pátek 3. května, 13:00 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Mulčování trávou

Datum: 26.06.2007 09:55
 

Máte s tímto způsobem mulčování někdo zkušenosti?

Loni jsem všechnu posekanou trávu hrnula pod živý plot z ptačího zobu a zdálo se mi, že mu to prospívalo. Nerostl tam tolik plevel, drželo to vlkho. Ale je fakt,že po čase to vypadalo docela nevzhledně - taková hnijící tráva... Letos jsme to teda nedávali, ale plot nic moc. Pořád je pod ním sucho a je mnohem řidší, než loni.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 14
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 01.05.2013 07:01
     

    Irisko, to jako pro mě? grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Mulčování trávou

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 01.05.2013 09:50
     

    nooooooooooo....chceš?

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 01.05.2013 17:26
     

    Iren, já to napřed u tebe zkouknu, nechám si od tebe nalít rozumy a pak to třeba zkusím. Okolo bydliště mám tolik krámů, že kartony určitě nastřádám na tu trochu co budu potřebovat. Díky moc za nabídku. flower smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 01.05.2013 18:30
     

    ...... máme posekáno a povídám, "trávu mě nasypte k záhonu, " co myslíte - je v konťasu, ječela jsem jak Vitorka, prý bude zase, doprdele, ale já ji potřebovala dnes angry smiley

     
  • Autor: Alisi
    Status: začátečník

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 01.05.2013 19:39
     

    Kordulko,to je blamáž,já taky vždycky nadávám,že chlap dělá na zahradě všechno obráceně,nejvíc mě nakrkne, když se ozve " tys něco takovýho říkala? no to ne,to sis jenom myslela,příště to musíš říct nahlas ",to bych vraždila.... angry smiley

     
  • Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 01.05.2013 20:46
     

    Chci se zeptat, jestli sypete na mulčované plochy i rozkvetené květy pampelišek? Přijde mi totiž, že ony ty květní úbory dozrají i posečené a jelikož si o bezchybném trávníku nechávám jen zdát, tak se jim v sečené ploše prostě nevyhnu. Potřela jsem růžice dominátorem, ale než to zabere...

    Zkouším mulčovat na malém novém záhonečku, nevím, jestli jsem udělala dobře, když jsem na karton naházela drny po výsadbě kytek - kořeny jsem otočila nahoru, trávu dolů - a na to sypu posečenou trávu.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 01.05.2013 21:58
     

    .... drny jsem navozila za šupnu, abych je neviděla grinning smiley smoking smiley

     
  • Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 01.05.2013 22:10
     

    To bych je musela naházet k sousedům, abych je neviděla, při velikosti zahrádky grinning smiley , ale přišlo mi líto té hmoty, a že jí bylo, hihi, sázela jsem po svém - páté přes deváté a nahusto, se holt nepolepším stydlin smiley grinning smiley .

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 01.05.2013 22:16
     

    ...... mě by zase vadilo na to koukat, jak to vypadá ? eye rolling smiley , doufám, ze se ta moje kůpa rozpadne, hlínu potřebuju

     
  • Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 01.05.2013 22:19
     

    No, vypadá to hrozně, to je fakt, ale věřím, že se to rozpadne a až to zaroste, tak mi to bude šumafuk, tu chvilku to holt budu muset vydržet.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 09.05.2013 19:52
     

    Jak už jsem psala pokračuji v mulčování trávou. Tchán mi přisypal celkem pěknou vrstvu posekané trávy, pak bylo období vetších dešťů a když jsem včera záhon okukovala byla tam muška vedle mušky, úplně šílené množství, asi se tam líhnou a taky to tam nelibě voní eye rolling smiley. Že to moc nevoní, to vím, s tím se počítá, ale jaké jsou vaše zkušenosti s těmi muškami nebo jinou havěti, také je tam míváte? confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 09.05.2013 20:11
     

    Já trávou mulčuju až druhý den a dávám jí jen malou vrstvičku, nic tam nemám a nesmrdí, když tak voní jako seno. Zítra se bude dávat nová vrstva, už vydýchává na hromádkách. Soused už ví rozváží mi kupičky po zahradě. Když je pařák dávám ji hned.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 09.05.2013 20:34
     

    peefko, jak píše jája... musí se tenčí vrstva a já musím říct, že mi to taky spíš voní senem, než že by to smrdělo. Vždy to uschne a dám další... normálně po tom chodím, takže to není žádná brečka.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 09.05.2013 21:12
     

    holky, mně v tom dělají bordel kočky - rozhrabou trávu a zubama trhají karton. Mulčuju na třech místech, ale ty kočky mě teda serou. Myslíte, že až se udělá větší vrstva, přestane je to bavit?

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 09.05.2013 21:23
     

    Hmm, myslela jsem si, že to může být tou velkou vrstvou, plus samozřejmě i ten déšť udělal své.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.