pondělí 29. dubna, 12:09 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Stano
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Nejstarší vzpomínky

Datum: 08.12.2007 18:40
 

Jak daleko ve vašem životě sahá vaše paměť, na co nejstaršího si vzpomenete?

 

Před pár dny jsem vykládala na návštěvě u rodičů, že si vybavuji opakovaný výjev z jeslí, jak jdeme na procházku nějakým parkem, mírně do kopce, a já koukám na takový velký kočárky, který tlačej "tety" z jeslí, a v nich seděj "spolužáci" z jeslí. Smutně na ně koukám a hrozně si přeju, abych taky mohla jet v kočárku a ne pořád šlapat. A moje o čtyři roky starší sestra mi tuhle vzpomínku potvrdila - chodila ve stejném baráku do školky a dívala se vždycky z okna, když jsme šmajdali venku, aby se podívala, jestli zase šlapu nebo jestli se konečně taky vezu. Bylo jí mě líto, protože mě v kočáře nikdy neviděla.

Pak si ještě matně vzpomínám na to, že mě sestry vyklopily před naším domem z kočárku eye popping smiley.

 

Jak jste na tom vy?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 2 z 5
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 09.12.2007 19:31
     

    Lado - mě bylo asi tři a půl a přivezli ségru z porodnice a já o ní prohlášila, že je ošklivá, že ji nechci a ať ji vrátí a přiletěla mi první facka, kterou si pamatuji grinning smiley

     

    Jinak si ani ze školky toho moc nepamatuju - pouze to, jak mi paní učitelka dělila čočku, na dvě hromádku, kterou musím sníst a kterou mám nechat a já to naházela zpátky a učitelka zase přišla a zase to naházela na tu původní, kdo ale vyhrál už nevím grinning smiley

     

    A ještě jeden zážitek ze školky - nebyla jsem zrovna nejklidnější a nejhodnější dítě, tak jsem na jedné besídce musela říkat: "chci být strašně hodná holka, nevím však jak, na to, kdybyste náhodou někdo věděl pokračování, tam mi to sem hoďte, ať vím, co jsem si to tenkrát vlastně na povel učitelelek přálagrinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nejstarší vzpomínky

     
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 09.12.2007 20:58
     

    Libi, to jsi musela říkat poměrně hezkou větu. Já jsem musela na škole v přírodě psát 50x větu: "Už nikdy nebudu říkat slovo prcguma" grinning smiley Ve třetí třídě prosím. Teď se mi to v té souvislosti s tebou vybavilo.

    A byla jsem v tom opravdu nevinně, já ani nevěděla co to znamená, jen jsem to použila v souvislosti s vytahanou gumou na teplákách spolužáka.

    A jak jsem k tomu přišla? Hrály jsme si parta dětiček na dětském hřišti a u pískoviště ležela ona kritická věc. A starší kluci, kteří tam klátili nohama na lavičce nám horlivě oznámili co to je, na co se to používá ovšem nééé. No a mě to slovo utkvělo v paměti. ( A pak že si hovno pamatuju, že jo) grinning smiley

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 09.12.2007 21:08
     
    Amee, to jsi dobrá, já na tom s inkriminovanou věcí byla daleko hůř, já se na to ptala spolužačky v autobuse cestou na školní výlet (pochopitelně do Terezína) a bylo to... No, někde mezi pátou a sedmou třídou... eye rolling smiley A že to vzápětí veděl celej autobus, že "ploštice" neví, co je "prcguma", to už je jen třeštička na dortu. stydlin smiley sad smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 09.12.2007 22:06
     

    Amee, tvé dětské smutné zážitky mě dohnaly skoro až k slzám!!! To mi nedělej!!! nono smiley sad smiley

    Já si toho hodně pamatuji z období, kdy jsem začala chodit do školky, dřív asi ne confused smiley

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 09.12.2007 22:10
     
    Hm, taky mě přešel smích, když jsem četla o houpacím kohoutovi (taky jsem ho měla). Pak mi může někdo tvrdit, že děti ničemu nerozuměj. Kdyby Amee podvědomě nerozuměla, tak by jí to asi v hlavě neuvízlo, si myslim. sad smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 09.12.2007 22:22
     
    Mě to přišlo tak nějak za Amee líto, protože je to skvělá holka, která si to nezaslouží. Já jsem měla dětství krásný a svým rodičům za to moc děkuji.
     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 09.12.2007 23:43
     
