pátek 3. května, 10:22 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Mulčování trávou

Datum: 26.06.2007 09:55
 

Máte s tímto způsobem mulčování někdo zkušenosti?

Loni jsem všechnu posekanou trávu hrnula pod živý plot z ptačího zobu a zdálo se mi, že mu to prospívalo. Nerostl tam tolik plevel, drželo to vlkho. Ale je fakt,že po čase to vypadalo docela nevzhledně - taková hnijící tráva... Letos jsme to teda nedávali, ale plot nic moc. Pořád je pod ním sucho a je mnohem řidší, než loni.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 14
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 29.04.2013 07:18
     

    Holky, já ty izolepy nesundala stydlin smiley smoking smiley Tak budu mít kyprou půdu s izolačkama spinning smiley sticking its tongue out No, až se to rozloží, budu je muset vytahat eye rolling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Mulčování trávou

     
     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 29.04.2013 08:29
     



    Anavi napsal(a):



    Deniska napsal(a):

    jajo, celkem lituju, že jsem to začala řešit, až když mám kytky a nemůžu tu zemi připravit dýl dopředu. Na podzim chci zakrýt jeden stávající ostrůvek, nevím, jak to mám udělat s vykopanými kytkami, když je chci pak dát zpět. Asi vykopat, zakartonovat, nechat 14 dní a mezitím je zahrabat jinde? To je opruz :-(

    stejný pocit jsem měla před rokem smiling smiley, kdy jsem pracně upravila jeden záhon se strašnou půdou a až potom objevila kouzlo kartonů a mulčování smiling smiley. Zbytečně jsem se dřela. Mohla jsem to mít odplevelené a ještě tam mít kvalitní zeminu. Takhle jsem to pracně rozrovnávala už mezi zasazené keře. Teď už to vůbec nepůjde, dosázela jsem mezi to trvalky a rozhodila už nějaká semínka, tak budu pracně vytrhávat plevel. eye rolling smiley

    Anavi, Ty máš taky jílovitou, že? Z toho se "krásně" tahá plevel, když svrchní vrstva zeschne sad smiley thumbs up . V tom jakože hotovém ostrůvku mám i hodně písku, takže smrtelná kombinace, nedrží to ani vlhkost. Ale pořád nemůžu přijít na to, co v něm vlastně budu mít - přemístila jsem tam všechny divoké denivky, co jsem tu našla po pův. majiteli. Tedy, aspoň myslím, že jsou to denivky. Ty rostou dost nahusto, plevel je mezi nimi v klidu, tam bych karton teda nenacpala, možná s pinzetou grinning smiley . Teď jsem tam sypla semeno slaměnek a zahlušil mi to plevel, vypadá to příšerně. Chce to celkovou revitalizaci. Ani nemám odvahu vám to tady vyfotit, protože je to hnusné a navíc oplocené z loňska humáčským pokřiveným plůtkem, aby mi tam nechodila srát koťata. Teď už jsou z nich rozumné kočky, ale za chvilku tam bude chodit hrabat štěně. Já se tu z toho provizoria nevyhrabu ani v padesáti.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 29.04.2013 08:29
     



    drahus napsal(a):

    Holky, já ty izolepy nesundala stydlin smiley smoking smiley Tak budu mít kyprou půdu s izolačkama spinning smiley sticking its tongue out No, až se to rozloží, budu je muset vytahat eye rolling smiley

    drahuš, já myslím, že jak do toho zetlelého po čase hrábneš, ta izolepa půjde sama jak po másle. Vlastně jsi to vychytala smoking smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 29.04.2013 08:33
     



    Anavi napsal(a):

    Mám nějak dobrý pocit, že lidi začali takhle uvažovat. Začínají "vracet" věci do přírody a zužitkovat to. Pracně taháme domů zeminu a platíme ji, přitom vyvážíme trávu a listí bůhvíkam.. to nejcennější, co nám příroda vyprodukuje. Prostě vše postavené na hlavu. Vítám každého, kdo přemýšlí logicky a ekologicky smiling smiley a snaží se "vracet ke kořenům".

    právě proto se mi zdá karton systém geniální. Ekologická stopa po výrobě textilky a transportu všech mulčovacích kůr a substrátů (většinou z Rumunska, ale i Litvy...), balení do plastových pytlů...

