka ve čtvrtek najela do cihel , co mám místo schodků . divně to vylo a bralo to místy hlínu . - no zjistilo se , že vypadlo jedno kolco z osky a jelo to i po nožích . tak jsem ráda , že to je opraveno thumbs down

    já jsem z chodítka osekala tou těžkou strunovkou okraje po sečení . no ale mám dost - asi mně bolí ledvina- už pár dní . tak musím v pondělí k doktorce .. mám šutr asi se tam zašprajcoval .. pokud budu muset pod nůž , tak mně trefí . sad smiley ..

    1 . f tady je vidět , jak ta sekačka ryla..

    2 a kvetou první ostrožky..

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (18.06.2022 18:55)
     
  • Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 19.06.2022 06:57
     

    Kaaj, snad to nožem neskončí ale upaluj tam, Evin taky marodila nejspíš s ledvinou. Zahradu máš krásně udržovanou, růže kvetou jako o život.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 19.06.2022 12:06
     

    Ráno mně Silva veze k obvodní - ta mně určitě nasměruje na urolog. a ti do špitálu .. to je mi jasné ... už se těším . sad smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 19.06.2022 18:18
     

    Kajo, držím palce, ať to dobře dopadne love smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 24.07.2022 19:50
     
    295074782_5536833029674586_6087686963513252803_n.jpg

    prozatím se to uklidnilo , doktorka říkala , že na ledvinu to nevypadá . proklepala a spíš nějaký ishias. -

    dnes poslala Zuzka fotku z Jedovnice . jsou tam s Markem a kamarádkou v kempu - večer byli na letním kině Zátopek .vyplnili nějakou anketu a Zuzka vyhrála dárkový koš od Spořitelny. co v něm je nevím - vídím tam flašku a nějaké chipsy ,či co??

    mj - Zátopek pochází od nás . běhal na trénink kolem mého dědy. winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 24.07.2022 20:15
     

    !!!MÁM NABOURANÝ ÚČET NA FCB, NA NIC NEREAGUJTE.!!!

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 24.07.2022 20:38
     

    Nabouraný účet? To je v pohodě. To mě když manželka řekla, že je nabouraná, tak jsem se musel za dva měsíce ženit, ale nelituji.

    winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 24.07.2022 20:47
     

    Taku, tak to už u mě nehrozí, tak holt musím zaujmout jinak. grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 24.07.2022 23:33
     

    Kájo, to je dobrá zpráva, že ledvina ne. Ischias je zvládatelnější. A Zuzka měla štěstí, gratuluju.

    Věrko, já asi vím dobře, proč na FB nejsem winking smiley . Nooo, neměla bych na to čas a ani náladu.

     
  • Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 25.07.2022 00:32
     

    Kaaj, tak to je pozitivní. thumbs down V Jedovnici jsem byla ještě před revolucí několikrát. Byl tam už tenkrát kostel s abstraktními obrazy Mikuláše Medka - křížová cesta. A některý mobiliář od výtvarníků Křížovnické školy. Byla ta moderna v klasickém kostele velmi zvláštní. Nedaleko je ještě Senetářov. A tam byl dokonce i kostel zcela moderní. Stavba připomínala loď. Vybavení rozněž moderní. V té době to byo jedno z mála míst, kde bylo možné vidět Medkova díla v reálu. Byla jsem tam asi dvakrát i s nějakou návštěvou z Německa, která tu byla u tchána.

    Koupání je tam taky pěkné co pamatuju.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 28.07.2022 07:38
     

    včera jsme s vnučkou opět mákly.. tři koše ostříhaného . no ale ujelo mi vozítko po asfaltové cestě- Vendy stála a koukala. spinning smiley sticking its tongue out naštěstí se po několika metrech zastavilo o břeh .. kdyby jelo dál , tak by to byl průser - hlavní cesta a zase sklon . dnes přijdou dva- Marek i Vendy, což není dobrá sestava. bu´d budou čumět do mobilů nebo se honit kolem baráku . sad smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.