pátek 3. května, 12:38 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Mulčování trávou

Datum: 26.06.2007 09:55
 

Máte s tímto způsobem mulčování někdo zkušenosti?

Loni jsem všechnu posekanou trávu hrnula pod živý plot z ptačího zobu a zdálo se mi, že mu to prospívalo. Nerostl tam tolik plevel, drželo to vlkho. Ale je fakt,že po čase to vypadalo docela nevzhledně - taková hnijící tráva... Letos jsme to teda nedávali, ale plot nic moc. Pořád je pod ním sucho a je mnohem řidší, než loni.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 14
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.07.2012 22:09
     

    tak to je super......kartony si donesu z práce a zkusím to winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Mulčování trávou

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.07.2012 22:09
     

    Taky mi to nepřipadá nijak nevzhledné, on si člověk asi zvykne, když ví, že jde o dobrou věc.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 09.08.2012 10:38
     

    Děvčata a to mulčování trávou můžu dělat i ve stínu, nevadí, že ta tráva neprosychá na slunci?

    A chápu to dobře, že ty kartony se dávají při nové zakládaném záhonu, když už to tam mám upravené a nasazené keře, tak už jen sypu tu trávu či jiný materiál.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 09.08.2012 22:32
     

    peefko, já se teď snažím kousky kartonu dávat všelijak i mezi keře, i když je to už samo mnohem pracnější.

    Mám to taky ve stínu. Schne to pomaleji, ale proschne to taky. Já to pak občas i obrátím když mám větší vrstvu. Nevím, je-li to dobře, ale zatím v tom neshledávám problém.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 20.08.2012 23:19
     
    dsc00203.jpg

    Tak jsem na jednom našem zarostlém místě, které čeká na dobudování a zvelebení, zkusila mulčování trávou. Ještě chci kousek pokračovat, ale už nemám kartony. Jsem na to zvědavá, bylo tam totiž hodně přesličky a maliníku. Vedlejší parcelu navíc roky nikdo neseká, takže plevel sem může vesele létat a lézt.

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 20.08.2012 23:28
     

    Jestlis tam měla takovýhle vytrvalý plevely, klidně na trávu přidej zase kartony a zase trávu. Je líp ty potvory úpně odříznout od světla. Mám někde i tři vrstvy kartonů postupně přidávané. Mám zdroj nejdříve mě zásobovala Janinka a teď paní prodavačka z obchodu. Samo v marketu nikdy po mě nezbyde žádná krabice, až se někdy stydím stydlin smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 22.08.2012 08:24
     

    Peef, bude z toho krásné zákoutí thumbs down

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 22.08.2012 13:31
     

    Kordulo, uvidíme jak to dopadne, ale je to ještě na delší dobu, musí se dodělat kus terasy, odvod vody ze střechy do podzemních barelů a až pak se tam můžou sázet rostliny. Ale to mulčování by mi mohlo pomoci si tam tu zem připravit. Mám představu, že tam jednou bude růst japonská kalina Mariesii.

    Jájo, díky za radu s dalšími kartony, to bych nevěděla, já bych doplňovala jen trávu. A kromě již zmiňovaných plevelů v tomto místě dost řádí nějaký hraboš, už tam mám kolem kartonů několik vyhrabaných kupiček.

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 22.08.2012 13:45
     

    Hm na to by pomohla kočka, ale kartony klidně střídej s trávou, zvláš't jestli tam byla přeslička

     
  • Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 22.08.2012 15:33
     

    Ano, Jájo, ta přeslička by mě děsila. Ta má tak hluboko kořeny, snad se jí vyrovná jen svlačec. Kdyby jí nezničily vrstvy kartonů, nezapomeňte na neředěný Roundup. Štětečkem natřít a to zabere určitě. spinning smiley sticking its tongue out eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 22.08.2012 15:42
     

    holky, já měla přesličkou zamořené nově založené vřesoviště. A musím říct, že pravidelně mulčuji kůrou - v dost vysoké vrstvě a dosypávám rašelinu a zdá se mi, že je jí tam minimum. Lépe řečeno, narazím tak na jeden výhon za půl roku. Tak zajedu co nejhlouběji, vytrhnu a zase je klid. Možná bují někde pod povrchem a jednou se budu divit eye popping smiley eye rolling smiley

     
  • Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 22.08.2012 15:55
     

    Anavi, to děláš dobře, že jí ty kořeny ničíš do hloubky. Ona se umí zjevit o kus dál, než rostla původně. Ale takovéto vytrvalé hubení se jí určitě nelíbí. Přeju ti, abys jí udolala bez chemie. nono smiley .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 22.08.2012 16:00
     

    Ani chemii použít nemůžu, jsou tam nahusto vřesy, vřesovce a jehličnany.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 22.08.2012 18:34
     

    no tak když chci mulčovat trávou, tak neroste páč je sucho, hergotkrucinál angry smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 23.08.2012 15:10
     

    jo, jo, mám to stejně, nesekala jsem snad 14 dní confused smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.