pátek 3. května, 09:04 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Mulčování trávou

Datum: 26.06.2007 09:55
 

Máte s tímto způsobem mulčování někdo zkušenosti?

Loni jsem všechnu posekanou trávu hrnula pod živý plot z ptačího zobu a zdálo se mi, že mu to prospívalo. Nerostl tam tolik plevel, drželo to vlkho. Ale je fakt,že po čase to vypadalo docela nevzhledně - taková hnijící tráva... Letos jsme to teda nedávali, ale plot nic moc. Pořád je pod ním sucho a je mnohem řidší, než loni.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 14
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 17:22
     

    holky, kdy jste do toho asi tak zkoušely vysévat semínka? A chytla se? Děkuju

     
  • Autor: Reklama

    Re: Mulčování trávou

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 17:25
     

    Denisko, já jsem opravdu příkladný vysévač semínek. Odkryla jsem vrstvu ještě nerozloženého, rozhodila semínka a přikryla to trávou, kterou jsem posbírala po vertikutaci. Jestli si to najde cestu, jsem opravdu zvědavá confused smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 17:33
     



    Anavi napsal(a):

    Denisko, já jsem opravdu příkladný vysévač semínek. Odkryla jsem vrstvu ještě nerozloženého, rozhodila semínka a přikryla to trávou, kterou jsem posbírala po vertikutaci. Jestli si to najde cestu, jsem opravdu zvědavá confused smiley

    super, budu se těšit na výsledek :-). Po vašem vzoru jsem už na třech místech začala zakrývat kartonem. Koupili jsme i štěpkovač větví - někde budu sypat trávu a někde jemnou štěpku.

    Nejhorší je lajna 40 japonských topůlků - mezi tím fakt nejde sekat, je tam hrbolatý nesrovnaný terén, udržovat trávu tam ani nejde, takže si tam od tohohle způsobu mulčování hodně slibuju. Je mi děsně sympatický. Akorát kde brát ty kartony a nekrást...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 17:35
     

    Denisko, já si požádala v samošce. Je teda pěkná otročina sundat z toho různé izolepy, to jsme s mamkou čistily asi dvě hodiny, ale výsledek stojí za to winking smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 17:39
     



    Anavi napsal(a):

    Denisko, já si požádala v samošce. Je teda pěkná otročina sundat z toho různé izolepy, to jsme s mamkou čistily asi dvě hodiny, ale výsledek stojí za to winking smiley

    já se stydím :-D, pošlu chlapa - ženské mu většinou vyjdou všude vstříc, vzlášť když má s sebou ještě pejska a mladší dítě stydlin smiley

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 17:40
     

    :-) jj ty izolepy jsou děsný, mě to prodavačka tyäky schovává šoupnu ještě znovu kartony pod habry, aby se zničilo posledních pár kopřiv. Já do toho ještě nesela, ale čekám jestli se loni něco přeselo samo :-).

    Dnes jsem obrátila na víru mulčovací i pojišťovačku.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 17:40
     

    Denisko, to nemáš proč! Mi děkovaly prodavačky horem dolem, že to nemusej likvidovat, ochotně přinášely další smiling smiley.

    Chodím si takhle i pro krabice na cukroví, např. Když jsem se stěhovala, prosila jsem o banánové krabice. Jelikož ani na minutu nezaváhaly, nedivily se a přinesly, myslím, že to je celkem běžná praxe, nic neobvyklého.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (28.04.2013 17:41)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 17:42
     



    jaja99napsal(a):

    Dnes jsem obrátila na víru mulčovací i pojišťovačku.

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley Já tím taky blbnu každýho, ale zatím teda bez valných výsledků, spíš jsem za cvoka grinning smiley, ale to neva,zvykám si winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 17:44
     

    Obešla mi zahradu a podivila se co jsem se naryla, tak jsem ji z toho vyléčila, že líní neryjí, ale mulčují :-). Moc se jí to líbilo. Přijede se ještě podívat až mi to pokvete :-)

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 18:43
     



    Anavi napsal(a):

    Chodím si takhle i pro krabice na cukroví, např. Když jsem se stěhovala, prosila jsem o banánové krabice. Jelikož ani na minutu nezaváhaly, nedivily se a přinesly, myslím, že to je celkem běžná praxe, nic neobvyklého.


    Jo,je to naprosto běžné winking smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 19:35
     

    tak to se divím, že pro to nechodí sběrači do sběru, když prodavačky tak ochotně darujou. Až to pokryju, dám fotky před a po :-), mně jste těmi fotkami jednoznačně na víru obrátily :-). A to mám v boudě min. 20 metrů netkané nextilie

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 19:42
     

    Sázela jsem včera kytky do toho loňského záhonu. Krabice už tam nejsou, jen vrstva suché trávy a pod tím krásná zemina, do které se nádherně sázelo. Samo občas se nějaký plevel prodere a nebo uchytí navrchu. Ale to jde krásně vytáhnout. Üplně nejlepší je záhon katonovaný jeden rok a zasypávaný trávou, ale neosadila jsem ho a na jaře jsem ho zvětšila a celý znovu zakartonovala, pod tím dvojím kartonováním je to úžasně kypré. Taky se ušetří voda, loni jsem zalévala jen nově zasazené rostliny, pod mulčem je stále mírně vlhko. Kytky byly spokojené.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 19:58
     

    jajo, celkem lituju, že jsem to začala řešit, až když mám kytky a nemůžu tu zemi připravit dýl dopředu. Na podzim chci zakrýt jeden stávající ostrůvek, nevím, jak to mám udělat s vykopanými kytkami, když je chci pak dát zpět. Asi vykopat, zakartonovat, nechat 14 dní a mezitím je zahrabat jinde? To je opruz :-(

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 20:03
     

    já mulčuju od lonska a docela zdárně. Vysoká vrbina jede jak zběsilá a loni byla chcípáček winking smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 28.04.2013 20:06
     

    holky, a když se zatáhnou cibuloviny, můžu přes to hodit karton a začít na nich mulčovat? Nevyhnijou mi tam?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.