pátek 3. května, 10:57 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Mulčování trávou

Datum: 26.06.2007 09:55
 

Máte s tímto způsobem mulčování někdo zkušenosti?

Loni jsem všechnu posekanou trávu hrnula pod živý plot z ptačího zobu a zdálo se mi, že mu to prospívalo. Nerostl tam tolik plevel, drželo to vlkho. Ale je fakt,že po čase to vypadalo docela nevzhledně - taková hnijící tráva... Letos jsme to teda nedávali, ale plot nic moc. Pořád je pod ním sucho a je mnohem řidší, než loni.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 14
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 19.07.2012 16:08
     

    Taky vydatně mulčuju trávou, spolehlivě zespodu zetlí a ještě krásně zahřívá kořeny, protože tím tlením se vytváří teplo.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Mulčování trávou

     
     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 19.07.2012 19:16
     

    Tak jsem vám koukla na loni touhle dobou mulčovaný záhon a je pod vrstvou nádherná zem krásně kyprá, jen místy už není karton a sem tam byl plevel který se ale trhá úplně lehounce. Co se škůdců týká sem tam je slizoun a taky mravenci :-) ale ti jsou letos všude, schválně jsem převrátila tři kameny na skalce a pod všemi byli taky.

     
  • Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 20.07.2012 11:18
     

    Já taky vydatně mulčuji, sbírám trávu i po sousedech, nezakládám sice nové záhony, ale i tak se půda pod mulčí zlepší o humus z tlející trávy. A že v té mulči kladou slimouši vajíčka, to se mi nepotvrdilo. Nenašla jsem v ní žádné, to takhle pod prknem, které bylo ve stínu, tam je metla vajíčka na lopatku. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 20.07.2012 11:40
     

    Taky si myslím, že pod mulčí nekladou, při rozkládání vzniká dost velké teplo a to slimouši pro svá vajíčka nemají rádi

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 20.07.2012 12:56
     

    jájo, díky za odkaz na články, jsem nadšená... thumbs down Škoda, že jsem o těch kartonech nevěděla dřív, nemusela jsem se na obecním tak dřít při likvidaci plevele, který stejně znovu prorůstá confused smiley , budu tam muset hodně vrstvit, aby to pod tím vyhnilo.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 20.07.2012 15:19
     

    vyfottemi to někdo, jak to u vás s mulčí vypadá....taky bych někam použila vzadu na zahradě k šeříku. Blbě se mi pod ním seká tráva. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 20.07.2012 15:20
     

    Až Ti to seschne dorovnej to kartonem a znovu zasyp, je to pakárna, ale furt lepší než plevel.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 21.07.2012 00:23
     

    Tak jsem dneska kousíček zkusila. Zbyl mi karton, úplně čistej bez jakýchkoli potisků či samolepek, tak jsem dala dvě vrstvy, na to posekanou trávu a uvidíme. Pak skoro dvě hodiny lilo, tak snad se hezky promočil a nikam neuletí. Přece jen to ta tráva zase tolik nezatíží a nerada bych dělala kolem sebe binec smiling smiley.

     
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 25.07.2012 22:43
     
    img_8734.jpg
    Další fotografie:



    iriska napsal(a):

    vyfottemi to někdo, jak to u vás s mulčí vypadá....taky bych někam použila vzadu na zahradě k šeříku. Blbě se mi pod ním seká tráva. winking smiley

    Irisko posílám fotky ze září 2010, mulčovala jsem na karton, většinou trávou, ale i vším, co bylo po ruce. Pod keři je mulč úplně ideální, zbavila jsem se kopřiv, kerhatu a teď mám pod šeříkem a kalinou pár host a kapradíček, opravdu to vypadá líp. Poslední fotka je letošní. Ještě do mezírek dosypávám trávu, ale už jich moc nemám smiling smiley.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.07.2012 07:55
     

    Paráda thumbs down

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.07.2012 19:08
     

    to je paráda.....a ta tráva zetleje a nesmrdí to? Dávám jí na kompost a pěkně tam smrdí když zaprší. A nenavyšuje se? Je to pořád nízký?

     
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.07.2012 19:47
     
    img_3317.jpg
    Další fotografie:

    Irisko, řekla bych, že nesmrdí. Úplně nejhorší je, když mi někdo nechá kupu trávy a já ji hned nerozházím, to je pak druhý den zapařená a to je pocus, ten puch, ale i tím klidně mulčuju, pak asi za den dva ten puch vyčmuchne. No není to žádná krása, tam kde je velký provoz lidí bych asi raděj mulčovala klasicky, třeba kůrou, nebo štěpkama. úplně nejhorší je, vydržet chvíli a nesázet zrovna do čerstvého zakartonovaného záhonu.

    Když nasypeš pěkně čerstvou travičku a je slunečno, tak voní senem.

    Tenhle kout jsem zakartonovala loni na podzim, dokud to nezaroste, tak to opravdu nevypadá pěkně, ale trávu to zadusilo dobře.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.07.2012 19:56
     

    tak to taky zkusím winking smiley

     
  • Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.07.2012 20:09
     

    thumbs downmně se to náhodou líbí i takto - vypadá to zajímavě a krásně Ti všechno roste love smiley flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.07.2012 22:07
     



    iriska napsal(a):

    to je paráda.....a ta tráva zetleje a nesmrdí to? Dávám jí na kompost a pěkně tam smrdí když zaprší. A nenavyšuje se? Je to pořád nízký?


    irisko, smrdí, když je asi větší vrstva, ale když to jen tak "cukruješ", tak se to za pár týdnů skoro rozpadá a zápach žádný, můžu fakt potvrdit. Nenavyšuje, postupně se to úplně ztrácí.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.