středa 1. května, 22:39 Svátek má Svátek práce
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Mulčování trávou

Datum: 26.06.2007 09:55
 

Máte s tímto způsobem mulčování někdo zkušenosti?

Loni jsem všechnu posekanou trávu hrnula pod živý plot z ptačího zobu a zdálo se mi, že mu to prospívalo. Nerostl tam tolik plevel, drželo to vlkho. Ale je fakt,že po čase to vypadalo docela nevzhledně - taková hnijící tráva... Letos jsme to teda nedávali, ale plot nic moc. Pořád je pod ním sucho a je mnohem řidší, než loni.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 14
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.03.2014 20:36
     

    Pruh neryj, proto se dávají katrony, já snad ještě nikdy nic neryla, neumím to a už se to učit nechci. Pokud máš dost kartonů dej jich vrstvu, musejí se pořádně překrývat, já na prvním záhonu už nemám po kartonech ani památku. Trvalo to tři roky.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Mulčování trávou

     
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.03.2014 20:53
     

    Jájo díky. Máš ještě nějakou spešl radu co by se mohla hodit? Vychytávku?

    Jak vypadá povrch poté co se rozpadne karton - vytvoří se ze směsi kartonu a trávy zemina?

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.03.2014 21:13
     

    Je tam normální zemina. Trávu stejně celé léto přidávám, úplně se ztratila a i bez rytí je tam velice pěkná kyprá zemina, já tedy s trávou sypu jako mulč i krtiny. Kytky v tom rostou super.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 27.03.2014 07:55
     

    Jájo díky. flower smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 07.09.2014 19:41
     

    Holky, zlikviduje mulcovani travou s kartonem i pyr? please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 07.09.2014 19:48
     

    Pýr podroste:-(

    Já letzos nemulčovala abych nedělala prostředí pro tiplice, jsem zvědavá jestli to pomohlo.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 07.09.2014 20:30
     

    Jajooooo :-( tos me nepotesila! :-( jsem se do toho chtela vrhnout okolo nove vysadby keru, kde je strasny suchopar, neurodna zem, ale mistama i pyr. Tak jsem myslela, ze zabiju nekolik much jednou ranou - zvysena vlhkost pro kere, zurodnovani plochy okolo a zaroven i zniceni plevele....

     

    Takze co s pyrem? Roundoup??

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 07.09.2014 20:33
     

    Hmm pýr asi jinak nepůjde, mám hi na pár místech a vytahuju ho, ale na dlouho to nikdy není, je to na pilnou práci. A já moc pilná nejsem.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 07.09.2014 20:36
     

    Vytahujes ho lopatkou s korinky? Vzdyt preci staci, aby zustal kousek a jede znovu, ne? Navic ja jsem ho jeste nedavno davala i do kompostu stydlin smiley

    Ja ho mam i prorostly v travniku, to fakt nevim, co s tim. Strikat Roundapem tak dlouho, nez nezmizi a az pak vylisala mista znovu osazet travou...? eye rolling smiley

     
  • Autor: Lenpel
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 08.09.2014 08:24
     

    Ahoj ve spolek, já bych Betas kartony a trávu dala, pýr se mi sem tam proroste ale jde z toho pěkně vytrhnout jak to je nakypřené a to mám jíl,.... Ještě co mi prorůstá je svlačec a ten je ještě víc neúnavný,...škubu ho no,... flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 08.09.2014 08:31
     

    JJ je to pod mulčem nakypřené a hezky se pleje. Já letos s krvácejícím srdcem nemulčovala kvůli larvám tiplic jestli se to zlepší a tiplic ubyde, zase mulčovat budu. Je to úleva se zaléváním.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 08.09.2014 10:13
     

    Já mulčuju kolem živého plotu, keře jsou ještě malé a tak mají zajištěnou vláhu. Ale každou chvíli to najdu rozhrabané angry smiley asi od ptáků, tak si myslím, jestli se tam vespod nedrží slimáci, nebo nějaká havětˇ. Máte zkušenost?

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 08.09.2014 10:15
     

    Já jen ty tiplice, ale to je vždycky v pozdním podzimu hnus.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 08.09.2014 11:42
     

    rozhrabujou mi to ptáci, hledaj co by zobli. I kůru mám někdy v trávníku. Ale ne pořád.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 09.09.2014 20:38
     

    Prave jsem precetla celou tuhle diskuzi a toto me fakt pobavilo grinning smiley grinning smiley

    jaja99 napsal(a):
    Travou nemulčuju ani omylem je pak všude plno plevele a myším se pod ním moc líbí, naopak Dáša mulčuje a chválí si to ...je to asi věc názoru

     

    Tak jsem to dnes na kousku zapocala. Akorat je to mezi novymi keri lehce v kopci, tak doufam, ze ta trava se nebude pri desti splavovat, kartony jsem zatizila kameny v rozich. Ale asi jo, ze jo...? sad smiley

     

    Jinak jsem se chtela jeste preptat, jestli se mulcovat travou muze i pod rododendrony apod. Meni to nejak slozeni pudy? Treba kura okysuleje, co trava? Jak je to s tim branim dusiku, musite tem rostlinam pak nejaky prvek dodavat?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.