pondělí 29. dubna, 11:20 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Stano
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Nejstarší vzpomínky

Datum: 08.12.2007 18:40
 

Jak daleko ve vašem životě sahá vaše paměť, na co nejstaršího si vzpomenete?

 

Před pár dny jsem vykládala na návštěvě u rodičů, že si vybavuji opakovaný výjev z jeslí, jak jdeme na procházku nějakým parkem, mírně do kopce, a já koukám na takový velký kočárky, který tlačej "tety" z jeslí, a v nich seděj "spolužáci" z jeslí. Smutně na ně koukám a hrozně si přeju, abych taky mohla jet v kočárku a ne pořád šlapat. A moje o čtyři roky starší sestra mi tuhle vzpomínku potvrdila - chodila ve stejném baráku do školky a dívala se vždycky z okna, když jsme šmajdali venku, aby se podívala, jestli zase šlapu nebo jestli se konečně taky vezu. Bylo jí mě líto, protože mě v kočáře nikdy neviděla.

Pak si ještě matně vzpomínám na to, že mě sestry vyklopily před naším domem z kočárku eye popping smiley.

 

Jak jste na tom vy?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 4 z 5
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 10.12.2007 23:22
     

    Keria, tohle bych prostě nemohla!!!! Nemám dost odvahy... kombinace slov "sama" a "venku ve tmě" - to prostě u mě nejde dohromady sad smiley.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nejstarší vzpomínky

     
     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 12.12.2007 01:19
     

    KASH ... to byly časy, cooo? Víš, ono se to muselo na nás podepsat, ikdyž se to člověk snažil v sobě potlačovat. Nejhorší na tom je, že se to podepsalo na mém vztahu k vlastní mámě. Ne, že bych ji neměla ráda, nemilovala. To nemůžu říct, ale byla na nás hodně tvrdá. Byla jsem nejstarší ze sourozenců, a pilovala na mně své výchovné metody. Nedokáže dát najevo cit k někomu druhému, nedokáže k sobě přivinout ... to mi hodně chybělo a dnes už to nikdo nedožene. Ono to nebylo jenom to čekání ve tmě a zimě před školkou, těch zážitků bylo hodně, ale nechci vytahovat staré strašáky. Už se bohužel stalo, proto teď jsem taková, jaká jsem.... hihi (ne)zdravě praštěná a jenom tak mě něco nezlomí. Hihihi jak to teď po sobě čtu, jako by to psal někdo jiný...

    MAJKA ... víš, každý jsme jiný, každý si své zážitky prožíváme různým způsobem. Máš šťastnou povahu, pro tebe to bylo dobrodružství, pro nás trauma. Ne každé dítě ve 3 letech je tak silné, aby dokázalo bez silného citového vjemu čekat samo ve tmě a zimě, až se otevře školka. Nestěžuji si, jenom jsem hodila do placu svůj nejrannější zážitek z dětství, který mi bohužel utkvěl v hlavě.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 12.12.2007 07:46
     
    No jo, já měla výhodu, že tam nebyla tma a bylo to nedaleko od domova. Ale já byla už jako dítě prdlá. Když mě chtěl táta postrašit, tak mi říkal, že mě strčí do sklepa mezi myši. A já pak řvala jak běsná, že chci esklepa emyši. To si teda naběh, neměl slibovat. grinning smiley
    Ale na druhou stranu mi připravil pár slušných traumat v mnohem pozdějším věku, ale tato diskuze se jmenuje nejstarší vzpomínky.
     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 12.12.2007 11:26
     

    To je pořád školka,sklep,tma ,strach a podobně.Tak se mi vybavilo.Ve školce se mi nelíbilo.Proč?Nevím,ale sebral jsem se a šel jsem domů.Nikdo doma.Venku mráz jako hrom,když jsem přešlapoval kolem domu,napadlo mě,že bych mohl domů sklepním okénkem na skládání uhlí..Pohubě jsem spad dolů na hromadu uhlí.Tma.Udělal jsem několik kroků a najednou uslyšel syčení.Hrůza všech hrůz.Strávil jsem tři hodiny na hromádce uhlí ve společnosti"strašidla",až jsem z toho usnul.Matka mě vysvobodila,když se vrátila z práce.Ta husa,co krmili na Vánoce,mě strašila ještě dlouho poté.

