pátek 3. května, 13:22 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Mulčování trávou

Datum: 26.06.2007 09:55
 

Máte s tímto způsobem mulčování někdo zkušenosti?

Loni jsem všechnu posekanou trávu hrnula pod živý plot z ptačího zobu a zdálo se mi, že mu to prospívalo. Nerostl tam tolik plevel, drželo to vlkho. Ale je fakt,že po čase to vypadalo docela nevzhledně - taková hnijící tráva... Letos jsme to teda nedávali, ale plot nic moc. Pořád je pod ním sucho a je mnohem řidší, než loni.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 14
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 20:10
     

    taky jsem to od vás chytla - to mulčování smiling smiley

    budu si tak dělat záhon na maliny, bohužel jeden aktivní bl*** to na podzim obrátil drnem dolů a já na tom málem nechala ruce, než jsem to nahrubo srovnala a to jsem ani nevybírala moc drny. Hnedf jak budeme sekat (=až bude půl dne bez deště), tak se do toho pustím.

    A mám dotaz: Vadí potisk na krabicích nebo to musí být ty hnědé? (izolepy sundám)

     
  • Autor: Reklama

    Re: Mulčování trávou

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 20:12
     

    dala jsem i s potiskem winking smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 20:14
     

    já četla i na jiných forech (ekozahrada??), že by měly být bez potisku, ale to leda po nějakém nábytku, většinou jsem tam nějaký nebarevný tisk měla. Barva, kterou se tiskne, obsahuje látky, které asi do země nepatří, měla jsem těch nápisů minimum a jenom takové šedohnědé. Izolepy taky dávám dolů, i pokud je kování - sponky, vytahuju kleštěmi

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 20:23
     

    Tak se zkuste poptat po proložkách,dávají se na palety mezi kartony s vodama,je to bez potisku a i skladnější než krabice flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 20:33
     

    Evi ale jsou tenký , hiii musela jsem je dávat trojmo, kradla jsem je i z palet stydlin smiley

    POtisky jsem nechala, mám to záhony na kytky a ne na zeleninu, navíc se šetři a potisků je minimum. Krabice jsem dala i přes narcisy, přes zimu krabice zmizely a narcisům nic nebránilo v růstu. Kartonovala jsem i záhon osázený, ale dělá se to blbě, vyhýbat se rostlinám a dělat otvory na míru.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 21:29
     

    Koukám, jak se tu mulčování trávou chytlo thumbs down . Já po zimě na budoucím záhonku také pokračuji, ale bez plevele ho nemám, tráva roste ze strany a pak i nový plevel, který se chytil nahoře. Tak jsem včera znovu kus překryla a zasypala. Mám ale nedostatek kartonů, budu muset taky někde začít škemrat.

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 21:31
     

    Já jsem kraje dělala silnější, ale stejně se mi to v kraji hnulo, budu muset kraje obrýt a znovu dokartonovat pod nadzvednutou trávu.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 21:33
     

    s krabicema nemám problém, dělám ve skladu winking smiley . Škoda že nebydlíte blíže grinning smiley . Kdybyste věděli co kontejnérů kartonu vyhazujeme grinning smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 21:35
     

    on prý se karton může hodit i na tu trávu a jet dál. Stejně čekám, že mi v tom bude lítat štěně... :-(

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 21:38
     

    Jo Denisko, to jsem přesně udělala, nic jsem netrhala, jen znovu zakryla. A podle Jáji budu tedy dělat kraje silnější, pokud bude kartonový materiál.

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 21:38
     

    JJ kdyby bylo dost kartonů, to by se mulčovalo :-)

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 21:42
     

    kruci, zítra musím něco poshánět, teď poprší, tak tráva pojede jako šílená love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 29.04.2013 00:27
     



    Deniska napsal(a):

    tak to se divím, že pro to nechodí sběrači do sběru, když prodavačky tak ochotně darujou. Až to pokryju, dám fotky před a po :-), mně jste těmi fotkami jednoznačně na víru obrátily :-). A to mám v boudě min. 20 metrů netkané nextilie

    denisko, nevím, jestli to berou i s těma izolepama do sběru. Jinak by to byl totiž očistec eye rolling smiley ,takže by to za tu práci nikomu nestálo.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 29.04.2013 00:29
     



    Deniska napsal(a):

    jajo, celkem lituju, že jsem to začala řešit, až když mám kytky a nemůžu tu zemi připravit dýl dopředu. Na podzim chci zakrýt jeden stávající ostrůvek, nevím, jak to mám udělat s vykopanými kytkami, když je chci pak dát zpět. Asi vykopat, zakartonovat, nechat 14 dní a mezitím je zahrabat jinde? To je opruz :-(

    stejný pocit jsem měla před rokem smiling smiley, kdy jsem pracně upravila jeden záhon se strašnou půdou a až potom objevila kouzlo kartonů a mulčování smiling smiley. Zbytečně jsem se dřela. Mohla jsem to mít odplevelené a ještě tam mít kvalitní zeminu. Takhle jsem to pracně rozrovnávala už mezi zasazené keře. Teď už to vůbec nepůjde, dosázela jsem mezi to trvalky a rozhodila už nějaká semínka, tak budu pracně vytrhávat plevel. eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 29.04.2013 00:33
     

    Mám nějak dobrý pocit, že lidi začali takhle uvažovat. Začínají "vracet" věci do přírody a zužitkovat to. Pracně taháme domů zeminu a platíme ji, přitom vyvážíme trávu a listí bůhvíkam.. to nejcennější, co nám příroda vyprodukuje. Prostě vše postavené na hlavu. Vítám každého, kdo přemýšlí logicky a ekologicky smiling smiley a snaží se "vracet ke kořenům".

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.