čtvrtek 2. května, 12:38 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Mulčování trávou

Datum: 26.06.2007 09:55
 

Máte s tímto způsobem mulčování někdo zkušenosti?

Loni jsem všechnu posekanou trávu hrnula pod živý plot z ptačího zobu a zdálo se mi, že mu to prospívalo. Nerostl tam tolik plevel, drželo to vlkho. Ale je fakt,že po čase to vypadalo docela nevzhledně - taková hnijící tráva... Letos jsme to teda nedávali, ale plot nic moc. Pořád je pod ním sucho a je mnohem řidší, než loni.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 14
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 03.08.2009 00:17
     

    Ivo, tak to si užiješ eye rolling smiley .

    Přeslička rolní má dva typy lodyh - jarní (hnědá, rozmnožovací, je to něco jako klas s výtrusy) a potom letní, která je zelená, vytváří zásoby pro rostlinu.

    Stříkat musíš zelené lodyhy, Roundup normálně zabere, pokud dáš silnější koncentraci a kvalitní smáčedlo, akorát to chce zopakovat, protože hluboké kořeny mohou částečně zásah přežít. Přeslička má totiž kořeny do hloubky cca 50 cm!! Každým poškozením kořenů (přetržení, překopání) si jí na zahradě množíšangry smiley .

     
  • Autor: Reklama

    Re: Mulčování trávou

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 03.08.2009 19:02
     

    Míšo, v tom případě jsem ji už pomnožila celkem statečně, protože jak mě to vytáčí, tak to rvu kudy chodím sad smiley. Občas se to podaří s dost dlouhým kořenem, občas to urvu přímo nad hlínou, takže kořen zůstane. Ten roundup zkusím, já dokonce četla, že koření v písčité půdě až do metru hloubky angry smiley sad smiley thumbs up

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 04.08.2009 00:33
     

    Ivo, já jí mám na chatě a bojuju asi 10 let eye rolling smiley angry smiley . Jak jsem tam teď dva roky skoro nejezdila, tak se potvora opět rozrostla sad smiley . Ale vytrháváním, potíráním všemi dostupnými sajrajty a sekáním se mi ji povedlo udržet v únosné míře.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 04.08.2009 22:20
     

    To se mám na co těšit! angry smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 03.09.2011 09:34
     

    Míšo, hlásím, že přesličku se po dvou letech téměř podařilo ve vřesovišti zlikvidovat. Poctivě jsem škubala i s kořeny a vydatně mulčuji (dávám dost vysokou vrstvu kůry) a zdá se, že se jí to nelíbí. Navíc - vřesy se poměrně dost rozrostly, tak jí asi vzaly životní prostor... kéž by.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 03.09.2011 09:42
     


    jitkie napsal(a):
    Mám problém,který ne a ne vyřešit.Za hospodářskou budovou mi roste nějaký druh šťovíku a , že se má čile k světu!Ale mi radost dělá pramalou.Na jaře jsme se snažili ho zlikvidovat,ale bohužel, za spoustu let se tak kořenově rozrostl,že to není asi jen tak možné.Pravidelně ho stříkám , ale mu se to snad i líbí a roste víc a víc a snad i hustěji.Tak jsem přemýšlela,že ho zahubím tak,že na něj budu sypat posekanou trávu.Myslíte,že by to nějak pomohlo?

    Jakpak se ti podařilo zatočit s křídlatkou? Bude to asi opravdu nezmar...

    [www.lidovky.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 19.07.2012 15:27
     

    jájo, ten karton se pod trávu dává proto, aby vyhnil třeba původní plevel?

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 19.07.2012 15:33
     

    Odpovím já: já ho tam kvůli tomu dávala, když jsem nedala, plevel prorostl. Tedy některý a někdy. S kartonem to bylo lepší, až na přesličku, ta přežije všechno, dokonce i postřik totálkou angry smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 19.07.2012 15:35
     

    iviku, díky. Jak píšu výš, mně se - ťukám to - docela podařilo přesličku zlikvidovat - jestli teda nebují někde pod povrchem a nechystá útok ze zálohy. Vytrhávala jsem poctivě vše, na co jsem přišla, hodně mulčovala a už ji nenacházím. nono smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 19.07.2012 15:38
     

    Mulčuji na střídačku - posekaná tráva a suché listí a už mám ve spodní vrstvě krásně rozpadlo! thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 19.07.2012 15:40
     

    JJ po letech jsem kajícně změnila názor a začala mulčovat, viděla jsem mulčování na karton u Janinky a to mě teprve přesvědčilo. JJ pod kartonem vyhyne původní vegetace, mělo by se to někaký čas nechat, ale já dlouho nevydržím nikdy. První rostliny jsem sázela asi 14 dní po položení kartonu. Nejlépe je když se kartony dají dvojitě a hlavně všechny spoje pořádně překrýt další vrstvou kartonu. Tráva pod tím vším byla po 14 dnech žlutá a hynula, teď jsem nenakukovala. Už mi na moje namulčované plochy nestačí tráva z mojí zahrady, tak občas škemrám v hotelu o jejich :-). Když jsem dala moc vysokou vrstvu ujíždělo to pod nohama a málem jsem se přerazila jak to klouzalo. Zatím rostliny nic nenamítají a poměrně buhně rostou.

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 19.07.2012 15:41
     

    Mně po pár letech vylezla pod jezírkovou folií (jezírko má zhruba 6x6m, takže lezla určitě daleko grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 19.07.2012 15:46
     

    [www.ekozahrady.com]

    [www.zahrada.cz]

    Tady máte něco k tomu, já jsem mulčovací ucho, a dlouho jsem se tomu bránila grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 19.07.2012 15:47
     

    a ta tráva nehnije? Když prší bych měla strach.

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 19.07.2012 15:47
     

    Ona zetlí, jako kompost

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.