    JABRAKA

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 13.12.2007 17:41
     
    ježiš, lidi, vy máte všechny tak traumatická dětství!!! eye popping smiley grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 13.12.2007 17:48
     
    Anavi, mě vynech grinning smiley Já měla dětství docela idylický, dokud jsem nepochopila, že můj táta není takový princ, za kterého jsem ho považovala. Ale jinak si fakt nemůžu stěžovat, i když jsme byli nemajetní a neangažovaní.
     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 08.06.2008 20:12
     
    Byla jsem malá asi kolem 5 roku a opravdu si vzpomínám,že jsem neměla ráda maminky bývalého manžela.Sestra ,která byla o 6 let starší jezdila ke svému tátovi a jednou se stalo ,že neměli možnost si mě nechat doma tak poprosili bývalého manžela aby mě vzal se setrou sebou na dovolenou. To si dost dobře pamatuj, měla jsem z toho dost trauma .Nemohla jsem vůbec nic dělat za všechno jsem byla trestaná možná i za pohled. Sestra ta byla starší a byl to její otec tak tohle vůbec neviděla.
     
  • Status:

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 08.06.2008 20:51
     

    Já si živě vybavuju (to mi byly necelé 3), jak se houpu na houpačce, ve stínu u kůlen na uhlí stojí kočárek, ve kterým leží čerstvě narozený brácha a máma mi přinese meloun a zakazuje mi se houpat, dokud ho nesním.

    Ze "starého" bytu si dost pamatuju - přestěhovali jsme se, když mi byly 4-5? V době kdy ještě ani nebyl brácha - máma dělá, myslím, strouhanku, a mám děstnou prču z toho, jak nám naše andulka nalítává a sedá na hlavy. Pamatuju, jak jsem si ustřihla ofinu. Nebo jak jsem jednomu malýmu cikáněti půjčila trojkolku a on s ní ujel za roh a já čekala jestli mi ji vrátí. Jak jsme se koupali s bráchou v lavoru... No prostě je toho opravdu dost.

    Krásný vzpomínky jsou na moravskou prababču a pradědu. V noci jsem si k nim vlezla do postele a lehla si mezi ně. Chytla dědu za ruku, on si druhou u ucha přidržoval rádijko a já spokojeně chněla.

    A ve školce jsme se bavili tím, že jsme ze žaludů vyšťourávali červi, dávali je do náklaďáčků a soutěžili, kdo jich bude mít nejvíc.

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 09.06.2008 22:25
     
    Ty červi tak to bylo dost drsný ne ? Já jsem přinesla mamce na chatě chycenou myšku do pastičky a už bala ve stádiu rozkladu .Nesla jsem ji přímo do kuchyně , thumbs up kde dělala oběd tak dnes se vůbec nedivím ,že mě hned vyhodila a dělalo se ji špatně.
     
