pátek 3. května, 16:29 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Mulčování trávou

Datum: 26.06.2007 09:55
 

Máte s tímto způsobem mulčování někdo zkušenosti?

Loni jsem všechnu posekanou trávu hrnula pod živý plot z ptačího zobu a zdálo se mi, že mu to prospívalo. Nerostl tam tolik plevel, drželo to vlkho. Ale je fakt,že po čase to vypadalo docela nevzhledně - taková hnijící tráva... Letos jsme to teda nedávali, ale plot nic moc. Pořád je pod ním sucho a je mnohem řidší, než loni.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 14
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 09.05.2013 23:04
     



    jaja99 napsal(a):

    Já trávou mulčuju až druhý den a dávám jí jen malou vrstvičku, nic tam nemám a nesmrdí, když tak voní jako seno. Zítra se bude dávat nová vrstva, už vydýchává na hromádkách. Soused už ví rozváží mi kupičky po zahradě. Když je pařák dávám ji hned.

    jájo, jednou mi přivezl známý tři pytle. Měl to v kufru v černých pytlích, normálně jsem si skoro pálila ruce, když jsem to rozhrnovala. Ale říkala jsem si, že to ty plevely musí spolehlivě zničit, když je to skoro na bodu varu. Takže jsem to ani nikam vydýchat nedala. Je fakt, že jsem to dávala na čistý plac, k rostlinám by to člověk dát samo nemohl, aby je neponičil. Ale je neuvěřitelné, jaká se uvnitř té kupy posekané trávy, vyskytne teplota eye popping smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Mulčování trávou

     
     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 10.05.2013 07:12
     

    Já mám malé hromádky, ono by se to mělo den nechat jako zavadnout, na holý plac to nevadí, ale mezi kytky je líp tomu dát čas.

     
  • Autor: mismar
    Status: nováček

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 10.05.2013 21:34
     

    holky, moc díky za tohle téma, paráda ... našla jsem tu spoustu odpovědí na mé otázky ... jsem poprvé mulčovala kartonem a na to kůru před 2 lety a je fakt, že plevel tam snad ještě žádný nevyrostl, nebo si to aspoň neuvědomuju :-)

    jinak zahradu jsme začali dělat loni, myslím okrasné a zeleninové záhony, pod keřama mám textilku, někde kůru nebo kameny, ale textilku mám v plánu časem postupně odstraňovat, přece jen toho mulče nemám zatím tolik :-) .. kde mám trvalky, tam mám teda jen kůru, v zeleninové zahradě jsem loni zamulčovala slámou, ale teda efekt dost blbej, plevel prorůstala hodně

     

    letos jsme začali mulčovat trávou, zatím hážu jen pod keře, ale začnu obsypávat i trvalky

    Tak vás tu budu sledovat a sbírat další informace .. díky moc :-)

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 29.07.2013 08:06
     
    topoly 13.jpg

    krásný den, holky, jak jsem slíbila, dokumentuju svoje počiny s mulčováním topolů. Vzdala jsem snahy mulčovat trávou i jinde, opravdu se mi nedostává materiálu víc než na topoly, a to stahuju i seno z okolí.

     

    Kočky i psi si téhle části udělaly 1. hajzlík, 2. zábavní centrum, takže čas od času mám kartony rozcupované po okolí a mezi topoly ďouru. Ale nevzdávám to, topolům se to líbí a neupravený efekt v tomhle místě nemusím řešit. Posuďte samy podle fotek z dubna a včerejška, že to viditelně skočilo winking smiley

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 08.08.2013 22:34
     

    já na prvním obrázku žádné topoly nevidím ......... je ale fakt, že nemám zrak zrovna ostříží winking smiley to máš ty rychlerostoucí?

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 09.08.2013 12:48
     

    ano, rychlerostoucí - ono v té trávě bylo vidět prdlajz :-), sadila jsem je z řízků v srpnu předchozího roku. Teď už jsou oproti poslednímu obrázku zase asi o 30 čísel výš. Dám pak foto na podzim, než shodí listy. Je evidentní, že mulč je jim ku prospěchu - mulčovala jsem postupně a první zamulčované jsou i dvakrát vyšší než ty poslední. Pro zájemce mám řízečky k dispozici flower smiley . Nechytají se toho nemoci ani škůdci, sadila jsem rovnou do trávy, obložila drny a stejně jely. Kdybych neměla zvířata, která to likvidujou, troufám si tvrdit, že by se chytly všechny řízky.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 09.08.2013 14:55
     

    těch topolů jsou kolem nás hektary, docela se bojím, že to je další invazivní rostlina, kterou si zamoříme krajinu

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 09.08.2013 18:27
     

    Denisko, to jsem zvědavá, co ti z těch topolů vyroste. U nás to před 5 lety nasadil jen tak na zkoušku soused a my vidíme asi 4 metry dlouhé, tenké nic winking smiley Jeden kluk z vesnice zrušil pole a celé to osázel těma toplolama. Prý kvůli dřevu eye rolling smiley Vrba roste rychleji a má asi víc dřeva grinning smiley Jsou to tenké kmínky s větvičkama, tak možná na to, aby to zvládla drtička na dřevo eye rolling smiley To už mám za barákem od jara víc ořezaných větví, než oni na topolech.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 09.08.2013 18:30
     

    pokud z nich chceš živý plot, tak by to chtělo hodně stříhat, možná 2/3 ročního přírůstu....

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 09.08.2013 19:25
     

    Holky, tchán jich má asi stovku - jako pohledovou bariéru na rozpůlení obřího pozemku, ale taky už letos pár shodí na dřevo. Je jim kolem 7 let, nevím přesně - čekal teda rychlejší růst! Dneska jsem tam byla, mohla jsem to vyfotit, vypadá to dle mého slušně. Ony mají takové hezké lesklé listy a šumí ve větru :-). Olistěné jsou odspoda, i když s nimi nic nedělal. Na některé účely (clona, odhlučnění...) podle mě dobré, ale na topení nemůžou mít takové výnosy, jak se slibuje. To by fakt člověk musel na normální zimní zátop osázet x hektarů

     

    PS.: někdo mi nechal u popelnic velkou bednu narvanou dalšími bednami - krásný čistý a hrubý karton. Hotový poklad thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Deniska (09.08.2013 19:59)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 09.08.2013 20:00
     

    - topoly na topení by se mohly hodit, pokud je k dispozici štěpkovačka, skladovací prostory s možností provzdušňování a kotel s automatickou násypkou.

    - pokud se topí polínky, musí to být očistec. To už radši nasázet třeba břízu a než vyroste dělat za pár korun samovýrobu v lese.

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 09.08.2013 20:01
     

    Ona ani samovýroba není za pár drobných.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 09.08.2013 20:03
     

    nevím, on topí plynem a hlavní záměr měl ten krycí. Takže letos první pokus na polínka na zimu do krbu, uvidíme, jak bude nadšen winking smiley .

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 09.08.2013 20:19
     

    záleží na dimenzích, slabší dříví moc nestojí, ceník v hlavě nemám - a benzín do pily a doprava a práce je i s topolem

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.03.2014 20:31
     

    Holky, nemám moc času pročítat, proto prosím o shrnutí:

    Mezi zděděnýmï tůjemi a hradbou je minimálně půl metrový pruh volného místa a samo tam roste plevel.

    Chci tam položit kartony a na ně budu dávat posekanou trávu?

    Nemusím před tím ten pruh zrýt?

    Za jak dlouho se kartony rozpadnou?

    Díky

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.