pátek 3. května, 09:47 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Mulčování trávou

Datum: 26.06.2007 09:55
 

Máte s tímto způsobem mulčování někdo zkušenosti?

Loni jsem všechnu posekanou trávu hrnula pod živý plot z ptačího zobu a zdálo se mi, že mu to prospívalo. Nerostl tam tolik plevel, drželo to vlkho. Ale je fakt,že po čase to vypadalo docela nevzhledně - taková hnijící tráva... Letos jsme to teda nedávali, ale plot nic moc. Pořád je pod ním sucho a je mnohem řidší, než loni.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 14
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 27.06.2007 10:32
     

    [www.zahrada.cz]=

     

    [www.svet-bydleni.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (27.06.2007 10:33)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Mulčování trávou

     
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 27.06.2007 22:47
     
    Mám trávou namulčovaný nově založený trvalkový záhon. Dávala jsem ji cca před měsícem, postupně do výšky asi 10 cm. Dnes ji mám už z poloviny rozloženou na kompost, potřebovala bych přidat. Nepozoruji žádná negativa ( myši a pod ), krásně se z ní trhá plevel pokud už nějaký vzklíčí. Jediným negativem je, že záhon ( a hlavně hned po osázení, kdy jsou velké mezery mezi kytkami ) není moc vzhledný.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 20.07.2007 23:39
     
    Kveto, u mě to pod živým plotem není vidět, takže už tam sypu všechnu posekanou trávu a uvidíme.
     
  • Autor: jitkie
    Status: začátečník

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 31.07.2009 09:00
     
    Mám problém,který ne a ne vyřešit.Za hospodářskou budovou mi roste nějaký druh šťovíku a , že se má čile k světu!Ale mi radost dělá pramalou.Na jaře jsme se snažili ho zlikvidovat,ale bohužel, za spoustu let se tak kořenově rozrostl,že to není asi jen tak možné.Pravidelně ho stříkám , ale mu se to snad i líbí a roste víc a víc a snad i hustěji.Tak jsem přemýšlela,že ho zahubím tak,že na něj budu sypat posekanou trávu.Myslíte,že by to nějak pomohlo?
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 31.07.2009 20:42
     

    že bych tu posekanou trávu nasypala pod thujky? Budu o tom uvažovat, ale mezi maliny jí dám určitěcoffe smiley

    Jitkie, vyblejskni toho šťovíka ju?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 31.07.2009 21:23
     

    Já taky mulčuji. Dávám trávu kolem stromů, pod rybíz a angrešt... Do příštího sekání skoro zmizí. Když je jí víc, tak jde i na kompost, kde zetleje rychle. Trávy mám na podobné účely spíš málo. Věra

     
  • Autor: jitkie
    Status: začátečník

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 01.08.2009 08:37
     
    zahrada 2009 001.jpg

    Irisko,tady je ta potvora, která mě trápí.Včera jsem ji vztekle vytrhala,ale do týdne bude zpátkyangry smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 01.08.2009 09:23
     

    Květo...a co slimáci? Nedržej se pod tím? Já jdu totiž právě zamulčovat rybízy...

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 01.08.2009 10:05
     

    Slimáci do toho zalézají, jen dokud je to neslehlé. Brzy to začne zahnívat a to už je pak "neprůchozí". Ale má to zas tu výhodu, že tam slimáky najdeš a zneškodníš. Já si na ně záměrně nechávám na zahradě "lapače" - položené 3-4 dřevěné kusy kmenů. Pod nimi je spolehlivě nacházím a buď sbírám a pak spařím vroucí vodou, nebo stříhám zahradnickými nůžkami. Věra

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 01.08.2009 19:08
     

    Jitkie, zaplatpánbů tohle na zahradě nemám, ale zkoušela jsi to postříkat nějakým postřikem na plevel?

    Spike.....slimáky drtím šutrama.....fujeye popping smiley štítím se toho dobytka

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    JanaH

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 02.08.2009 10:05
     

    Travní mulč mi doporučil zahradník, který mi pomáhá se zahradou. Dávala jsem ho zatím jen ke stromkům, ale mám ho prý dávat i mezi kytky a pod keře.

    Při stříkání zvlášť odolných plevelů jsem dostala radu, abych do postřiku přidala jakékoli hnojivo na list. Fakt to funguje.

    Tak ať se zadaří.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 02.08.2009 14:13
     

    Hm...ako stale- vycitana informacia -takze pokial viem mulcovat travou sa ma...ale najskor sa ma trava nechat volne trochu obschnut a az potom nou nastielat ...Prave kvoli tomu, aby nezahnivala, neplesnivela tak, ako ked sa cerstrva nasype na hromadu a ...vytvori nepriedysnu vrstvu...

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 02.08.2009 18:14
     
    jitkie napsal(a):

    Irisko,tady je ta potvora, která mě trápí.Včera jsem ji vztekle vytrhala,ale do týdne bude zpátkyangry smiley


    Jitkie, to nebude šťovík, ale Křídlatka japonská. A likvidace je fakt složitá thumbs up .

     

    Způsob likvidace

     

    Osvědčeným způsobem likvidace křídlatky je chemické ošetření Roundupem Biaktiv

    na konci jejiho vegetačního období. Postřik se provádí za příznivého počasí v měsících

    srpen - říjen na listy, které jej vstřebají do celé rostliny. Jiné způsoby likvidace (např.

    kosení) křídlatku nezahubí, pouze utlumují v růstu a pomáhají jejímu dalšímu šíření

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 02.08.2009 18:14
     

    Míšo, z čeho momentálně šílím já, to je přeslička, nic šílenějšího jsem v životě ještě nezažila thumbs up thumbs up thumbs up angry smiley

     
  • Autor: jitkie
    Status: začátečník

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 02.08.2009 18:42
     

    Missi děkuji,myslím,že mám dlouholetého nepřítele,snad vytrvámgrinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.