středa 1. května, 21:02 Svátek má Svátek práce
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Mulčování trávou

Datum: 26.06.2007 09:55
 

Máte s tímto způsobem mulčování někdo zkušenosti?

Loni jsem všechnu posekanou trávu hrnula pod živý plot z ptačího zobu a zdálo se mi, že mu to prospívalo. Nerostl tam tolik plevel, drželo to vlkho. Ale je fakt,že po čase to vypadalo docela nevzhledně - taková hnijící tráva... Letos jsme to teda nedávali, ale plot nic moc. Pořád je pod ním sucho a je mnohem řidší, než loni.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 14
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 09.09.2014 20:43
     

    JJ Betas byla jsem zásadní odpůrce mulčování a myslím jsem to i v hloubi diskuse přiznala, pak jsem mulčovat pilně začala. A letos opět nic, protože jinak by mi tiplice odnesly záhony angry smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Mulčování trávou

     
     
  • Autor: Lenpel
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 09.09.2014 21:29
     
    p6100137.jpg
    Další fotografie:

    Betas, tráva rozhodně nesjede, též jsem zatěžovala kameny a jen jak kartony nacucnou vlahu je to v pohodě,.. mulčovaná stráň,.. flower smiley jaro 2013

    3. foto a dále 2014

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 09.09.2014 22:28
     

    Vidim za tim spousta driny! eye popping smiley thumbs down

     
  • Autor: Lenpel
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 09.09.2014 22:39
     

    No jo no Anavi bez práce nejsou koláče grinning smiley Ale ta stráň zas tak děsně udřená neni,...Měla jsem štěstí na kartony byly to dvoumetrové kusy na dva metry od nějakých sprchových koutů. A pak taky mám štěstí že chlap když seká se naučil tu trávu tam vršit sice poněkud většší vrstvy grinning smiley ale radši mlčím,...abych ho nevyplašila,.. ale nemusí trávu odvážet na obecní kompost ale dává jí doma a pak už zbyde jen trocha nám do kompostu grinning smiley na stráni mám převážně denivky, růže, podzimní astry ale taky třeba rakytníky, kdoulovec, kolkvízii,... stráň má na vášku určitě 2m a na délku bez mála 70m flower smiley Ale na rovinu je to taková barevná džungle,.. ale pořád lepší než to oblejzat křoviňákem,.. drinking smiley

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 18.10.2014 12:27
     

    Ale výsledek za tu práci stojí thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 21.04.2015 21:00
     

    Vytahuji nahoru pro tynny. winking smiley

     
  • Autor: Issis
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 24.04.2015 01:23
     

    Tak toto je doopravdy bomba!!! thumbs down thumbs down Přelouskala jsem celou diskuzi jedním dechem a už vím, jak budu bojovat s plevelem. Škoda, že jsem sem nenakoukla už loni, kdy jsem si zakládala okrasný záhonek.

    Teď budu muset vymyslet, jak ho zakartonovat, když už tam mám kytičky confused smiley Možná bude lepší je na chvíli přesadit jinde a pak dosadit znovu. Nechám tam jen cibuloviny, těm by to nemělo vadit.

    A zkusím do takového mulčovaného záhonu zasadit jahody. Mám je na netkané textilii a vůbec se mě to nelíbí. Trhá se, prorůstá jí tráva tím potrhaným. Myslela jsem si, že bych ty jahody v létě po sklizni zlikvidovala, vzniklou plochu zakartonovala a navršila trávu nebo seno a na jaře zasadila jahody. thumbs down thumbs down Třeba mě tam i líp porostou. Máme dost kamenitou a jílovitou půdu, tímhle bych to mohla vylepšit thumbs down

    A tak jste mě navnadili, že hned ráno začnu shánět kartony grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Issis (24.04.2015 01:30)
     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 24.04.2015 06:50
     

    Issis, já jsem zavilý kartonovač:-). V životě jsem nezryla ani metr, neumím to. Jediný pozor si na podzim dej na ty tiplice, ale pokud si ze suchého kraje, asi by ani to neměl být problém. Já vyzvěděla od jednoho agronoma, že ten problém mají i zemědělci ve veklém a hlavně prý provozovatelé golfových hřišť.

    Zamulčovala jsem kartony i okolo rostlin, jde to:-). Kolikrát i dám na trávu (suchou) i další vrstvu kartonu a zase trávu. Nejlepší byla místa kde jsem po roce nic neměla sazené a mohla dát na jaře novou vrstvu v celku. Zkus si sehnat velké krabice a hodně překrývej vrstvy a prostřihy, některý plevel dokáže neskutečné kousky.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 24.04.2015 10:13
     

    já začla trávou mulčovat maliny a je to super, neroste mezi nima tráva, která mi nešla vytrhat.

     
  • Autor: Issis
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 24.04.2015 17:11
     

    Já se právě marně snažím zbavit se popínavého plevele. V jahodách mě dohání k šílenství svlačec a bršlice a ta potvora mě roste i všude jinde. angry smiley No zkusím to, uvidím jaký bude výsledný efekt.

    Budu muset poshánět kartony. Ptala jsem se u nás v obchodě a tam to berou důchodkyně na zatápění. Musím se podívat v nějakých super hyper ve městě a manžel prý bude mít nějaké v práci. Tak povídal, že když si pro to přijedu, tak si můžu odvíst všechno co tam je.

    Akorát mám obavy, aby mě to nelítalo po zahradě, protože u nás je pořád dost větrno. Ale zatížím to sem tam nějakým kamenem.

    Určitě se budu ptát na vše jak tydýt, tak se mnou mějte prosím trpělivost stydlin smiley Já totiž potřebuju mít vždy vše vysvětlené do mrtě grinning smiley

    A v zahrádce mám takový škaredý kopeček, plný trávy a plevele, tak tam bych si chtěla udělat skalku příští rok. Takže to zkusím bez rytí thumbs down 

     
  • Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 24.04.2015 17:26
     

    Já jsem taky příznivec mulčování trávou i podkládání krabicemi, ale že by se tímto způsobem zničil svlačec, který má kořeny až k protinožcům, to si dovolím pochybovat. S bršlicí tolik zkušeností nemám, ta má zase trhavé kořeny, ale snad je to o něco menší nezmar, než svlačec. thumbs up

     
  • Autor: Issis
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 24.04.2015 17:37
     

    Vyzkouším a uvidím. winking smiley Nějak to zlikvidovat musím. Kdo se má nad tím pořád hrbatit. eye rolling smiley Když jsem viděla ty vaše fotky, tak mě to úplně nadchlo.

    Akorát budu muset pořád chlapovi připomínat, aby mě tu posekanou trávu nezlikvidoval smiling smiley

     
  • Autor: tynny
    Status: začátečník

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 24.04.2015 18:52
     

    Anavi, dekuji za vytaženi vlakna, prostudovala jsem a taky do toho pujdu ... a je mi jedno, co si sousedi budou rikat, musim nejak zkulturnit pruh mezi domem a plotem ... sice to nebude na pohled parada a už slysim nase mile sousedy, kteri zase budou rypave rikat, co tam zase delam za pic..iny ... mam moc mile a slusne soudedy, kteri maji krasny slovnik angry smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 27.04.2015 20:29
     

    Issis, a nebylo by jednodušší ten kopeček postříkat třeba roundapem? A pak použít teprve ty kartóny??? Bojím se, že tyhle potvory se jen tak nedají. Já takhle likviduju bršlici, svlačec a bodláky mezi jahodama 3-tí rok

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 27.04.2015 21:50
     

    Dominator je levnější jak Roundap. Vyzkoušej,pak mulčuj trávou. winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.