  • Autor: Ivulka
    Status: začátečník

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 09.06.2008 23:18
     

    V poslední době se mi začínají dost vybavovat vzpomínky z dětství.Dokonce jsem si přes chat zavzpomínala s jedním kamarádem,který se mnou vyrůstal a já ho 10let neviděla.Nejradši ovšem vzpomínám na to jaký byl můj tatínek pohodář a rád si s námi hrál, i když času mu moc nezbývalo,protože se musel hodně ohánět,aby nás uživil.Bylo nás prostě pět.Pět dětí a myslím,že jsme se našim celkem povedli v tom,že z nás vychovali slušné lidi,kteří mají především úctu ke svým rodičům do dnes.Vybavuji si jak nám tatínek dělal z drátěného oka a mýdlové vody obrovské bubliny.Vidím dodnes jak jsme s bráchou poskakovali radostí z každé obrovské a pomalu se vznášející bubliny.Nikdy nezapomenu na vůni borového lesa kam jsme chodili na houby.Když přijedu k našim na návštěvu,občas se zajdu do toho lesíčka podívat.Věřte,že se tam vždycky tak nějak rozesmutním.protože cítit vůni dětství je nádherný a bolavý zároveň.Nikdy se nevrrátí,ale přitom je pořád se mnou v mých vzpomínkách.Díky vám tati a mami.

     
  • Status:

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 10.06.2008 20:39
     

    Balanclady nás to s těma červama děsně bavilo. A víš jak museli být učitelky spokojené, byli jsme do toho tak zabrání, že jsme ani nestihli zlobit. grinning smiley

    Jako malá jsem na Morově u prababči a pradědy taky číhala, až se chytně myška do pastičky. Děda mi ji pak zabalil do novin a já ji hrdě nesla babče, aby ji v kamnech spálila.

    Taky mě moc bavilo asistovat dědovi při stahování a vyvrhování králíků. Teda to zabíjení ne, to jsem utelka domů a měla zacpaný uši. Ale pak mi děda ukazoval a vyprávěl o tom, co právě z králíka vyndal. Oči jsem jako bonus směla hodit slepicím. grinning smiley

    A jednou jsem si, taky na Moravě, chytla malou myšku - málem ji totiž přejel náklaďák, tak jsem ji přeci musela zachránit. Doslala jméno Fifinka. A když jsem ji přinesla domů, tak babču omejvali. Ona je hubila a já si ještě jednu přinesu domů. grinning smiley Ještě myš už byla můj miláček a já se jí nechtěla vzdát. Dali jsme ji do zavařovačky a aby neutekla, tak babča sklinku ještě zavíčkovala a uděla tam díry. Ráno jsem hned běžela na dvorek zkontrolovat myš....a ona tam ležele natažená a tuhá (holt, málo dírek). Tak jsem to oplakala a s babčou celý den nemluvila, neb jsem na ni byla naštvaná, že tam udělala málo dírek. grinning smiley

     

    Ivulko, moc kráně a hlavně od srdce napsané. thumbs down

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 10.06.2008 22:34
     
    Ivulka tak to je krásná vzpomínka ,já taky někdy cítím starou vůni zatuchlého domu ,kde jsem vyrůstala.
     
  • Autor: Ivulka
    Status: začátečník

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 10.06.2008 22:39
     

    S kamarádem jsme se shodli,že nic bychom nechtěli vrátit zpět a pak prožít znovu.Ovšem alespoň jeden jediný den prázdnin,bychom vrátit a prožít chtěli.

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 12.06.2008 23:47
     
    Ivulka ty jsi asi ještě mladá oproti mě.Já bych chtěla vrátit do let mých 30 -ti. Měla jsem tak trochu bezstarostný život,možná jsem si tolik věcí nepřipouštěla. Jelikož už se blížím k důchodovému věku ,tak se vzpomínky dost často vracejí. Je to krásné !!!!!!!!!!!!
     
  • Autor: Ivulka
    Status: začátečník

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 13.06.2008 19:51
     
    Ahojky Balanciady,to ti můžu bledě závidět,že si prožila své třicáté roky bezstarostně.Já totiž jsem zažila ve svých 30letech peklo a jsem si jistá,že na tyto roky vzpomínat nebudo zrovna ráda.Mužu ti říct,že pokud si na ně dnes vzpomenu,nechápu,že jsem to mohla přežít.Moje nejhezčí vzpomínky jsou opravdu jen z dětství,ale kdo ví???Třeba mě ještě něco hezkého čeká?????Věčný čekající optimista,že????thumbs down thumbs down thumbs down winking smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.