    Příští rok se vrhnu na vyvýšené záhony podle toho Ukrajince, někde jste ho tady řešily. To mi přijde superlogický systém a zároveň je ochráním od čokla.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 29.04.2013 09:47
     

    Denisko, naši jedou ve vyvýšených záhonech už několik let winking smiley . Ale oni teda spíš z důvodu, že je nedostatek kvalitní zeminy, tak aby ji měli jen na místech, kde je opravdu třeba a nedávali zbytečně tam, kde jsou cestičky.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 29.04.2013 11:20
     



    Anavi napsal(a):

    Denisko, naši jedou ve vyvýšených záhonech už několik let winking smiley . Ale oni teda spíš z důvodu, že je nedostatek kvalitní zeminy, tak aby ji měli jen na místech, kde je opravdu třeba a nedávali zbytečně tam, kde jsou cestičky.

    tak tenhle argument nás ani nenapadl :-), taky nemáme dobrou hlínu, super :-)

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 30.04.2013 19:14
     

    dneska jsem starouše poslala do Penny na nákup - neměli ani jednu nebarevnou krabicu a v trafice taktéž... Ale trafika nám prej bude odkládat. Ještě abych sháněla kisně nono smiley , karton nad zlato

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 30.04.2013 19:19
     

    Denisko, nějak jsem tuto diskuzi dříve nesledovala, ale se zájmem se seznámím s postupem. Bylo by skvělý, kdybys dávala fotodokumentaci postupů please smiley . .....Až tedy seženeč ty kartony winking smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 30.04.2013 19:40
     
    mulcovani_topoly.jpg



    555 napsal(a):

    Denisko, nějak jsem tuto diskuzi dříve nesledovala, ale se zájmem se seznámím s postupem. Bylo by skvělý, kdybys dávala fotodokumentaci postupů please smiley . .....Až tedy seženeč ty kartony winking smiley

    jasně, já to vyfotila před :-) - je to dvojřada japonských topolů na nesrovnaném terénu, samé drny a šílená tráva. Jakožto lemra s tím nic neplánuju dělat, jen přikrýt a vrstvit trávu :-D (jsou tam díry, drny apod.). Tak uvidíte, jak to dopadne.V půlce května jedeme pro štěně, asi to nedopadne valně, ale přesto se pokouším.

    Zasílám tedy výchozí foto - je vidět, že topoly ani není vidět grinning smiley , jsou podél plotu vpravo.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 30.04.2013 21:16
     

    555 jestli chceš kartony, můžeš jich mít plný auto, stačí říct. winking smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 30.04.2013 21:16
     

    Holky dotaz blbce jo. Mám trávník (hustej trávník), na ten trávník poskládám kartony a vrstvím trávu. A po roce?.... či po jaké době, tam normálně budu mít hlínu? Trávník jako zmizí jo. Chápu to dobře?

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 30.04.2013 21:19
     

    jojo,,,,,,letos jsem prvně posekala a zas trochu posypala trávou. Od lonska tráva neprorostla, zkouším to na malém místě pod šeříkem, kam se pořáně nedostanu sekačkou a je to OK.

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 30.04.2013 21:19
     

    Jo trávník zmizí, sázet se dá asi za tři měsíce (sázela jsem i hned ) zemina pod tím je vlhká i v pařáku a tráva se přidává neustále, postupně se rozloží.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 30.04.2013 21:48
     

    Já bych to mohla zkusit asi za thůjema, které původní majitelé zasadili daleko od plotu, takže je tam 3/4 m ulička mezi thůjema a plotem. K ničemu angry smiley . Ubírá to akorát místo v malé zahradě a roste tam plevel. Další záhony už dělat nemůžu, to by manžel už nevydejchal. No a ty stávající mám osázený (hlavu na hlavě), takže tam tuhle metodu taky nemůžu využít. Ještě bych to mohla dát za habry (mezi habry a plot), ale tam mám tulipány, takže tady to taky nepůjde. Je tam tak málo prostoru - při stříhání habrů musím postupovat bokem (když jsem je tak chytře zasadila blízko plotu), že se neohnu, abych vyndala cibule tulipánů. tak tam budou živořit až do svého naprostého skonu eye rolling smiley , Ještě mě napadlo, jestli bych to za ty habry nemohla dát ke konci léta - do jara než tulipány polezou už by to mohlo být asi rozložený nebo ne? confused smiley please smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 30.04.2013 22:27
     

    jojo začla jsem koncem léta a karton je rozložený, takže tulipány to na jaře prolezou. Od čtvrtka střádám kartony grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.