    Nejstarší vzpomínky? nooo... tak těch mám docela dost, protože u nás doma vládla přísná ruka mé mámy (nesmlouvavé zdravotní sestry), která měla v krvi po svém otci echt germánské geny. Asi to bylo i dobou, ale dodnes mám pocit, že se ta citově chladná doba na mně docela slušně podepsala. Úplně první vzpomínka je ještě z jeslí... dodnes si pamatuji, jak mě máma nebo táta vozili na sporťáku, ještě za tmy do jeslí, kam jsem nechtěla a každou cestu jsem prořvala. Byly mi asi 2 roky. Strach, že mě tam nechají, že mě nebude mít nikdo rád... Posléze se cesta do jeslí změnila v cestu do školky. Otec voják z povolání, matka zdravotní sestra ve vojenské nemocnici... v zimě mě ve tmě odkládali u zavřené školky, protože jinak by nestihli autobus do práce. Já tam ve svých 3 letech stála ve tmě a čekala, až přijde někdo do školky. Dodnes na to vzpomínám a ikdyž se snažím brát život s humorem, nic zbytečně nekomplikovat a snažit se vše vyřešit s nadhledem, tahle vzpomínka na dětství je jedna z těch, na kterou nikdy nezapomenu. Jenom doufám, že moje děti mají ty vzpomínky veselejší. Aspoň jsem se o to všemi silami snažila. Ale jak se říká, když nejde o život, tak jde o lejno...
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 09.12.2007 23:48
     
    Teda holkyyyy... nechte tohooo! eye rolling smiley sad smiley Vidím, že já byla chovaná v bavlnce. A to si myslím, jak byli naši přísní...
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 10.12.2007 09:35
     

    Teda koukám, samý trauma z dětství. sad smiley

    Já měla dětství jako v pohádce.

    Ale přece jen si vybavuju jedno traumíčko - nevím přesně, kolik mi bylo (3,4?), jsme šly se sestřenicí kvůli něčemu do kostela s košíčkama květů a máma mě doma oblíkala do bílých krajkových šatiček. Tak to jsem teda hodně protrpěla a šla ubrečená. Naštěstí to byl jediný případ, kdy mě nutila do šatů. Pak už ne. Dokonce mě šla omluvit do školy, aby se učitelka nezlobila, že chodím pořád v kalhotách, že na mě šaty prostě nedostane.

    Jo, máma mě chránila před každým traumatem, jakoby podvědomě tušila, že si jich užiju dosytosti v dospělosti...

     

    Amee, s těma kohoutama jsi mě dostala.

    Skrblice, máš skoro stejný zážitky jako Kash, ona to sem taky asi napíše.

     

    Ještě se mi vybavil jeden ze školky - nutili mě jíst rajskou polívku sad smiley

    Ale zase tady byla máma, která odešla z práce a nechala se zaměstnat ve škloce jako pomocná síla, aby tam byla se mnou a já se otrkávala mezi dětma a přitom neutrpěla žádnou psychickou újmu.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 10.12.2007 09:48
     
    Traged: moje mamka se nechala zaměstnat jako uklizečka ve škole, když jsem šla do první třídy smiling smiley, abych si snadněji zvykla winking smiley
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 10.12.2007 15:44
     
    To jsme měly štěstí, co? grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 10.12.2007 15:52
     

    Ty jo, že já tohle téma vůbec otvírala... sad smiley

     

    No tak ještě si pamatuju, že mě tatínek budil do školky někdy před půl šestou, neb hákoval od šesti ráno v šest kilometrů vzdálené obci, takže to byl horor mě z postele dostat. Pak mě posadil polospící na stůl a oblíkal mě, zatímco já řvala. Ve školce jsem měla přihrádku furt s nějakou panenkou nebo kočárkem (teda jako obrázeček místo čísla na dvířkách, znáte to), což mě děsně štvalo, chtěla jsem s autem (vůbec jsem vždycky prahla po autech, tatrovce, vláčcích apod. - teď si to konečně vynahrazuju), a představte si, že jsem se na závěr školky dočkala - zbyla na mě skříňka se zeleným autíčkem, byla jsem děsně pyšná smoking smiley.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 10.12.2007 16:21
     

    Teda holky, koukám, že jsem vás nějak rozesmutnila.

    Vždyť se to stalo už před strašně moc lety. Tak už je to opravdu jen vzpomínka.

    Máma se znovu vdala a já měla novýho úžasnýho tátu a mám doteď.

    Ale díky všem flower smiley

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 10.12.2007 16:41
     
    Ty, Amee, víš, že je to vážně úleva? smiling smiley flower smiley
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 10.12.2007 16:48
     
    Viď. Jsme hrozný cíti.
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.